15 momentov z obľúbených filmov, ktoré sme si nikdy nevšimli

Viete, čo majú spoločné Priatelia a Spiderman?

Vo filmoch sa stále ukrývajú odkazy na iné filmy, no pozornému oku diváka opäť neunikli ani detaily, ktoré do nich zakomponovali ich tvorcovia. Všimli ste si niekedy farby domu vo filme Sám doma? Alebo reštauráciu, ktorá sa objavila aj vo filme Spiderman a v seriáli Priatelia?

Tu je 15 filmových momentov, o ktorých ste možno ani len netušili. 

1.

Jeden veľmi zaujímavý detail si vo filme Sám doma všimol reportér Claire Reilly. Dom McCalisterovcov bol na Vianoce poriadne vyzdobený. Tvorcovia však použili len dve farby – zelenú a červenú. A presne v týchto farbách bolo absolútne všetko od vianočného stromčeka, cez nábytok, telefón, či oblečenie postáv. Všimli ste si to niekedy?

foxstudios.com (https://www.foxstudios.com)

2.

Pri filme Sám doma ešte zostaneme. Pamätáte si na moment, keď začala mať Kevinova mama v lietadle zvláštny pocit, že niečo zabudli? Jej manžel sa ju snažil upokojiť a povedal, že zrejme zabudol zavrieť garáž. Neskôr sa dozvedáme, že ju naozaj zabudol zavrieť.  

Home Alone / 20th Century Fox (https://www.foxstudios.com)

3.

Spomínate si na časť Priateľov, keď Monika pracovala v reštaurácii a nosila falošné prsia a parochňu? Presne v tej istej reštaurácii pracovala aj Mary Jane vo filme Spiderman.  

sonypictures.com, warnertv.com

4.

V poslednej časti Harryho Pottera vidíme číslo na krku Luciusa Malfoya. Je to číslo, ktoré dostal, keď bol uväznený v Azkabane.

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II / Warner Bros. Pictures (https://www.warnerbros.com)

5.

Vo filme Gauneri si zahral aj herec Steve Buscemi. Práve v tomto filme hovoril o tom, že nerád dáva sprepitné čašníkom. Filmová karma ho však dobehla v ďalšom filme od rovnakého režiséra, Quentina Tarantina, kde si zahral čašníka vo filme Pulp Fiction

miramax.com

6.

V jednej z epizód druhej časti animáku Hotel Transylvánia sa objaví svadobná fotografia Mavis a Johnatana. Avšak, je na nej iba Johnatan a silueta Mavis, pretože je upírka.  

Hotel Transylvania 2 / Sony Pictures Animation (http://www.sonypicturesanimation.com)

7.

Vo filme Návrat do budúcnosti 2 sa na budove kina nachádza plagát, ktorý pozýva na film Čeľuste 19 a uvádza meno režiséra – Maxa Spielberga. Je to syn Stevena Spielberga, ktorý sa narodil v tom istom roku, keď sa tento film premietal. Nikdy sa však nestal režisérom.  

Back To The Future, Part II / Universal Pictures (http://www.universalstudios.com)

8.

V tom istom filme zaspieval Marty McFly pieseň Power of love od kapely Huey Lewis & The News. Porota, v ktorej bol aj Huey Lewis však povedala, že Martyho kapela je až príliš hlučná.  

Back To The Future / Universal Pictures ( http://www.universalstudios.com)

9.

Tvorcovia filmu La la Land sa na úvodnej scéne poriadne namakali. Diaľnica musela byť zablokovaná, pretože sa na nej zhromaždil obrovský tím tanečníkov s autami. Pri detailnejšom pohľade si môžete všimnúť, že strechy áut sú kvôli tancu, ktorý sa odohrával na kapotách a strechách, ohnuté. 

La La Land / Summit Entertainment (https://www.lionsgate.com)

10.

Vo filme Čierny Panter sa silueta lode veľmi podobá na masku, ktorú nosila hlavná postava.

Black Panther / Marvel Studios (https://www.marvel.com)

11.

Posledná scéna filmu Vražda v Orient Expresse je odkazom na obraz Leonarda Da Vinciho – Posledná večera. Hrdinka Michelle Pfeiffer sedí na mieste Ježiša Krista a Hercule Poirot prichádza ku podozrivým, ktorí sedia za stolom podobne ako 12 apoštoli na freske od Leonarda Da Vinciho.

Murder on the Orient Express / 20th Century Fox (https://www.foxstudios.com)

12.

Vo filme Hviezdne vojny: Poslední Jediovia, ktorý vznikol v roku 2017, si môžete všimnúť stopu z výstrelu, ktorú Luke Skywalker dostal v roku 1983 vo filme Hviezdne vojny: Návrat Jediho.

lucasfilm.com

13.

Marlon Brando mal počas nakrúcania Krstného otca naozaj nepríjemné správanie. Odmietal sa učiť scenár a tak tvorcovia umiestnili papiere všade okolo neho, dokonca časť scenáru nalepili aj na niektorých hercov. Brando získal za svoju postavu Oscara, no na samotné odovzdávanie cien neprišiel. Namiesto neho cenu prevzala domorodá Američanka ako protest proti zaobchádzaniu s Indiánmi v USA. 

The Godfather / Paramount Pictures ( http://www.paramount.com)

14.

Na úlohu Noaha vo filme Zápisník jednej lásky režisér nehľadal príťažlivého muža. Sám povedal, že nepotreboval žiadneho fešáka, či nejaký sexsymbol a tak úlohu dostal mladý Ryan Gosling. Nuž, tí ktorí tento film videli, si zrejme najviac zapamätali práve tohto herca, ktorý je dodnes považovaný za sexi muža.

The Notebook / New Line Cinema (https://www.warnerbros.com)

15.

Ak sa pozriete bližšie, tak si určite všimnete, že z posledného komína sa nedymí. James Cameron to urobil zámerne. Posledný komín bol falošný a mal len dekoratívnu funkciu. 

Titanic / 20th Century Fox (https://www.foxstudios.com)

Zdroj: brightside.me 
Titulná fotka: 20th Century Fox  

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Každý z nás to pozná. Pri týchto činnostiach plynie tvoj čas úplne inak

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME