Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Pokiaľ si sa už niekedy snažila dopestovať na svojej hlave dlhočiznú korunu krásy, potom určite poznáš nasledujúce situácie.

1.

Leto pomaly, ale isto prechádza do jesene a teba prepadla myšlienka, že tvoj krátky zostrih už pravdepodobne nebude tým pravým orechovým do sychravejších dní. Na leto bol perfektný – krk sa ti nepotil ako somár v kufri a nemusela si sa paprať so žiadnym účesom, ktorý aj tak koniec koncov padol za vlasť v momente, kedy si sa snažila vymotať si z vlasov slnečné okuliare a dať si ich na nos. Ale teraz to chce zmenu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/justin-g-snow-cold-sad-john-xTcnTehwgRcbgymhTW)

2.

Takže sa rozhodneš nechať si narásť vlasy, vtedy ešte opantaná sladkou naivitou a pocitom, že to predsa nemôže byť také ťažké. Lenže hneď v úvode zisťuješ, že sa k tomuto procesu viaže niekoľko problémov. Napríklad to, že s nízkym copom nevyzeráš ako upravená bizniswoman na úrovni, ale doslova ako Will Turner z Pirátov z Karibiku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/weird-pirates-of-the-caribbean-orlando-bloom-T5jUWeqR6nipy)

3.

Avšak ty ani zďaleka nevyzeráš ako Orlando Bloom a preto v konečnom dôsledku nadobúdaš look totálneho čuráka. Život je krutý, ja viem.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/what-meryl-ails-l3oxH71aFVmmc)

4.

V tomto období stráviš hodiny prehľadávaním Pinterestu a Instagramu, roniac slzy nad všetkými tými fotkami pózujúcich pseudomodeliek s vlasmi až po zadok. A samozrejme, budeš si želať, aby tvoje vlasy rástli rýchlejšie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wale-my-pyt-3oEjHSe4OCjZGHlgOs)

5.

Akože aspoň päťkrát rýchlejšie. A čo by posilnilo ich rast viac ako múdre rady starých materí z náučných portálov, to jest napríklad Modrý Koník, všakže? A tak počastuješ internetovú komunitu skúsených mamičiek a ešte skúsenejších odborníčok na všetko svojou otázkou a ani sa nenazdáš, už si patleš na hlavu nejakú čarovnú masku z octu, trstinového cukru a výťažku z análnych žliaz susedovie pudla.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/help-big-bang-theory-me-oGzFZek2lszlK)

6.

Niežeby si predom nevedela, že to nebude fungovať, ale vyskúšať treba predsa všetko. A keďže vlasy sú stále rovnako dlhé ako pred dvomi hodinami a ako bonus ešte aj páchnu psou prdelou, neostáva ti iné než si smutne prezerať všetky vlastné fotky z obdobia, kedy si sa ešte aj ty mohla pýšiť dlhou hrivou. Aká si len bola sprostá, keď si sa vtedy nechala ostrihať…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/statements-6nAmYem5rmM9O)

7.

Po čase tvoje vlasy dorastú do tej dĺžky, kedy sa z nich stáva absolútne neprispôsobivá a neidentifikovateľná masa pahýľov, s ktorými sa ani za toho boha nedá nič robiť. Sú príliš krátke na to, aby si si ich dala za ucho, no zároveň príliš dlhé, čiže ťa šteklia na ksichte a zavadzajú ti vo výhľade. Fakt super.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fucked-up-basket-case-brat-pack-KP7ZKdodeU8Zq)

8.

Začínaš zvažovať príčesky. Veď na tom predsa nie je nič zlé, pár vlasov z hlavy niekoho iného z teba predsa ešte neurobia kolosálnu pipku, no nie? Leeeeenže. Tie naozaj kvalitné príčesky stoja doslova obe tvoje obličky plus štvorciferný doplatok a tie päťkorunové z Aliexpressu by z teba v najlepšom prípade spravili dikobraza po údere blesku, v tom najhoršom pratetu Uršulu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/movie-jim-carrey-liar-xUA7bcGKAwmM2pWxFe)

9.

Takže sa snažíš zmeniť svoju stravu a podporiť rast vlasov týmto spôsobom. Kladieme dôraz na slovo snažíš – čiže celá predchádzajúca veta pretavená do reality vyzerá asi tak, že si dáš poobede jednu hrušku navyše. Lebo vitamíny.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/orange-is-the-new-black-taystee-yasss-VEcBWsQ6nDyVO)

10.

Oh, a samozrejme navštíviš aj lekáreň a vykúpiš všetko, čo má na balení nakreslený vlasový koreň. Necháš tam polovicu výplaty a žrať z toho nebudeš nič, lebo to ešte v ten deň zabudneš v kufri auta a objavíš to o desať rokov, keď už všetkému skončí záruka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/grandmas-boy-allen-covert-grandmasgif-9f3pqDU04D9q8)

11.

Doslova KAŽDÝ má dlhšie vlasy ako ty a naozaj úplne KAŽDÉMU rastú trikrát rýchlejšie ako tebe. Hlavne tvojmu frajerovi, ktorému to je tak na dve veci, len musí každý mesiac vyhodiť extra prachy na návštevu kaderníčky. A okrem toho má ešte aj šialene dlhé mihalnice. No fakt, načo to tým chlapom je?!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/noah-explain-apartheid-tclI83eNoF2so)

12.

Na scénu prichádza štádium hlbokého filozofovania. Aký krásny by bol tento svet, keby ti rástli vlasy rovnako rýchlo ako chlpy na intímnych partiách, že?!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hair-12UYq6oCzO5xuw)

13.

Rozhodneš sa navštíviť kadernícky salón, pretože rada profesionála vždy padne na úrodnú pôdu. Lenže v tomto prípade bola rada profesionála „podstrihnúť končeky“ a ty si radikálne proti tomu, aby ťa niekto v tomto boji presunul opäť na začiatok. Napokon sa však necháš ukecať, že ti to naozaj pomôže, ale to, že odstrihol len pol centimetra… To už mu naozaj nežerieš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/nosemouth-YYVpO6cvUJ37a)

14.

Ponakupuješ si srandičky od výmyslu sveta – sponky, gumičky a iné ozdoby do vlasov – len aby si sa rozptýlila od faktu, že aj tvoja bývalá matikárka by skôr zabehla maratón ako tebe podrastú vlasy. A to už je ozaj čo povedať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/jennifer-lawrence-hair-american-hustle-ugRhOgdZwTpMk)

15.

A potom si konečne tam. Konečne máš také vlasy, aké si si priala, konečne si môžeš robiť všetky tie účesy, čo si si ponachádzala na Pintereste, konečne sa môž… Počkať, nie je tamto dievča s krásnymi krátkymi vlasmi? Vyzerajú na nej fakt bombovo. Možno by taký účes pristal aj mne…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wilderpeople-hunt-for-the-wilderpeople-orchard-l0HlAVIUS9raf1jwc)

Titulná fotka: © Natalia Breeva


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje