Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Detské rozprávky by mali byť milé, nevinné, rozkošné… veď sú, koniec-koncov, pre deti. Skutočnosť je však v mnohých prípadoch niekde celkom inde. Ako malý si si to nevšímal, no keď sa k svojim obľúbeným animákom vrátiš ako dospelý, hneď ti je jasné, koľká bije.

Nie sú to len vtipy so samovražednou tématikou, ako keď sa chcel Sépiák v SpongeBobovi obesiť na lane, zbrane či smrť ako taká. Nájsť v nich možno aj množstvo vtipov so sexuálnym nádychom, ktoré si tvorcovia jednoznačne mohli odpustiť. Niekoľko z nich sme vám zozbierali v tomto článku a sami môžete posúdiť, či niektoré z nich naozaj nie sú cez čiaru.

1. SpongeBob v šortkách, 1999

V jednej z epizód pozerá SpongeBob v televízii video, na ktorom sa hompáľa koral decentne pripomínajúci ovisnuté mužské prirodzenie. Vytreštené oči naznačujú, že si to náramne užíva. Keď sa do miestnosti vkradne Gary, vydesí sa a kanál rýchlo prepne na šport.

United Plankton Pictures / moviestillsdb.com

2. Kráska a zviera, 1991

Tri slečny z rozprávky Kráska a zviera urobia naozaj hocičo, aby upútali Gastonovu pozornosť. Ten má však oči len pre Belle, a tak im naozaj nezostáva nič iné, než si začať trieskať prsia o pumpu na vodu.

Beauty And The Beast GIF - Find & Share on GIPHY

3. Doba ľadová 3: Úsvit dinosaurov, 2009

Sid z Doby ľadovej má na konte hneď niekoľko trápnych momentov, no jednoznačne víťazí ten, v ktorom sa snažil podojiť veľkého barana. Z pohľadu prekvapeného zvieraťa je viac než jasné, že sa s jeho rozhodnutím vôbec nestotožňuje.

Twentieth Century Fox / moviestillsdb.com

4. Kúzelné kmotričky, 2001

Hlavná postava rozprávky Timmy v jednej zo scén prebieha cez obývačku okolo svojich rodičov a hovorí: „Vôbec si ma nevšímajte. Ja si len vezmem do izby tento balík vreckoviek a budem tam celkom sám.“

Billionfold / moviestillsdb.com

5. The Amazing World of Gumball, 2008

Táto rozprávka povýšila pozeranie ovocného péčka na celkom inú úroveň. Prečo? To hádam objasní tento veľmi grafický záber, ktorý fakt asi nikto nepotreboval vidieť.

Cartoon Network Development Studio Europe / moviestillsdb.com

6. Ratatouille – Dobrú chuť!, 2007

V rozprávke o hádam najznámejšom potkanovi sa Linguini snaží prezradiť svoje tajomstvo Colette vskutku nešťastným spôsobom. Vetu začne slovami „mám takého malého, maličkého…“. Až keď Colettin pohľad skĺzne dole k jeho rozkroku, dodá „kuchára“.

Walt Disney Pictures

7. Roboti, 2005

V scéne, keď rodina Copperbottomovcov dostala balík s novým robotickým bábätkom, bol Herb smutný, že tento významný moment prepásol. Lydia ho však ubezpečila, že o nič nejde. „Skutočná sranda je až robenie bábätka.“

Twentieth Century Fox Animation / moviestillsdb.com

8. Mimoni, 2015

Mimoni sa v tejto scéne prezliekli za ženu a okoloidúci Francúz si neodpustil pohľad na jej vnady. Vzápätí z nich vykukli oči Mimoňa a jeho úsmev akosi spľasol.

Illumination Entertainment / moviestillsdb.com

9. Scooby-Doo, kde si?!, 1969

Marcy príde do knižnice s tým, že má narodeniny, o ktorých nikto nevedel. „Áno, dnes mám 18,“ prezradila svojim kamarátom a po ďalších slovách „už môžem legálne…“ sa na hodnú chvíľu odmlčala. Pozrela sa na chalana za sebou a následne dodala: „Voliť.“

Hanna-Barbera Productions / moviestillsdb.com

10. Shrek, 2001

V posteľnej scéne s Lordom Farquaadom, po ktorej fakt nikto netúžil, si malý muž so stupídnym účesom pozrie fotku Fiony. Vtedy sa jeho výraz tváre značne zmení, vyvalí oči a ležérne si nazrie pod prikrývku. Určite hľadal drobné…

DreamWorks

11. Dexterovo laboratórium, 1995

V jednej z častí zavítal Dexter k svojim susedom, aby sa poobzeral po nejakých užitočných stopách. Suseda mu ponúkla sušienky, a keď sa po ne zohla, vytrčila zadok v legínach s takýmto nápisom.

Cartoon Network / moviestillsdb.com

12. Tiny Toon Adventures, 1990

V tejto scéne sedí Daffy hneď vedľa Bugsa Bunnyho a prezerá si vskutku zaujímavý kačací časopis.

Warner Bros. Animation / moviestillsdb.com

13. Zootropolis, 2016

„Možno som len hlúpy zajac, no ak sme my zajace v niečom dobré, tak je to jednoznačne rozmnožovanie.“ Presne to povedala Judy Nickovi v rozprávke Zootropolis a kto vie niečo o zajacoch, asi tuší, že nehovorila o klonovaní.

Walt Disney Pictures / moviestillsdb.com

14. Ľadové kráľovstvo 2, 2019

„Veľkosť topánky? Na veľkosti topánky nezáleží!“ To vypustila z úst na prvý pohľad nevinná Anna a dospelým divákom pri tom nepochybne pohlo kútikmi smerom nahor.

Walt Disney Animation Studios / moviestillsdb.com

15. Káčer Donald, 1934

Táto scéna je hádam najabsurdnejšia zo všetkých. Ostatné mali totiž aspoň ako-také opodstatnenie a zapadli do deja, táto je úplne od veci. Chudák káčer nevedel zaspať kvôli guči, ktorá sa mu neustále vydúvala pod paplónom. Solídne tri minúty sme sledovali, ako sa jej – veľmi neúspešne – snaží zbaviť.

Walt Disney Television / moviestillsdb.com

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje