Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand
Zdroj: ©Shutterstock

15 svetových celebrít, ktoré sa snažia žiť skromným životom alebo sú len lakomci

Medzi šetrným človekom a lakomcom je tenká čiara.

Bežný človek si väčšinou dvakrát premyslí, čo si kúpi. Pozrie sa na cenovku a rozmýšľa, či sa to za takú cenu oplatí a či danú vec naozaj potrebuje. Tí, ktorých hrejú tučné kontá v bankách, však takého problémy riešiť nemusia. Ak majú na niečo chuť, tak si to jednoducho kúpia. Na cenu nepozerajú.

Možno sa budeš čudovať, ale aj medzi svetovými celebritami sa nájdu ľudia, ktorí sú úplným opakom. Hoci majú veľa peňazí, obracajú ich medzi rukami. U niektorých je to skromnosť, u iných iba sebecká lakomosť.

1. Michael Jordan

Charles Barkley o svojom bývalom priateľovi a spoluhráčovi povedal, že namiesto toho, aby ľuďom bez domova dával peniaze, hovorí im, že by sa mali zamestnať v reštaurácii s rýchlym občerstvením. Hokejový velikán Wayne Gretzky raz videl, ako dal Jordan na pokrovom turnaji čašníčke prepitné v podobe žetónu v hodnote päť dolárov. Okamžite k nej pristúpil Gretzky, vymenil jej ho za stodolárový a povedal: „Takto dávame prepitné v Las Vegas, Michael.“

Michael Jordan, basketbalista, šport
Shutterstock

2. Keira Knightley

Herečka sa v minulosti vyjadrila pre Glamour, že v tom čase žila ročne zo sumy 50-tisíc dolárov, aj keď na svojich filmových úlohách zarábala milióny. „Myslím si, že ak žijete luxusný život, nemôžete sa stretávať s ľuďmi, ktorí nežijú podobným životným štýlom,“ povedala Knightley. Dokonca aj na vlastnej svadbe v roku 2013 mala oblečené šaty z recyklovaného materiálu.

Keira Knightley, herečka, film
Shutterstock

3. Leonardo DiCaprio

Ešte predtým, než sa z neho stala herecká ikona, Leo nezvykol dávať prepitné barmanom v kluboch, ktoré pravidelne navštevoval. Po veľkom úspechu filmu Titanic v roku 1997 si 24-ročný DiCaprio založil neziskovú organizáciu, ktorá sa venovala podpore povedomia o životnom prostredí. Dodnes je aktívnym zástancom mnohých ekologických organizácií.

Leonardo DiCaprio, herec, Titanic
Shutterstock

4. Kristen Bell

Dabingová hviezda rozprávky Frozen či Veronica Marsová z rovnomenného seriálu. Najmä vďaka týmto dvom rolám poznajú slovenskí diváci Kristen Bell. Za svadbu s manželom zaplatili len 142 amerických dolárov. Taktiež miluje používanie kupónov pri nakupovaní, navyše používa voňavku, ktorá až tak veľa nestojí. Ani za šaty na filmové premiéry a večierky nemíňa veľké peniaze, práve naopak.

Kristen Bell, herečka, film
Shutterstock

5. Lady Gaga

Ak by si chcel zobrať na rande túto svetoznámu speváčku, uprednostňuje „lacná rande“, napríklad bowling a pivo. Aj keď sa nehanbí za svoj luxusný život, v obchodoch stále používa kupóny a neobíde ani regály so zľavnenými produktmi.

Lady Gaga, speváčka
Shutterstock

6. Tiger Woods

Príbehy o lakomosti golfovej legendy kolujú už od čias, keď sa z neho stal šampión. Jeho kolega Darren Clarke povedal, že napriek nemalému bohatstvu sa Woods vyhýbal plateniu za spoločnú večeru. Bývalý tréner Hank Haney si v knihe The Big Miss z roku 2012 všimol jeho „skromné ​​spôsoby“. Woodsa síce označil za najväčšieho golfistu všetkých čias, ale zároveň aj za chladného, ​​bezohľadného, ​​malicherného a lakomého.

Tiger Woods, golf, šport
Shutterstock

7. Mark Zuckerberg

Zakladateľa Facebooku označili ako lakomca talianski zamestnanci reštaurácie v Ríme. Údajne nenechal žiadne prepitné v podniku, v ktorom jedol so svojou manželkou počas svadobnej cesty. Jeden z najbohatších ľudí sveta sa navyše oblieka pomerne skromne a stravuje sa v rýchlych občerstveniach. Lakomosť či skromnosť?

Mark Zuckerberg, Facebook, milionár
Shutterstock

8. Mila Kunis

Počas vystúpenia v šou Conana O’Briena herečka priznala, že pre seba a manžela Ashtona Kutchera kúpila svadobné obrúčky len za 190 dolárov. Manželia sa zaviazali, že budú svoje deti vychovávať s úctou k peniazom, nebudú im dávať vianočné darčeky a naučia ich vyberať si jednoduché, zábavné a lacné aktivity, akou je napríklad návšteva zoo.

Mila Kunis, herečka, film
Shutterstock

9. Ed Sheeran

Ani spevák Ed Sheeran nepatrí medzi celebrity, ktoré potrebujú priveľa rozhadzovať. Na svojich sociálnych sieťach sa napríklad pochválil tým, že si z internetu objednal niekoľko zľavnených DVD. Napísal, že radšej trávi čas sledovaním filmov, než by ležal na pláži. Zaujímavosťou je, že ho v roku 2020 označili za najbohatšieho britského hudobníka mladšieho ako 30 rokov. Investoval do viacerých nehnuteľností, ktoré prenajíma a neskôr znovu predáva za čistý zisk.

Ed Sheeran, spevák, hudba
Shutterstock
tipy na vianočné darčeky, darčeky pre ňu, čo kúpiť frajerke na Vianoce, vianočné darčeky

Mohlo by ťa zaujímať:

Akým darčekom potešíš ženu na Vianoce? 7 tipov, vďaka ktorým ťa bude milovať ešte viac

10. Warren Buffett

Warren Buffett je jedným z najbohatších ľudí na svete a tiež známy držgroš. Stále žije v rovnakom skromnom dome, ktorý si kúpil v roku 1958. Rád začína svoj deň raňajkami z rýchleho občerstvenia a kupuje si lacné autá, na ktorých môže jazdiť čo najdlhšie. Dokonca si kedysi požičal nábytok pre svoje deti. Keď prespával v hoteloch, otravoval priateľov, nech mu prinesú nápoje a jedlo, aby si nemusel objednávať izbovú službu.

Warren Buffett, bohatý človek, lakomec
Shutterstock

11. Halle Berry

Odhaduje sa, že jej majetok má hodnotu viac než 90 miliónov dolárov. Avšak kvôli skromnej výchove sa Halle Berry stále obáva o svoje peniaze. Slávna a zároveň skromná herečka kedysi povedala: „Nie som niekto, kto musí mať desať áut a veľa diamantov. Som dosť šetrná. Veľa šetrím, pretože sa vždy bojím, kedy sa tento výlet skončí.“ Ako tvrdí, nevyhýba sa ani verejnej doprave.

Halle Berry, herečka, film
Shutterstock

12. Tobey Maguire

Bývalý hviezdny Spider-Man je známy tým, že hrá poker a nie vždy sa správa s kostolným poriadkom. Sťažovalo sa na neho viacero čašníčok, ktorým nechcel nechať prepitné a mal štipľavú slovnú zásobu. Maguire povedal, že vďaka svojej skromnej výchove bol vždy konzervatívny, pokiaľ ide o peniaze. Pri poslednom filmovom návrate ako „pavúčí muž“ si vypýtal 15 miliónov dolárov.

Tobey Maguire, Spider-Man, herec, film
Shutterstock

13. Sarah Jessica Parker

Dokonca aj hviezda Sexu v meste vedela, že oblečenie pre dieťa nie je najlacnejšie. Keď bol jej syn James Wilkie malý, Sarah Jessica Parker ho obliekala do vecí po starších synovcoch. Parker povedala, že dospievanie v chudobe jej vštepilo skutočnú hodnotu peňazí a tvrdej práce. Preto sľúbila, že vychová svoje deti tak, aby si ich vážili aj oni.

Sarah Jessica Parker, herečka, film
Shutterstock
vianočné darčeky pre mužov, darčeky preňho, čo kúpiť mužom na Vianoce

Mohlo by ťa zaujímať:

Akým darčekom potešíš muža na Vianoce? 7 tipov, vďaka ktorým ťa bude milovať ešte viac

14. Mark Cuban

Miliardár Mark Cuban raz povedal: „Čím lacnejšie môžete žiť, tým máte väčšie možnosti.“ Priznal, že v mladom veku bol mimoriadne šetrný, aby mohol dosiahnuť finančný úspech, aký má dnes. Cuban je hrdý na hromadné nákupy, ktoré mu podľa jeho slov úspešne šetria peniaze. Nepoužíva kreditné karty, pretože platenie úrokov je zlou investíciou.

miliardár, Mark Cuban
Shutterstock

15. Katie Couric

Moderátorka Katie Couric povedala, že pochádza z dlhého radu šetrných žien a je hrdá na svoje striktné zvyky. Na obed si pravidelne nosí zvyšky jedla, ktoré jej zostali z prechádzajúceho dňa. Priznáva, že veľa z jej pracovných odevov a šperkov má v skutočnosti požičaných, takže za ne nemusí platiť. „Som štedrá k priateľom a rodine a pravidelne dávam na charitu. Mám však rada výpredaje, vtedy sa viem odviazať.“

Katie Couric, moderátorka
Shutterstock

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.