Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Aj tvorcom toho najlegendárnejšieho animáku niekedy ujde chybička, a potom vo výsledku niektoré scény nedávajú zmysel. Napríklad týchto 15, ktoré si určite prehliadol, no teraz už na ne nebudeš schopný zabudnúť.

1. Homer má na sebe vo „flashbacku“ do minulosti tričko s rybkou Blinky. V tom čase však ešte nebola objavená.

Fox

2. V jednej epizóde si Homer trhá od nešťastia vlasy, keď mu Marge v ich dome oznámi, že čakajú Lízu. V ďalšej epizóde je z toho šťastný a bývajú ešte v byte.

Fox

3. Niektoré skoršie epizódy sú miestami problematické aj čo sa animácií týka. Napríklad tento Nedov krk.

Fox

4. V jednej epizóde má Bart alergiu na krevety, v iných ich pokojne je. Je škoda, že sa vedia držať Lízinho vegetariánstva, ale nie Bartovej alergie…

Fox

5. Rozpoloženie a zariadenie bytu sa neustále mení. Najlepšie to možno vidieť na pivnici, no tvorcovia s obľubou menia aj polohu kuchyne či Bartovej izby.

Fox

6. V niektorých epizódach sa vyskytuje akási herňa, no tá tiež stále mení polohu a niekedy zmizne úplne.

Fox

7. V jednej scéne z Homerovho detstva vidno komín jadrovej elektrárne. V inej epizóde ale Carl hovorí, že sa v nej zamestnal hneď, ako ju dostavali. Vzhľadom nato, že sú s Homerom rovesníci, to trochu nesedí…

Fox

8. Svadba Homera a Marge akosi nekorešponduje s narodením Barta. Oni dvaja sa ale zobrali hneď po strednej a onedlho nato sa narodil Bart. Ten má však 10 rokov a Homer má niečo pred štyridsiatkou.

Fox

9. V jednej epizóde sa Milhouse zaľúbi do dievčaťa, Bart začne žiarliť a pokúsi sa ich vzťah sabotovať. V tej istej epizóde potom Milhouse plače, že to bola jeho prvá pusa. V skutočnosti však už svoju prvú pusu dostal niekoľko epizód predtým.

Fox

10. V prvých epizódach bol Smithers černoch, no časom akosi obelel…

Fox

11. Dokonca aj Hans Moleman bol na niekoľko epizód inej farby pleti

Fox

12. Spasiteľa Simpsonovci kúpili, keď mal Bart 10, no aj napriek tomu sa vyskytuje v spomienke na časy, keď mal Bart dva roky

Fox

13. Vek Nedových rodičov je veľmi diskutabilný. Ak mali totiž v roku 1999 šesťdesiat, ako sa to spomína v jednej z epizód, je veľmi nepravdepodobné, že by boli beatnici.

Fox

14. V epizóde, v ktorej Marge ešte len čaká malú Maggie, je na stene v ich dome jej fotka

Fox

15. V niektorých epizódach, ktoré zahŕňajú spomienky na minulosť, sa Marge a Homer poznajú s Nedom a jeho ženou už dávno. Keď sa ale nasťahujú vedľa seba, nepoznajú sa.

Fox

Titulná fotka: Fox


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť