Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.11.2024
sk
cz
Památka zesnulých
Zdroj: ©Shutterstock

15 príznakov, ktoré ťa varujú, že by si mal okamžite navštíviť lekára

O svoje zdravie sa treba starať, ale to už vieš.

9. Časté močenie

Navštevuješ toaletu častejšie? Pociťuješ pri močení nepríjemné pálenie? Zrejme ide o infekciu močových ciest, ktorá by sa mala liečiť čo najrýchlejšie. Ak s tým nezačneš niečo robiť, mohla by sa rozšíriť do obličiek alebo spustiť otravu krvi.

10. Zvýšená teplota a horúčka

Tvoje telo používa horúčku v boji proti infekcii. V niektorých prípadoch si však vyžaduje návštevu lekára. Horúčka bez potenia, stuhnutý a bolestivý krk, záchvaty, silné bolesti hlavy, zmätenosť, ako aj celkový pocit veľkého nepohodlia. Infekcia sa sama nevylieči.

choroba, ochorenie, bolesť hlavy, nádcha
Shutterstock

11. Krv v stolici

Ak si zbadal krv v stolici, poraď sa so svojím lekárom. Mali by ste spoločnými silami vylúčiť možné príčiny, ktoré by mohli smerovať k rakovine hrubého čreva alebo dokonca hemoroidom. Krv v stolici sprevádzajú závraty alebo mdloby, rýchle a plytké dýchanie, zmätenosť, nevoľnosť, studená a vlhká pokožka alebo znížené vylučovanie moču. Rovnako si daj pozor na krvácanie z nosa.

12. Mdloby

Omdlieť môžeš z mnohých dôvodov – nadmerné teplo, strach, nízka hladina cukru v krvi a iné. Ak sa ti to stane viac než raz, zrejme pôjde o vážnejší problém. Mdloby sprevádza silná bolesť hlavy, bolesť na hrudníku a chrbte, slabosť na jednej strane tela, tiež však môžu byť výsledkom fyzickej traumy.

Odporúčame prečítať:

Sánkovanie na asfalte či najstrmšia lanovka v Európe: Na tomto ostrove zažiješ exotický raj na Zemi, odkiaľ sa ti nebude chcieť odísť

13. Infekcia v reznej rane

Ak máš na koži čerstvú reznú ranu alebo škrabanec, treba si ho poriadne vydezinfikovať. Začervenanie okolo rany, opuch, zvýšená bolesť, výtok alebo horúčka môžu byť príznakmi možnej infekcie. Čím skôr začneš svoj problém riešiť, tým menšie budú jeho následky.

14. Popáleniny

Popáleniny prvého stupňa spôsobuje napríklad spálenie od slnka. Väčšinu popálenín druhého stupňa, akými sú pľuzgiere, si dokážeš ošetriť aj ty sám. Ak sa však objavia príznaky infekcie, vytáčaj lekára. Niektoré popáleniny jednoducho musia byť ošetrené na pohotovosti.

obväz, rana, ošetrenie, lekár, nemocnica
Shutterstock

15. Zlomeniny

Keď si zlomíš nohu alebo ruku, je logické, že okamžite ideš do nemocnice. Existujú prípady, keď si zlomíš nejakú časť tela, ale myslíš si, že tá tupá bolesť je len „nevinné narazenie“ a čoskoro sa určite stratí. Zlé alebo neúplné hojenie môže spôsobiť tlak na nervy a okolité tkanivá a ďalšie komplikácie.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.