Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie
Zdroj: ©Shutterstock

15 psychologických trikov, vďaka ktorým budeš čítať z ľudí ako z otvorenej knihy

Odteraz už budeš v každej konverzácii ty ten, kto je nad vecou.

Chceš byť profík v komunikácii s inými ľuďmi? Tak potom si narazil na návod, s ktorým budeš ostatných čítať ako otvorenú knihu. Triky sme zozbierali z Youtube videa celosvetovo uznávaného odborníka na neverbálnu komunikáciu.

1. Pohupovanie topánkou

Sedenie s prekríženými nohami je typickou ženskou záležitosťou a množstvo mužov sa na to nedokáže vynadívať. Keď sa do toho ešte pridá pohupovanie topánkou, je zrejmé, že sa žena snaží upriamiť pozornosť na svoje nohy. A to je pre muža v jej blízkosti jasnou zelenou.

Shutterstock

2. Prenášanie váhy zo špičiek na päty

Kývanie sa spredu dozadu a prenášanie váhy zo špičiek na päty a zase naopak. To je typické správanie dieťaťa, ktoré čaká, kým sa mama rozlúči s tou kolegyňou, s ktorou už polhodinu šteboce v obchode, a konečne mu kúpi vytúžené lízatko.

Avšak toto správanie neostalo len v detských časoch a prenieslo sa aj do dospelosti. Znamená však úplne to isté – človek, ktorý toto robí, je nedočkavý v nepríjemnom slova zmysle.

3. „Osedlanie“ stoličky

Asi netreba dvakrát vysvetľovať, že keď si pred teba takto sadne tatko alebo šéf, je len otázkou času, kedy poletíš. Či už z práce, alebo do svojej izby cez dve poschodia, to už je úplne jedno. Táto pozícia sa volá „na koníka“ (bože, ty čo si zase predstavuješ?!) a väčšinou si takto sadajú ľudia, ktorí samých seba pokladajú za dominantných. Chceš nimi poriadne otriasť? Rozprávaj sa s nimi postojačky.

Pexels

4. Zbieranie vlasov, ktoré tam vlastne nie sú

Ak si človek začne oprašovať nohavice, zbierať vlasy zo svetra, či dávať preč z rukáva neexistujúcu špinku, hneď ti môže byť jasné, že s tebou nesúhlasí. Nechce ti to povedať na rovinu, či už zo strachu, alebo z iných dôvodov, a tak to naznačuje aspoň takto.

5. Vyloženie nôh na stôl

Toto gesto môže znázorňovať množstvo vecí, no žiadna z nich nie je dobrá. Nevychovanosť, zlé návyky, nerešpektovanie svojho okolia alebo jednoducho povedané chronický mámp*čizmus. Všetci vieme, že sedieť takto je veľmi pohodlné, ale ak nechceme pôsobiť ako totálni idioti, nechajme si to radšej doma k telke.

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Uhádneš, z ktorej slovenskej reality šou je táto hláška?

6. Šúchanie rúk o seba

Ako Dr. Dutošvarc z animovanej rozprávky Phineas a Ferb. Nepochybujeme o tom, že ho poznáme všetci. Lenže na rozdiel od rozprávky, v ktorej sa podobné gesto spájalo s robením nejakej lotroviny, v skutočnom živote predstavuje premýšľanie. Nad niečím dobrým, čo by sa v blízkej budúcnosti mohlo stať, a teda nám priniesť nejaký osoh.

7. Naprávanie kravaty

Význam tohto gesta závisí od situácie. Ak si muž napráva kravatu v blízkosti atraktívnej ženy, je dosť možné, že sa mu páči. Na druhú stranu, ak toto spraví počas nejakej dusnej situácie, je to znak, že sa cíti nepríjemne a najradšej by sa v sekunde zdekoval niekam preč.

PxHere

8. Cmúľanie okuliarov

Cmúľanie rámu okuliarov, ceruzky, pera, či dokonca niekedy aj žuvanie žuvačky… toto všetko svedčí o jednej veci – tento človek sa trápi. A pretože sa trápi a obáva, snaží si privodiť pocit bezpečia a stelesnením tohto pocitu je pre človeka jeho mama.

Áno, naozaj je to tak – cmúľanie rôznych predmetov v čase, keď sme v úzkych, nám psychologicky dáva podobný pocit, ako keď sme pri kojení cmúľali mame bradavku.

9. Podávanie rúk číslo jedna – dlaň smerom dole

Ten, kto chytí vašu ruku zospodu takýmto spôsobom, vám dáva najavo, že chce pomôcť.

Shutterstock

10. Podávanie rúk číslo dva – s dotykom

Pokiaľ sa vám týmto spôsobom pozdraví kamarát, všetko je úplne v poriadku. Ak vám ale takto netaktne naruší osobný priestor celkom cudzia osoba, na prvý pohľad je zrejmé, že v socializácii s novými ľuďmi je úplný nováčik. Taktiež to o ňom prezrádza, že mu v živote chýba spoločnosť a čím bližšie k torzu vás uchopí, tým väčšmi.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť