15 psychologických trikov, vďaka ktorým budeš z ostatných čítať ako z otvorenej knihy

Od teraz už budeš v každej konverzácii ty ten, ktorý je nad vecou.

Chceš byť profík v komunikácii s inými ľuďmi? Tak potom si narazil na návod, s ktorým budeš ostatných čítať ako otvorenú knihu.

1. Prenášanie váhy zo špičiek na päty

Kývanie sa spredu dozadu a prenášanie váhy zo špičiek na päty a zase naopak. To je typické správanie dieťaťa, ktoré čaká, kým sa mama rozlúči s tou kolegyňou, s ktorou už pol hodinu šteboce v obchode, a konečne mu kúpi vytúžené lízatko. Avšak toto správanie neostalo len v detských časoch a prenieslo sa aj do dospelosti. Znamená však úplne to isté – človek, ktorý toto robí, je nedočkavý v nepríjemnom slova zmysle.

© Anna Syrovatkina

2. Pohupovanie topánkou

Sedenie s prekríženými nohami je typickou ženskou záležitosťou a množstvo mužov sa na to nedokáže vynadívať. Keď sa do toho ešte pridá pohupovanie topánkou, je zrejmé, že sa žena snaží upriamiť pozornosť na svoje nohy. A to je pre muža v jej blízkosti jasnou zelenou.

© Anna Syrovatkina

3. „Osedlanie“ stoličky

Asi netreba dvakrát vysvetľovať, že keď si pred teba takto sadne tatko alebo šéf, je len otázkou času, kedy poletíš. Či už z práce alebo do svojej izby cez dve poschodia, to už je úplne jedno. Táto pozícia sa volá „na koníka“ (bože, ty čo si zase predstavuješ?!) a väčšinou si takto sadajú ľudia, ktorí samých seba pokladajú za dominantných. Chceš nimi poriadne otriasť? Rozprávaj sa s ním postojačky.

© Anna Syrovatkina

4. Vyloženie nôh na stôl

Toto gesto môže znázorňovať množstvo vecí, no žiadna z nich nie je dobrá. Nevychovanosť, zlé návyky, nerešpektovanie svojho okolia alebo jednoducho povedané chronický mámp*čizmus. Všetci vieme, že sedieť takto je veľmi pohodlné, ale ak nechceme pôsobiť ako totálni idioti, nechajme si to radšej doma k telke.

© Anna Syrovatkina

5. Zbieranie vlasov, ktoré tam vlastne nie sú

Ak si človek začne oprašovať nohavice, zbierať vlasy zo svetra, či dávať preč z rukávu neexistujúcu špinku, hneď ti môže byť jasné, že s tebou nesúhlasí. Nechce ti to povedať na rovinu, či už zo strachu alebo z iných dôvodov, a tak to naznačuje aspoň takto.

© Anna Syrovatkina

6. Naprávanie kravaty

Význam tohto gesta závisí od situácie. Ak si muž napráva kravatu v blízkosti atraktívnej ženy, je dosť možné, že sa mu páči. Na druhú stranu, ak spraví toto počas nejakej dusnej situácie, je to znak, že sa cíti nepríjemne a najradšej by sa v sekunde zdekoval niekam preč.

© Anna Syrovatkina

7. Podávanie rúk číslo jedna – s dotykom

Pokiaľ sa vám týmto spôsobom pozdraví kamarát, všetko je úplne v poriadku. Ak vám ale takto netaktne naruší osobný priestor celkom cudzia osoba, na prvý pohľad je zrejmé, že v socializácii s novými ľuďmi je úplný nováčik. Taktiež to o ňom prezrádza, že mu v živote chýba spoločnosť a čím bližšie k torzu vás uchopí, tým väčšmi.

© Anna Syrovatkina

8. Podávanie rúk číslo dva – dlaň smerom dole

Ten, kto chytí vašu ruku zospodu takýmto spôsobom, vám dáva najavo, že chce pomôcť.

© Anna Syrovatkina

9. Podávanie rúk číslo tri – dlaň navrchu

Ak pri potriasaní rúk druhá osoba obalí tvoje ruky do tých svojich, prípadne len položí svoju navrch, chce v tebe vzbudiť pocit dôvery. Ľudia, ktorí sa zvítavajú s inými týmto spôsobom, sú väčšinou vrúcni a láskaví. Platí to však len v prípade, že sa to udeje okamžite. Ak si najprv podáte ruky a ten druhý má po pár sekundách potrebu dať svoju dlaň na vašu, chce vám tým ukázať, že to on je v tejto situácii pánom.

© Anna Syrovatkina

10. Šúchanie rúk o seba

Ako Dr. Dutošvarc z animovanej rozprávky Phineas a Ferb. Nepochybujem o tom, že ho poznáme všetci. Lenže narozdiel od rozprávky, v ktorej sa podobné gesto spájalo s robením nejakej lotroviny, v skutočnom živote predstavuje premýšľanie. Nad niečim dobrým, čo by sa v blízkej budúcnosti mohlo stať a teda nám priniesť nejaký osoh.

© Anna Syrovatkina

11. Nakláňanie dozadu

Nezáujem. Nepríjemný pocit z celej tejto konverzácie. A myšlienky na to, ako ju čo najskôr ukončiť. To všetko o človeku prezradí, ak sa pri rozhovore s tebou nakláňa dozadu.

© Anna Syrovatkina

12. Nakláňanie dopredu

Tento pohyb hovorí sám za seba. Je logické, že ak sa k tebe niekto približuje (aj keď len torzom, nohy môžu ostať na mieste), pravdepodobne sa práve dvakrát nevyhýba vášmu spoločnému kontaktu. Práve naopak – takémuto človeku si očividne sympatický. Taktiež to je jasný signál, že ťa druhá strana pozorne počúva.

© Anna Syrovatkina

13. Vyprsenie

Keď sa žena vzpriami, vypne hruď a ruky uloží tak, ako môžte vidieť na obrázku, nemusí to robiť náročky. A už vôbec nie s cieľom dostať, čo chce, svojimi ženskými zbraňami. Väčšina nežnej časti populácie to robí úplne nevedomky, keď debatuje s niekým, o koho má výrazný záujem. Snaží sa teda pôsobiť čo najlepšie, takže je jasné, že nebude zhrbená ako Quasimodo.

© Anna Syrovatkina

14. Podopieranie tváre rukou

Podopieranie tváre rukami (ale také, aké vidíte na obrázku, nie také opité krčmové, kedy je jediným cieľom, aby sa ti hlava neskotila na stôl), znamená, že sa niekto snaží upriamiť tvoju pozornosť na jeho tvár. Polopatisticky to teda hovorí – aha, toto som ja, pozeraj sa na mňa.

© Anna Syrovatkina

15. Cmúľanie okuliarov

Cmúľanie rámu okuliarov, ceruzky, pera, či dokonca niekedy aj žuvanie žuvačky… Toto všetko svedčí o jednej veci – tento človek sa trápi. A pretože sa trápi a obáva, snaží si privodiť pocit bezpečia a stelesnením tohto pocitu je pre človeka jeho mama. Áno, naozaj je tomu tak – cmúľanie rôznych predmetov v čase, keď sme v úzkych, nám psychologicky dáva podobný pocit, ako keď sme pri kojení cmúľali mame bradavku.

© Anna Syrovatkina

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: © Anna Syrovatkina

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
20
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veľvyslanectvo USA rozposlalo emaily s pozvánkami na pyžamovú mačaciu párty

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME