15 najbizarnejších ľudských smrtí v histórii, ktoré vás pobavia, aj keď by nemali

Je to morbídne, ale toto koniec koncov nie je stránka pre moralistov, takže…

Je morbídne smiať sa na cudzom nešťastí a ešte morbídnejšie, smiať sa na cudzej smrti, ale… Všetci občas v živote potrebujeme dávku humoru, ktorý nie je úplne kóšer.

1. Areios, kresťanský kňaz z Alexandrie, by bol možno aj celkom rád, že mu toto nešťastie bolo osudným, lebo inak by zomrel od hanby. Pri prechádzke mestom mu tak skrútilo črevo, že ho musel akútne vyprázdniť rovno tam, kde stál. Hnačka bola natoľko silná, že mu na záver cez análny otvor vypadol kus čreva. Ak to náhodou ešte nie je očividné, tak presne toto bolo príčinou jeho smrti.

2. Básnik Li Bai, ktorý žil v ôsmom storočí, sa utopil po páde zo svojej loďky. Nebolo by na tom nič také bizarné, avšak dôvod jeho pádu je minimálne na škodoradostné pousmiatie. Básnik sa snažil pobozkať odraz mesiaca na vodnej hladine, pričom sa prekoprcol do vody a následne sa utopil. Vraj zvykol holdovať alkoholu, čo by tento zaujímavý pokus o romantickú chvíľku s vodným tokom vysvetľovalo.

3. Určite musíme všetci uznať, že smrť prejedením znie podstatne lákavejšie ako smrť hladom. Bývalý švédsky kráľ Adolf Frederick si to určite myslel tiež, ale preventívne sa to rozhodol otestovať. Natlačil do seba kaviár, kyslú kapustu, údené slede, homára, štrnásť porcií svojho obľúbeného dezertu, ktorý sa servíroval v miske horúceho mlieka a to všetko zapíjal šampanským. Jeho telo tento enormný príjem potravy nezvládlo a Adolf Frederick umrel. Švédske deti sa na ňom dodnes zabávajú a volajú ho „kráľ, ktorý sa užral k smrti“.

https://giphy.com/gifs/eat-food-angry-k5LDoWmsc90mQ

4. Povráva sa, že anglický kráľ Eduard II. umrel na to, že mu niekto vopchal rozžeravený kus železa rovno do zadku. Technicky vzaté to vôbec neznie nelogicky, keďže ho tesne pred smrťou zosadila z trónu jeho vlastná manželka so svojim milencom a zajala ho v žalári.

5. Dávaj si pozor, čo si želáš. Mohlo by sa ti to totiž splniť. Živým (teda už nie až tak živým…) príkladom, že toto tvrdenie je naozaj pravdivé, bol americký revolucionár James Otis Jr. Ten totiž neustále hovoril svojim priateľom, že jeho vytúžená smrť je zásah blesku. Naozaj sa tak stalo, a tak v roku 1783 skonal na prahu priateľových dverí. Po tom, čo doňho udrel blesk, logicky.

6. Kongresman zo Spojených štátov – Clement Vallandigham – obhajoval pred súdom v roku 1871 muža. Snažil sa sudcu presvedčiť, že sa obeť mohla vlastne zastreliť sama pri tom, ako držala zbraň. Uchopil teda zbraň a v snahe urobiť názornú ukážku toho, čo sa v osudný deň mohlo stať, sa zastrelil. Má to ale jedno pozitívum – súd presvedčil a daný prípad vyhral.

https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-billy-bob-thornton-3ohA2WzIDu2ZGsvzfa

7. Ruský mystik Grigori Rasputin prežil štyri pokusy šľachty o jeho otrávenie. Bol tiež štyrikrát postrelený, do krvi dobitý a zhodený do ľadovej rieky. Prežil toho skutočne veľa, očividne mal tuhý korienok a o to prekvapivejšie je, že napokon podľahol „obyčajnému“ podchladeniu.

8. Hovorí sa, že smiech je ten najlepší liek, no aj ten najlepší liek ťa môže vo veľkom množstve zabiť. Krutým spôsobom sa o tom presvedčil Angličan Alex Mitchell, ktorý v roku 1975 umrel na svoj 25-minútový nepretržitý smiech. Zlyhalo mu srdce, keďže sa mu vďaka kontinuálnemu smiechu nedostalo dostatok kyslíka. Len tak pomimo – Alex sa tak fatálne pobavil na komediálnej show zvanej „The Goodies“.

9. Austrálčan Kurt Godel zomrel v roku 1978 na vyhladovanie, zatiaľčo jeho žena bola hospitalizovaná v nemocnici. Nie, nemal anorexiu, ani inú chorobu, kvôli ktorej by nedokázal jesť. Trpel paranojou a odmietal zjesť čokoľvek, čo mu nepripravila jeho drahá manželka.

https://giphy.com/gifs/warnerarchive-classic-film-warner-archive-oshaughnessys-boy-l41YjqDNs2Gfp2Sxa

10. Americký knižný autor Tennessee Williams mal vo zvyku držať štuplík od kvapiek do očí v ústach, kým si ich aplikoval. Tento zvyk sa mu však stal vo veku 71 rokov osudným, keď vrchnák omylom prehltol a ten mu následne zabehol. Ponaučenie dnešného dňa – vrchnák od kvapiek do očí, do úst nepatrí.

11. Vrah Michael Anderson Godwin bol odsúdený na trest smrti elektrickým kreslom, no v roku 1983 sa jeho rozsudok zmenil na doživotie. Michael je však jasným dôkazom toho, že karma je zdarma a svojmu osudu prosto neunikneš. Šesť rokov po zmene verdiktu súdu sedel na toalete s zapájal si do televízie slúchadlá. Omylom pri tom zahryzol do káblu, čo si akosi nesadlo s mokrou toaletou a spôsobilo to jeho smrť.

12. 38-ročný právnik Garry Hoy je stelesnenou verziou frázy „stáť si za svojim slovom“. Keď sa v roku 1993 pokúšal dokázať návštevníkom, že jeho budova má nerozbitné sklá, stali sa hneď dve veci. Garry umrel po páde z okna a jeho hostia zistili, že právnikom nemožno veriť.

https://giphy.com/gifs/swag-nick-jonas-bxkHgebEbZida

13. V roku 2001 zrazila Chante Jawan Mallard bezdomovca. Ten síce utrpel nejaké zranenia, avšak nič také tragické, čo by muž bez domova po čase nerozdýchal. Lenže on napokon nerozdýchal ani tieto, keďže ho Chante ťahala zaseknutého v čelnom skle až domov a tam nechala zaparkované auto v garáži (áno, aj s ním v čelnom skle) niekoľko hodín.

14. Opitý Rus by mohol naozaj kvetnato rozprávať o tom, že so ženou sa neradno hádať. Teda keby nebol dva metre pod zemou, samozrejme. Po tom, čo sa muž nepohodol so svojou manželkou, ona v zlosti kopla do rozkladacieho gauča, na ktorom práve ležal a odišla preč. Nevšimla si však, že tým svojho muža zakliesnila o stenu a keď sa o tri hodiny vrátila, jej polovička už bola mŕtva.

15. Jimi Heselden, majiteľ spoločnosti Segway Motorized Scooter Company, v roku 2010 zomrel. Pri jazde na svojom segwayi zišiel z útesu…

https://giphy.com/gifs/stacerizz-l2R04WnomzFygzK7K

Zdroj: list25.com
Titulná fotka: iStock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Prekvapivé zákulisie rôznych reality show, ktoré si sledoval aj ty


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME