Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

15 vecí, ktoré najviac trápia mužov. Niektoré ťa prekvapia

Sedí to na teba?


Nie je zvláštne, že každý psychologický článok, ktorý vidíš na internete, má väčšinou obrázky žien? Je všetko len o ženách a ich strachoch? Vo vzťahoch existuje veľa prípadov, keď je silnou osobou žena a muž je „dramaqueen“.

Ženy majú svoje obavy a rovnako tak ich majú aj muži. Celé stáročia spoločnosť prikladala mužom stereotyp sily bez možnosti mať vlastné problémy, no to jednoducho nie je pravda. Tu je 15 vecí, ktoré najviac trápia práve mužov.

1. Ako vyzerá ich telo

Ženy už od mladosti pociťujú sebavedomie ohľadom svojej postavy a starajú sa o svoje telá pomocou diét a zdravšieho životného štýlu. Všeobecne platí, že muži sa s takýmito problémami častejšie nestretávajú, ale to neznamená, že sa nezaujímajú o svoje telo.

Aj muži majú sebavedomie a často porovnávajú svoju postavu s dobre vypracovanými modelmi, ktorých vidia na internete. To je dôvod, prečo muži navštevujú posilňovne, oholia si hrudník a snažia sa zaťahovať brucho, keď ide okolo nich žena. Možno najväčším strachom muža je vyčnievajúce brucho, ktoré jednoducho neodíde.

2. Peniaze

Čelíme tomu. Peniaze riadia svet a muži sa o ne často obávajú. Zápasia s myšlienkou, že sú živiteľmi rodiny, a preto sa každý zodpovedný muž vždy obáva svojej finančnej situácie, aj keď nemá rodinu. Zatiaľ čo starostlivosť, láska a pozornosť sú dôležité pre ženu, podvedomá myseľ muža sa vždy točí okolo peňazí.

Shutterstock

3. Výška

Ktorý muž sa neobáva o svoju výšku, ak sa považuje za nízkeho? Ideálnou vlastnosťou muža je byť „vysokým“. Odnepamäti je výraz „vysoký, tmavý a krásny“ opisom ideálneho muža v romantických románoch. Ale ako znie „nízky, tmavý a krásny“? Neznie to rovnako dobre, však? Bez ohľadu na to, či to vyvraciaš alebo nie, na „veľkosti“ záleží aj mužom.

4. Považujú iných chlapov za hrozbu

Muži môžu byť žiarliví, je to ich bežná vlastnosť. Hoci nie je taká evidentná ako u žien, no môže byť rovnako intenzívna. Muži vnímajú iných mužov vo vzťahu k ich polovičke ako potenciálnu hrozbu. Môžu sa tiež s nimi často porovnávať.

5. Zlé skúsenosti vo vzťahoch

V skutočnosti je muž v tomto rovnaký ako žena a tiež sa bojí pokaziť vzťah. Neistota, strach z podvedenia alebo urobenia niečoho zlého môžu trápiť aj muža, nielen ženu. Starostlivosť, porozumenie a najmä kompromis robia vzťah bezpečným a pomáhajú budovať dôveru.

6. Problémy s vlasmi

Mnoho mužov má problémy s vlasmi a boja sa, že budú plechaví. Aj ochlpenie tela môže byť problémom – je ho priveľa alebo príliš málo? Okrem toho muži často premýšľajú o svojom účese, či nie je príliš neupravený alebo príliš strohý. Šedivenie vlasov je ďalším problémom, ktorý mužov desí, pretože znamená buď to prijať a vyzerať staršie, alebo podstúpiť farbenie vlasov.

Shutterstock

7. Strava

O strave často počujeme hovoriť práve ženy: „Som na diéte“. No aj keď to nepočuješ hovoriť muža, neznamená to, že sa nezaujíma o to, čo je. Dnes sa čoraz viac mužov stará o svoj vzhľad a telo a o to, čo jedia. Muži sa tiež chcú cítiť zdravo, aj keď o tom nehovoria veľa.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.