15 rodičovských rád, ktoré by mal počuť každý jeden pubertiak

„Nie všetky časti tvojho tela budú rásť rovnakým tempom.“

Zdroj: Brooke Cagle / Unsplash

Rodičia internetu spojili sily a prezradili hneď niekoľko múdrych rád, ktoré by si mal nepochybne vypočuť každý pubertiak. Prekvapivo to, že má zhasínať svetlo či obúvať si papuče, nezaznelo ani raz. Zato zazneli iné zaujímavé veci…

1. Niektorí ľudia sú introvertní, neradi rozprávajú a je to úplne v poriadku. Nemusíš byť ukecaný len preto, že to od teba očakáva niekto druhý. Nemusíš mať nezastaviteľnú hubu len preto, že máš pocit, že je to akýsi spoločenský štandard. Úplne stačí, aby si bol voči ostatným slušný… viesť s nimi siahodlhé konverzácie je už naozaj len na tvojom vlastnom uvážení.

2. Nauč sa hovoriť nie, ak nie si stotožnený s tým, čo od teba druhá strana chce. A to dokonca aj v prípadoch, že ide o dobrých priateľov či rodinu. Je zdravé vytvoriť si vlastné hranice, no zároveň aj rešpektovať tie, ktoré si vytvoria druhí.

3. Nie všetky časti tvojho tela budú rásť rovnakým tempom. Je to trochu desivé, miestami trápne, ale normálne. Takže nepanikár – s najväčšou pravdepodobnosťou sa dá všetko rokmi do poriadku.

Posing Saturday Night Live GIF - Find & Share on GIPHY

4. Premazávaj svoje internetové profily raz za päť rokov. Internet nikdy nespí, internet nikdy nezabúda a všetci máme chvíle, keď zdieľame totálne sr*čky. Tvoj budúci zamestnávateľ ale nemusí vedieť, že si sa štyri roky dozadu rozišla s frajerom, a že si mala tomu hajzlovi potrebu venovať hneď desiatku duchaplných citátov. Mimo toho nemusí byť na škodu z času na čas vygoogliť svoje meno a pozrieť sa, aké výsledky ponúka.

5. Odpúšťaj pre seba, nie pre druhých. Týmto spôsobom sa naučíš odpúšťať aj tým, ktorí si odpustenie absolútne nezaslúžia a vlastne oň ani nestoja. Je im to úplne ukradnuté, no teba celá situácia ťaží na srdci. Odpusti, nech to môžeš pustiť z hlavy, no nezabúdaj.

6. Hej, kamoško, spomínaš si na tú vec? Tú vec, ktorú sa snažíš tak strašne ignorovať a odkladáš ju na poslednú možnú chvíľu, ktorá ideálne nenastane nikdy? Tak tá vec sa sama nespraví, práve naopak – ešte sa tak trojnásobne zhorší. Tak prečo ju nejdeš vybaviť hneď a potom si dopriať nejakú chutnú maškrtu za odmenu?

Kim Kardashian Eating GIF - Find & Share on GIPHY

7. Používaj opaľovací krém! Ja som sa ním natierala celý svoj život a teraz vidím ten ohromný rozdiel. Ostatní v mojom veku majú vráskavú zošuverenú pokožku a vyzerajú omnoho staršie, ako reálne sú.

8. Upokoj sa. Nemusíš zistiť, čo chceš robiť po zbytok svojho života – nie tu, teraz, v tejto sekunde. Dopraj si čas a preskúmaj všetky dostupné možnosti.

9. K šťastnému a úspešnému životu vedie mnoho rôznych ciest a nie každá z nich vyžaduje prestížnu vysokú a čisté áčka.

Topanga Lawrence Nerd GIF - Find & Share on GIPHY

10. Tvoje emócie nebudú takéto intenzívne navždy. Keď som bola v puberte, moji rodičia vždy zľahčovali to, ako som sa cítila – príliš dramatizuješ, sú to len hormóny, z toho vyrastieš a podobne. Svojím spôsobom mali pravdu, no to neznamená, že to, čo som cítila počas tých rokov, nebolo skutočné. Dovoľ si cítiť to, čo naozaj cítiš. Na druhú stranu v sebe ale neživ to negatívne.

11. Ak sa vďaka sociálnym sieťam cítiš nah*vno, tak ich prestaň toľko používať. Takmer každý sa vďaka nim cíti nah*vno a niektorí na ne zdieľajú fotky len preto, aby tento pocit prehlušili. Príspevky na sociálnych platformách sú len highlighty z niekoho života a ty nikdy nevidíš, čo sa vlastne odohráva v pozadí. A pamätaj jedno – každý kaká. Aj tá nádherná štíhla opálená influencerka, ktorá sa ťa práve snaží presvedčiť, nech si kúpiš nejaké vitamíny.

12. Pokiaľ si súčasťou cestnej premávky, nepoužívaj ten poondiaty mobil. Prekvapenie – aj chodci sú jej súčasťou. Odkedy je podstatnejšie lajkovať príspevky ako dávať pozor, či sa na teba nerúti auto, keď si vykračuješ krížom cez cestu mimo priechodu?!

Phone No GIF - Find & Share on GIPHY

13. Rodičia nie sú bezchybní. Snažíme sa robiť všetko najlepšie ako vieme, ale aj my stále robíme chyby. Veľa chýb.

14. Veľa ľudí hádže na obdobie strednej školy akúsi neexistujúcu pozlátku a bude sa ťa snažiť presvedčiť, že tieto roky sú tie najlepšie roky tvojho života. To je blbosť. Môžu to byť dobré roky, môžu to byť roky, počas ktorých stretneš mnoho ľudí, ktorí v tvojom živote ostanú už navždy… ale nemusia. A keď sa to náhodou nestane, nie je na tom nič zlé.

15. Chýbate nám a NAOZAJ s vami chceme tráviť čas. Nie preto, že si ešte stále myslíme, že ste naše malé zlatíčka (čo si, samozrejme, stále myslíme), ale preto, že čas sa kráti. Vy sa čoskoro osamostatníte a my to vieme.

Preto sa snažíme vytvoriť čo najviac pekných spomienok, aby sme ich mohli použiť v momente, keď svet taký pekný nebude a my nebudeme práve pri vás, aby sme vás mohli objať. Ľúbime vás, vždy vás ľúbiť budeme a vždy budete mať u nás dvere otvorené.

Tv Land Awww GIF by #Impastor - Find & Share on GIPHY

Zdroj: ispeelgood / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Film o vrahovi Tedovi Bundym dorazil do slovenských kín. Aký bol jeho príbeh?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME