Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

15 tipov na skvelé žartíky, ktorými na prvého apríla nachytáš kamarátov či rodinu

Deň bláznov treba poriadne osláviť!


Už zajtra tu máme prvý apríl, teda deň bláznov. Počas neho sa musíš mať na pozore, keďže sa ťa iste kolegovia či kamaráti budú snažiť napáliť. A možno si ani ty neodpustíš nejaký nevinný žartík na ich účet.

Pokiaľ ale premýšľaš, čím ich naozaj parádne nachytať, tak pre teba máme zopár tipov, ktorými sa môžeš inšpirovať. S týmito prankmi iste budeš sláviť úspech.

1. Vybuchujúci koláč

Tento žartík sa dá zrealizovať naozaj jednoducho. Stačí si obstarať prázdnu škatuľu od cereálií, vložiť do nej nafúknutý balón a zamaskovať ju do podoby chutného koláča. Keď si z neho bude chcieť tvoj kamarát odkrojiť, prepichne balón a nastane drobný (a nečakaný) výbuch!

Shutterstock

2. Falošná bankovka

V prípade tohto pranku si musíš vytlačiť falošný kus bankovky a založiť ho na nejaké vhodné miesto. Odporúčame použiť ho ako záložku v knihe. Kúsok z bankovky bude vytŕčať a okamžite na seba upozorní potenciálnu obeť. Keď ale bankovku vytiahne, na jej zvyšku bude len bezcenný papier s nápisom: „Prvý apríl!“

Shutterstock

3. Strašidlo na strope

S týmto prankom môžeš zabodovať na pracovisku, ale aj doma. Vytlač si veľký obrázok nejakej mátohy či ducha. Môžeš siahnuť po screenshotoch z najrôznejších hororov (napríklad Kruh, Nenávisť, V zajatí démonov a mnohých ďalších). Potom už len stačí obrázok nalepiť na strop a sledovať vydesené reakcie.

Shutterstock

4. Nefunkčná myš

Prostý, ale veľmi účinný prank, ktorý nevyžaduje veľa príprav. Stačí len na spodnú stranu myši pri počítači nalepiť samolepku s nápisom: „Prvý apríl!“

Keď sa kolega či rodinný príslušník bude čudovať, prečo mu myš nefunguje, celkom určite ju zdvihne a pozrie sa na jej spodok. A tam nájde text, ktorý mu prezradí, že sa nechal napáliť.

Shutterstock

5. Falošný pavúk

Obrázok falošného pavúka odporúčame vytlačiť na toaletný papier. Ten následne zroluj a normálne ho umiestni na toaletu. Je len otázkou času, kedy pri jeho použití niekto narazí na realisticky vyzerajúceho pavúka. Zľaknutie je zaručené!

Shutterstock
Čo herci vo filmoch vlastne šňupú namiesto drog? Margot Robbie to divákom prezradila

Odporúčame prečítať:

Čo herci vo filmoch vlastne šnupú namiesto drog? Margot Robbie to prezradila divákom

6. Prekvapenie v poštovej schránke

Pri príprave žartíku môžeš využiť aj poštovú schránku. Stačí medzi obálky a noviny vložiť nejaký predmet, ktorý tam nemá čo robiť. Môže ním byť napríklad veľký gumený pavúk, umelý had či nejaký hororový predmet ako strašidelná woodoo bábika či creepy odkaz písaný krvou (falošnou, samozrejme).

Shutterstock

7. Zamrznuté cereálie

V tomto prípade je potrebné nechať noc pred prvým aprílom zmraziť mlieko a cereálie. Skoro ráno ich potom odlož na ich pôvodné miesta a čakaj. Rodičia a súrodenci sa budú naozaj čudovať, prečo im do misky žiadne cereálie nepadajú a prečo sa do nej nedá naliať ani mlieko.

Shutterstock

8. Prasknutý displej na mobile

Prasknutý displej na mobile rozhodí zrejme každého. Na vytvorenie realisticky vyzerajúceho efektu, ktorý ho bude simulovať, ti stačí stiahnuť príslušnú aplikáciu (napríklad na tejto stránke). Potom sa už len pohodlne usaď a sleduj, ako budú tvoji súrodenci či kolegovia kvôli rozbitému mobilu nadávať.

Shutterstock

9. Chybové hlásenie

Na tejto stránke si môžeš stiahnuť originálny šetrič obrazovky BlueScreen. Ten po nejakej dobe nečinnosti vyhodí ako šetrič obrazovky zlovestnú modrú obrazovku s chybovým hlásením.

Môžeš si byť istý, že tento žart tvojich kolegov poriadne vydesí. Samozrejme sa budú snažiť o nápravu, pričom pohnú myšou alebo stlačia klávesy na klávesnici, a tým zistia, že išlo len o žart.

Shutterstock

10. Siluety

Vytlač si z internetu obrázok nechutného švába či pavúka, vystrihni ho a prilep na tienidlo lampy. Keď ju niekto rozsvieti, výstrižok vytvorí veľkú siluetu. A tá tvoju obeť iste poriadne vydesí!

Shutterstock
Čo herci vo filmoch vlastne šňupú namiesto drog? Margot Robbie to divákom prezradila

Odporúčame prečítať:

Čo herci vo filmoch vlastne šnupú namiesto drog? Margot Robbie to prezradila divákom

11. Oči v chladničke

Nalepovacie vytreštené oči si môžeš zakúpiť v rôznych obchodoch. Potom už len stačí ovenčiť nimi všetky výrobky v chladničke. Tvoji kolegovia či rodinní príslušníci budú iste poriadne šokovaní, keď sa na nich z chladničky bude dívať prekvapená zelenina!

Shutterstock

12. Siréna

Na prevedenie tohto žartu budeš potrebovať ručný klaksón. Následne ho pevnou lepiacou páskou prilep na pracovnú stoličku svojho kolegu. Keď si na ňu dotyčný sadne, klaksón sa rozoznie na celú kanceláriu.

Shutterstock

13. Falošný osviežovač vzduchu

Zameň osviežovač vzduchu za sprej s nejakou naozaj nepríjemnou vôňou. Samozrejme, daj si záležať, aby mal sprej falošný obal osviežovača, ktorý doma používate.

Shutterstock

14. Cudzie fotky v byte

Medzi rodinné fotografie v byte nastrč nové s úplne náhodnými ľuďmi (napríklad politikmi či hollywoodskymi hviezdami). Prípade môžeš tvár jedného konkrétneho herca či politika nalepiť na každú fotku v byte.

Shutterstock

15. Mačka v byte?

Na internete si môžeš kúpiť drobný prístroj, ktorý bude vydávať mačacie zvuky. Tieto zvuky si ale môžeš stiahnuť aj z internetu a vysielať ich za pomoci vlastného nosiča (napr. mobilu). Ten hlavne schovaj niekde, kde ho nikto nenájde, ale odkiaľ tiež bude mačacie mňaukanie dobre počuť. Keď sa počas dňa v dome rozoznie, všetci si budú myslieť, že sa dnu zatúlala mačka, a budú ju hľadať.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť