Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Shutterstock

15 svetových celebrít, ktoré sa snažia žiť skromným životom alebo sú len lakomci

Medzi šetrným človekom a lakomcom je tenká čiara.

Bežný človek si väčšinou dvakrát premyslí, čo si kúpi. Pozrie sa na cenovku a rozmýšľa, či sa to za takú cenu oplatí a či danú vec naozaj potrebuje. Tí, ktorých hrejú tučné kontá v bankách, však takého problémy riešiť nemusia. Ak majú na niečo chuť, tak si to jednoducho kúpia. Na cenu nepozerajú.

Možno sa budeš čudovať, ale aj medzi svetovými celebritami sa nájdu ľudia, ktorí sú úplným opakom. Hoci majú veľa peňazí, obracajú ich medzi rukami. U niektorých je to skromnosť, u iných iba sebecká lakomosť.

1. Michael Jordan

Charles Barkley o svojom bývalom priateľovi a spoluhráčovi povedal, že namiesto toho, aby ľuďom bez domova dával peniaze, hovorí im, že by sa mali zamestnať v reštaurácii s rýchlym občerstvením. Hokejový velikán Wayne Gretzky raz videl, ako dal Jordan na pokrovom turnaji čašníčke prepitné v podobe žetónu v hodnote päť dolárov. Okamžite k nej pristúpil Gretzky, vymenil jej ho za stodolárový a povedal: „Takto dávame prepitné v Las Vegas, Michael.“

Michael Jordan, basketbalista, šport
Shutterstock

2. Keira Knightley

Herečka sa v minulosti vyjadrila pre Glamour, že v tom čase žila ročne zo sumy 50-tisíc dolárov, aj keď na svojich filmových úlohách zarábala milióny. „Myslím si, že ak žijete luxusný život, nemôžete sa stretávať s ľuďmi, ktorí nežijú podobným životným štýlom,“ povedala Knightley. Dokonca aj na vlastnej svadbe v roku 2013 mala oblečené šaty z recyklovaného materiálu.

Keira Knightley, herečka, film
Shutterstock

3. Leonardo DiCaprio

Ešte predtým, než sa z neho stala herecká ikona, Leo nezvykol dávať prepitné barmanom v kluboch, ktoré pravidelne navštevoval. Po veľkom úspechu filmu Titanic v roku 1997 si 24-ročný DiCaprio založil neziskovú organizáciu, ktorá sa venovala podpore povedomia o životnom prostredí. Dodnes je aktívnym zástancom mnohých ekologických organizácií.

Leonardo DiCaprio, herec, Titanic
Shutterstock

4. Kristen Bell

Dabingová hviezda rozprávky Frozen či Veronica Marsová z rovnomenného seriálu. Najmä vďaka týmto dvom rolám poznajú slovenskí diváci Kristen Bell. Za svadbu s manželom zaplatili len 142 amerických dolárov. Taktiež miluje používanie kupónov pri nakupovaní, navyše používa voňavku, ktorá až tak veľa nestojí. Ani za šaty na filmové premiéry a večierky nemíňa veľké peniaze, práve naopak.

Kristen Bell, herečka, film
Shutterstock

5. Lady Gaga

Ak by si chcel zobrať na rande túto svetoznámu speváčku, uprednostňuje „lacná rande“, napríklad bowling a pivo. Aj keď sa nehanbí za svoj luxusný život, v obchodoch stále používa kupóny a neobíde ani regály so zľavnenými produktmi.

Lady Gaga, speváčka
Shutterstock
Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť