Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©Shutterstock

15 užitočných psychologických trikov, ktoré ti pomôžu čítať ľudí ako otvorené knihy

Odteraz už budeš v každej konverzácii ty ten, kto je nad vecou.

Chceš byť profík v komunikácii s inými ľuďmi? Tak potom si narazil na návod, s ktorým budeš ostatných čítať ako otvorenú knihu. Triky sme zozbierali z Youtube videa celosvetovo uznávaného odborníka na neverbálnu komunikáciu.

1. Pohupovanie topánkou

Sedenie s prekríženými nohami je typickou ženskou záležitosťou a množstvo mužov sa na to nedokáže vynadívať. Keď sa do toho ešte pridá pohupovanie topánkou, je zrejmé, že sa žena snaží upriamiť pozornosť na svoje nohy. A to je pre muža v jej blízkosti jasnou zelenou.

Shutterstock

2. Prenášanie váhy zo špičiek na päty

Kývanie sa spredu dozadu a prenášanie váhy zo špičiek na päty a zase naopak. To je typické správanie dieťaťa, ktoré čaká, kým sa mama rozlúči s tou kolegyňou, s ktorou už polhodinu šteboce v obchode, a konečne mu kúpi vytúžené lízatko.

Avšak toto správanie neostalo len v detských časoch a prenieslo sa aj do dospelosti. Znamená však úplne to isté – človek, ktorý toto robí, je nedočkavý v nepríjemnom slova zmysle.

3. „Osedlanie“ stoličky

Asi netreba dvakrát vysvetľovať, že keď si pred teba takto sadne tatko alebo šéf, je len otázkou času, kedy poletíš. Či už z práce, alebo do svojej izby cez dve poschodia, to už je úplne jedno. Táto pozícia sa volá „na koníka“ (bože, ty čo si zase predstavuješ?!) a väčšinou si takto sadajú ľudia, ktorí samých seba pokladajú za dominantných. Chceš nimi poriadne otriasť? Rozprávaj sa s nimi postojačky.

Pexels

4. Zbieranie vlasov, ktoré tam vlastne nie sú

Ak si človek začne oprašovať nohavice, zbierať vlasy zo svetra, či dávať preč z rukáva neexistujúcu špinku, hneď ti môže byť jasné, že s tebou nesúhlasí. Nechce ti to povedať na rovinu, či už zo strachu, alebo z iných dôvodov, a tak to naznačuje aspoň takto.

5. Vyloženie nôh na stôl

Toto gesto môže znázorňovať množstvo vecí, no žiadna z nich nie je dobrá. Nevychovanosť, zlé návyky, nerešpektovanie svojho okolia alebo jednoducho povedané chronický mámp*čizmus. Všetci vieme, že sedieť takto je veľmi pohodlné, ale ak nechceme pôsobiť ako totálni idioti, nechajme si to radšej doma k telke.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Nenechaj si ujsť zľavu, aká tu ešte nebola. S naším PREMIUM sa počas leta nudiť nebudeš

6. Šúchanie rúk o seba

Ako Dr. Dutošvarc z animovanej rozprávky Phineas a Ferb. Nepochybujeme o tom, že ho poznáme všetci. Lenže na rozdiel od rozprávky, v ktorej sa podobné gesto spájalo s robením nejakej lotroviny, v skutočnom živote predstavuje premýšľanie. Nad niečím dobrým, čo by sa v blízkej budúcnosti mohlo stať, a teda nám priniesť nejaký osoh.

7. Naprávanie kravaty

Význam tohto gesta závisí od situácie. Ak si muž napráva kravatu v blízkosti atraktívnej ženy, je dosť možné, že sa mu páči. Na druhú stranu, ak toto spraví počas nejakej dusnej situácie, je to znak, že sa cíti nepríjemne a najradšej by sa v sekunde zdekoval niekam preč.

PxHere

8. Cmúľanie okuliarov

Cmúľanie rámu okuliarov, ceruzky, pera, či dokonca niekedy aj žuvanie žuvačky… toto všetko svedčí o jednej veci – tento človek sa trápi. A pretože sa trápi a obáva, snaží si privodiť pocit bezpečia a stelesnením tohto pocitu je pre človeka jeho mama.

Áno, naozaj je to tak – cmúľanie rôznych predmetov v čase, keď sme v úzkych, nám psychologicky dáva podobný pocit, ako keď sme pri kojení cmúľali mame bradavku.

9. Podávanie rúk číslo jedna – dlaň smerom dole

Ten, kto chytí vašu ruku zospodu takýmto spôsobom, vám dáva najavo, že chce pomôcť.

Shutterstock

10. Podávanie rúk číslo dva – s dotykom

Pokiaľ sa vám týmto spôsobom pozdraví kamarát, všetko je úplne v poriadku. Ak vám ale takto netaktne naruší osobný priestor celkom cudzia osoba, na prvý pohľad je zrejmé, že v socializácii s novými ľuďmi je úplný nováčik. Taktiež to o ňom prezrádza, že mu v živote chýba spoločnosť a čím bližšie k torzu vás uchopí, tým väčšmi.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.