15 skutočných príbehov ľudí, ktorých údajne posadol diabol

„Počas exorcizmu vracala krv, nechty a sklo…“

To, či týmto príbehom budete veriť alebo nie už necháme na vás, no toto sú príbehy ľudí, ktorých posadol diabol.

1. V roku 1912 žilo 14-ročné dievčatko, hlboko veriaca kresťanka, v jednom dome so svojím bláznivým otcom a ešte bláznivejšou tetou. Obaja praktizovali čiernu mágiu a veriace dievčatko nielenže zakliali, dokonca jej aj otrávili jedlo. Po nejakom čase dievča prestalo chodiť do kostola, nedokázalo sa ani len pozrieť na náboženské symboly či predmety a čerešničkou na torte bol fakt, že sa z nej stala sexuálna deviantka. Ľudia z jej okolia dokonca tvrdili, že ju neraz počuli hovoriť jazykom, ktorý nikto z nich nepoznal. Napokon sa jej ujal miestny kňaz, ktorý ju diabla zbavil a po dvadsiatich troch dňoch sa opäť vrátila do bežného života.

2. Policajt Charles Austin z americkej Indiany odjakživa tvrdil, že príbeh o posadnutí matky a jej troch detí je len čistá báchorka. Svoj pohľad na vec však ihneď zmenil po tom, čo dom rodiny Ammonsovcov opakovane navštevoval a tvárou v tvár čelil zvláštnostiam, ktoré sa v ňom diali. Od roja múch počas zimy až po chlapca kráčajúceho po stene – to všetko bolo podľa jeho slov skutočné. Napokon tento prekliaty dom upútal pozornosť katolíckeho kňaza, ktorý prišiel diabla vyhnať preč. Od tej doby je vraj pokoj.

https://giphy.com/gifs/filmeditor-the-exorcist-linda-blair-regan-3otPoJhe5AZrhllEeQ

3. Píše sa rok 1974. Michael Taylor pracoval ako mäsiar a podľa ľudí to bol veľmi prívetivý muž, len nie práve dvakrát nábožensky orientovaný. Jedného dňa sa však všetko zmenilo. Michael začal navštevovať združenia veriacich a dostal sa do blízkeho kontaktu s ich hlavou – Marie Robinson. Možno práve tieto združenia odštartovali udalosti, ktoré nasledovali potom. Michael začal mať agresívne záchvaty, kedy bol nebezpečný ako pre seba, tak i pre svoje okolie, no keď utíchli, všetkým tvrdil, že si nič z toho nepamätal. Záchvaty nabrali takú intenzitu, až z neho napokon prišiel kňaz vyhnať diabla. Vraj ich tam bolo vyše štyridsať a aj napriek tomu, že ich vypudil, v ňom stále „ostala smrť“. Krátky čas na to sa aj prejavila. Michael brutálne zavraždil svoju manželku a napokon aj psa tak, že mu odrezal všetky končatiny.

4. Začiatkom roku 1788 sa začal George Lukins správať veľmi podivne. Začal sám sebe uštedrovať facky po tvári, mal záchvaty zlosti a neznesiteľné kŕče. Čím dlhšie jeho údajné posadnutie trvalo, tým sa veci zhoršovali, až napokon začal sám o sebe tvrdiť, že je diabol a spievať nejakú zvláštnu hymnu. Aj v tomto prípade prišiel opäť na pomoc kňaz, ktorý ho diabla zbavil a veci sa vrátili zase do normálu.

5. Koncom 19. storočia Antoine Gay vstúpil do kláštora, no krátko na to ho ľudia začali považovať za prekliateho. Prejavovalo sa to tak, že vedel o veciach, o ktorých nemal ako inak vedieť a rozprával po latinsky aj napriek tomu, že sa takýto jazyk nikdy predtým neučil. Žiadneho exorcizmu sa však nedočkal a v roku 1871 zomrel.

https://giphy.com/gifs/99rheaq6SsCFW

6. V roku 1971 sa matka aj so svojou rodinou presťahovala do nového, 14-izbového rodinného domu. Nikto však nečakal, že sa ich nový domov stane súkromným peklom. Začalo to nenápadne – chýbajúcimi predmetmi v dome, no napokon začali deti vidieť duchov. Niektorí duchovia boli priateľskí, iní však nie. Taktiež sa začali diať naozaj zvláštne veci – postele sa nadvihovali samé od seba či niektoré miestnosti začali z ničoho nič páchnuť zhnitým mäsom – a zistilo sa, že pred nimi bol dom obývaný satanistom. Rodina sa v závere pokúšala riešiť tento problém vyháňačom diabla, no to, či to fungovalo, už nie je známe.

7. Túto starú skrinku na víno vlastnil žid, ktorý si na vlastnej koži zažil všetky muky koncentračného tábora a po oslobodení ju doniesol do Štátov. Predal ju majiteľovi jedného obchodu a dôrazne mu vravel, aby ju za žiadnych okolností neotváral, lebo ukrýva démona. Obchodník však príbehu neveril, skrinku otvoril a tým odštartoval reťazovú reakciu zvláštnych udalostí. Začalo to drobnosťami, no vyvrcholilo zničeným obchodom, z ktorého nič nezmizlo. Len žiarovky na strope akoby vybuchli a po príchode do obchodu počul hrozivý vreskot. Skrinku daroval svojej mame (?!), ktorá umrela na mŕtvicu päť minút po tom, čo jej ju priniesol.

http://www.hollywood.com/movies/the-haunting-true-story-behind-the-possession-57630604/

8. V roku 1817 sa na farmu v americkom štáte Tennessee prisťahovala rodina Bellovcov. Otec rodiny John začal po krátkom čase vidieť rôzne zvláštne veci, no žiadal svojich príbuzných, aby nikomu nič nehovorili, lebo sa bál, že by ich považovali za šialencov. Napokon čosi nezvané, žijúce v ich dome, posadlo jeho dcéru, ktorá sa každé ráno budila s tvárou posiatou odtlačkami dlaní ako po bitke. On sám začal čoskoro dostávať záchvaty, počas ktorých sa dusil, až napokon upadol do kómy a zomrel.

9. Po tom, čo kňaz Marian Rajchel oslobodil od diabla dievča v pubertálnom veku, začal dostávať divné textové správy. Veril, že zlé duše využívali moderné technológie na jeho strašenie, keďže obsah správ bol väčšinou výhražného charakteru. Správy zvyčajne zneli ako „sklapni, kazateľ, aj tak sa nezachrániš“ či „ju z tohto pekla nemôžeš vyslobodiť, lebo je moja“, alebo „každý, kto sa za ňu bude modliť, zomrie“.

10. V roku 2013 sa Pápež František pokúšal vyhnať diabla z Mexičana, ktorý mal v sebe údajne množstvo démonov. Už pred pápežom sa o čosi podobné pokúsilo desať rôznych exorcistov s tridsiatimi neúspešnými pokusmi. Počas toho, ako Pápež František konal svoje dielo (tento moment bol dokonca zachytený aj na videu), sa vraj ozýval neznesiteľný leví rev. Muž však tvrdí, že démoni v ňom žijú aj naďalej a stále hovorí zvláštnymi jazykmi a dostáva záchvaty, z ktorých si nič nepamätá.

https://giphy.com/gifs/ghostbusters-ghostbusters-2016-l0K4oTmLPiOTz2HPW

11. 28-ročná Gottliebin Dittus bola dcérou dvoch striktne veriacich nemeckých rodičov. V detstve sa u nej začali prejavovať známky posadnutia a keďže lekári nevedeli nájsť inú príčinu, prehlásili, že ich dom je prekliaty a odporučili im presťahovať sa. Tým sa ich problémy však nevyriešili. Gottliebin aj naďalej rozprávala neznámym cudzím jazykom, mala násilné sklony, záchvaty, pri ktorých neskutočne kričala a dokonca momenty, kedy hovorila hlbokým strašidelným hlasom a myslela si, že je stará žena zo svojich vidín. Počas exorcizmu údajne vracala krv, nechty a sklo. Po dvoch rokoch neúspešných pokusov sa ju napokon podarilo diabla zbaviť reverendovi Johannovi Christophovi, ktorý sa stal tamojším hrdinom.

12. Jason Dalton, ktorý pracoval ako šofér pre spoločnosť Uber, tvrdil, že jeho aplikácia bola posadnutá a kázala mu zavraždiť šesť ľudí. A on poslušne plnil jej príkazy. Ďalej vravel, že mu prostredníctvom aplikácie chodili rôzne satanistické správy a z času na čas sa mu na mobile ukázal satanistický znak. Keď naň ťukol prstom, stal sa podľa jeho slov Satanovou bábkou.

https://giphy.com/gifs/bounce-tv-time-3oz8xSCHFVGcxYpGqQ

13. Noc predtým ako John Jenkin rozsekal svoju matku a sestru sekerou, o sebe prehlasoval, že je diabol a musí sa priznať. Svedkovia taktiež potvrdili, že John z času na čas hovoril rečou, ktorú nepoznali a prehlasoval o sebe, že je diablov pomocník.

14. Clara Germana Cele mala 16 rokov, keď o sebe v roku 1960 začala prehlasovať, že je posadnutá. Vraj uzavrela dohodu s diablom, vďaka ktorej nadobudla špeciálne schopnosti – poznala mnoho cudzích jazykov, mala enormnú silu na také mladé a útle dievča a vraj videla do budúcnosti. Jedného dňa vraj levitovala niekoľko metrov nad zemou a hádzala sa po ošetrujúcich sestrách. Diabla z nej úspešne vyhnali a podľa svedkov sa odvtedy správa úplne normálne.

15. David Berkowitz bol sériovým vrahom, ktorý vyčíňal v uliciach New Yorku v rokoch 1976-1977. Revolverom zastrelil šesť ľudí a ďalších sedem vážne zranil. Keď polícia prehľadávala jeho byt, našla po stenách množstvo kresieb so satanistickými motívmi a taktiež denníky, v ktorých sa priznával k rôznym iným zverstvám. Svoju vinu priznal, no keď sa ho polícia spýtala, prečo sa uchýlil k takýmto činom, jeho odpoveď bola veľmi prekvapujúca. Vraj bol pes jeho suseda posadnutý diablom a kázal mu, aby spravil všetky tie ohavné veci, ktoré spravil.

https://giphy.com/gifs/kobe-bryant-kb24-iudUnPciIqri8

Zdroj: list25.com
Titulná fotka: fandango.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
27
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

  1. Viem že má autorka v obľube gify, ale k tejto téme mi to pripadá maximálne nedôstojné a ,,cez čiaru“ keďže zjavne nemá predstavu o tom ako samotný akt prebieha…
    Ja mám pred tým rešpekt . . . (skúsenosti) 🙂
    Prajem pekný zvyšok dňa

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ruská feministka oblievala mužov cestujúcich v metre bielidlom. Čo tým chcela povedať?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME