Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

15 vecí, ktoré by sme mali prestať považovať za normálne

Nikto by nemal chodiť do práce, keď je chorý.

Určite si už niekedy videl, ako si niekto pred tebou na ulici odpľul rovno na chodník, a okrem toho, že si sa skoro povracal na mieste, si si aj položil otázku: Je toto normálne? Nuž, ako sa zdá, okrem pľuvancov sa za normálne považujú aj omnoho absurdnejšie veci, ktoré by spoločensky prijateľné teda rozhodne byť nemali. Toto sú niektoré z nich.

1. Chodiť do práce s chorobou

Jeden človek so sopľom sa za deň zmení na celé oddelenie s chrípkou a je to v prdeli. Bohužiaľ, vedenie, ktoré by si radšej pichlo drôtom do oka, ako ti preplatilo pár dní práceneschopnosti, si nevie zrátať dva a dva a výsledkom je systém, v ktorom sa človek musí dotrepať do práce, aj keby mu po ceste granát odpálil hlavu.

2. Reklamy v platených službách

Už z teba vydojili, čo sa dalo, a stále im nie je dosť. Platiť niekde mesačné členské a následne doplácať službu „bez reklám“ by malo byť trestné. Bez milosti.

Shutterstock

3. Vyťahovanie starých sr*čiek

Deje sa to na internete aj v reálnom živote. Niekto zistí, že si na strednej šikanoval spolužiaka, a niekde počas toho, ako ťa vykresľuje ako úplné monštrum, úplne zabudne, že on v tomto veku považoval za vrchol spoločensko-kultúrneho vyžitia pichnúť si do zadku alkoholom napustený tampón. Roky nijako neovplyvnia nesprávnosť tohto konania, ale treba brať do úvahy, že ľudia sa menia. A väčšina z nás v dospelosti radikálne prehodnotí svoje životné postoje.

4. Urážanie na internete

„Skap,“ píše niekto s neurčitým pseudonymom pod videom na Youtube a väčšina z nás sa nad tým už ani nepozastaví. Klasika, veď to sa stáva. Lenže nemalo by sa.

Internetoví experti pod rúškom anonymity vypustia do éteru veci, ktoré by do očí nikomu jakživ nepovedali, a akosi zabúdajú na skutočnosť, že na druhej strane za obrazovkou sedí skutočný človek so skutočnými pocitmi, ktorému naozaj nepadne dobre prečítať si, že sa má ísť obesiť, lebo sa mu nepáči populárna pesnička. Buďme k sebe trochu milší.

Shutterstock

5. Vyhovárať sa na náboženstvo

Je úplne jedno, čomu veríš. Žiadne náboženstvo ti nedáva právo diskriminovať a kritizovať ostatných, len preto, že nežijú v súlade s tvojím presvedčením. Pokiaľ svojím konaním neubližujú sebe ani ostatným, môže ti byť tri-päť, či majú na stene vyvesený plagát Linkin Parku alebo dúhovú vlajku.

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre mužov, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

6. Stavanie svojej inteligencie na piedestál

Fakt, že nemáš v hlave prázdno – alebo si to minimálne myslíš – neznamená, že sa môžeš k ľuďom správať ako totálny kretén.

Sheldon Cooper či doktor House boli skvelé seriálové postavy, ale ako to už býva, zasadené v kompletne fiktívnom univerze. Ich činy a slová mali úplne nulový dopad na reálnych ľudí, ale tvoje majú. Ak si myslíš, že povyšovaním nad ostatných zvýrazníš vlastnú inteligenciu, priprav sa na šokujúci objav svojho života – má to presne opačný efekt.

Shutterstock

7. Prílišná úprimnosť

„Čo narobíš, ja som skrátka taký,“ skonštatuje hneď po tom, ako ťa v mene úprimnosti dourážal tak, že by si sa najradšej zakopal pod zem. Klamať sa nepatrí, ale to neznamená, že si niektoré postrehy nemôžeš nechať pre seba. Mlčať je zlato. Pamätaj na to.

8. Obhajovanie ubližovania zvieratám, pokiaľ ide o deti

„Ale no, veď sú to len deti,“ povie matka tesne po tom, čo sa k tebe prirútilo stádo jej potomstva a bez jediného opýtania začali otravovať tvojho psa. Presne tak. Sú to deti, nie masy želatíny bez centra nervovej sústavy – sú schopné učiť sa. Pokiaľ im vieš vysvetliť, prečo nemajú pchať prsty do elektrickej zásuvky, vieš im vysvetliť, prečo sa nemajú chytať cudzích zvierat a robiť im zle. Bodka.

Shutterstock

9. Odhadzovanie cigaretových ohorkov na zem

Vidíš ten kôš? Tak šup. Tie dva metre ťa naozaj nezabijú, a keď si pri tom poskočíš, môžeš si to zarátať ako denné kardio.

10. Práca na dovolenke

„Čo narobíš, práca nepočká. Bezo mňa by sa tá firma hádam rozpadla,“ žartuje jedna z tvojich kamošiek, zatiaľ čo pri večeri tasí laptop, aby mohla vyplniť akúsi idiotskú tabuľku. Dnes už siedmu. Pravdou je, že hoci prepracovanosť je dnes úplne bežná a od zamestnanca sa automaticky očakáva úplná flexibilita, nemalo by to byť normálne. Každý by mal mať nárok na oddych. Každý.

Shutterstock

11. Venčiť psov bez vôdzky

To je pekné, že ti neutečie, ale čo z toho, keď skočí po každom psovi, čo sa k nemu priblíži na vzdialenosť menšiu ako dvadsať metrov. Pokiaľ sa tvoj pes nevie správať, maj ho na vôdzke. Je to také jednoduché. A zbieraj po ňom h*vná – to by tiež bolo fajn.

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre ženy, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

12. Nespať

Fakt, že si za posledný týždeň nespal dokopy viac ako desať hodín a na nohách ťa drží len kofeín, nie je ničím obdivuhodným. Respektíve, aspoň by nemalo byť. Jedna vec je, že niektorí ľudia v snahe udržať si prácu naozaj nemajú na výber. Druhá je tá, že tento životný štýl je dlhodobo neudržateľný a škodí každému, kto ho praktizuje. Pochvaly a údiv naozaj nie sú na mieste.

Shutterstock

13. Nakupovanie, nakupovanie, nakupovanie

Pokiaľ máš účet aspoň na jednej sociálnej platforme, určite ti neunikol počin zvaný haul. Babenka si nakúpi handry za päť stoviek, polhodinu sa v nich pretŕča na kamere a bežný ľud vďaka nej nadobudne pocit, že obliecť si dvakrát za týždeň to isté tričko je nielen prečin proti móde, ale aj ľudskej rase ako takej.

Urobiť si z času na čas radosť je jedna vec. Minúť polovicu výplaty na kraviny, ktoré nepotrebuješ a za dva mesiace ich šmaríš do koša, je ale niečo úplne iné.

14. Domáce úlohy cez prázdniny

Niektorým učiteľom očividne uniká celý zmysel prázdnin. Pravdou však je, že školopovinné deti sú presne to – deti. Majú nárok na voľno, na zábavu a fakt, že dva mesiace nenapíšu žiadnu esej, naozaj nebude mať deštrukčný dopad na ich celkový rozvoj. Určite nie.

Shutterstock

15. Vifonková kultúra

Opäť niečo zo študentského súdka. Je naozaj smutné, že štát, ktorý čaká, že preň bude človek minimálne tridsať rokov potiť krv, nemá ani toľko chochmesu, aby zabezpečil, že má počas prípravy na túto činnosť čo jesť. Fakt, že väčšina študentov býva na intrákových izbách v pokročilom štádiu rozkladu a jediný prísun živín pozostáva zo sáčkovej polievky za 30 centov, je naozaj na zaplakanie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť