Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

15 zaujímavostí z pozadia natáčania populárnych filmov, ktoré ťa prekvapia

Vieš, prečo si Joker z Temného rytiera stále oblizoval pery?

Vieš, prečo si Joker v podaní Heatha Ledgera stále oblizoval pery? Prečo si Mulan tak často chytala vlasy? A člen ktorého štábu musel vysoliť všetky svoje úspory, pretože hlavná hviezda odmietla natáčať s falošnými peniazmi? To všetko a ešte omnoho viac sa dozvieš v našom dnešnom článku. V ňom sme zozbierali niekoľko zaujímavostí z pozadia známych filmov a veríme, že väčšina z nich ťa poriadne šokuje.

1. Temný rytier (2008)

Joker si vo filme často oblizuje pery. Dôvodom sú umelé jazvy, ktoré počas natáčania neustále odpadávali a Heath Ledger sa ich oblizovaním snažil udržať na mieste. Napokon sa z toho stala jedna z Jokerových charakteristických čŕt.

Warner Bros. / MovieStillsDB

2. Truman Show (1998)

Muži, ktorí hrali identické dvojičky, vôbec neboli profesionálni herci. Bratia Ron a Don Taylorovci boli v skutočnosti policajti, ktorí sa mali počas natáčania starať o bezpečnosť štábu. Keď si režisér Peter Weir všimol, ako dobre so všetkými vychádzajú, rozhodol sa im ponúknuť úlohu.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

3. Mulan (1998)

V pôvodnej animovanej verzii si Mulan pomerne často chytá vlasy. To nebol pôvodný plán. Animátori si všimli, že Ming-Na Wen, ktorá postave prepožičala svoj hlas, sa počas nahrávania stále dotýka svojich vlasov. Rozhodli sa to teda zakomponovať.

Walt Disney Pictures / MovieStillsDB

4. Star Wars: Poslední Jediovia (2017)

Týchto troch vojakov si strihli deti Marka Hamilla. Zľava doprava vidíme Nathana Hamilla, Chelsea Hamill a nakoniec Griffina Hamilla.

Walt Disney Pictures / MovieStillsDB

5. Mafiáni (1990)

Robert De Niro odmietol používať umelé peniaze – vraj sa mu nepríjemne držia v rukách. Človek, čo mal na starosti kulisy, teda vytiahol niekoľko tisícov zo svojho osobného účtu, aby ich mohli použiť. Po natáčaní nikto nesmel opustiť set, dokiaľ sa peniaze nespočítali a suma do centa nesedela.

Warner Bros. / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

Užitočné technologické vychytávky, vďaka ktorým zažiješ to najlepšie leto

6. Toy Story 4 (2019)

Poznávacia značka na aute je RMRF97. Kombinácia týchto písmen a čísel nie je náhodná. V roku 1997 jeden zo zamestnancov Pixaru omylom naťukal „RM -R -F“ do počítača a tento pokyn nešťastnou náhodou vymazal celý záznam druhého pokračovania Toy Story. Našťastie mal jeho nadriadený kópiu a film sa podarilo zachrániť.

Pixar / MovieStillsDB

7. Deadpool 2 (2018)

V jednej zo scén má na sebe Wade tričko s nápisom „Olivia & Meredith. Best Friends Purrrr-Ever“. Okrem toho sú na ňom vyobrazené dve mačky. Tieto mačky v skutočnosti patria Taylor Swift a štáb si musel vypýtať povolenie, aby ich fotografiu vôbec mohli použiť.

Twentieth Century Fox / MovieStillsDB

8. 22 Jump Street (2014)

Počas naháňačky v aute Jonaha Hilla skutočne napadol papagáj. Herca okamžite zachvátila panika a jeho reakcia je teda úplne autentická. Počas svojho komentára, ktorý bol dostupný k DVD verzii filmu, povedal: „Nehral som to. Naozaj nemám rád vtáky.“

Columbia Pictures / MovieStillsDB

9. Skyfall (2012)

Súčasťou filmu je scéna, v ktorej neznámemu mužovi predstavujú kradnutý obraz. Tento obraz je v skutočnosti replikou Ženy s vejárom od talianskeho maliara Amedea Modiglianiho, ktorý v roku 2010 naozaj niekto ukradol. Maľba je jedným zo série desiatich portrétov modelky Lunie Czechowskej, tento konkrétne autor namaľoval len rok pred smrťou. Dodnes sa ho nepodarilo vypátrať.

MGM / MovieStillsDB

10. Mission: Impossible (1996)

Vždy, keď sa Tom Cruise na skúškach pokúšal zastaviť pár centimetrov od zeme, buchol si o ňu hlavu. Počas finálneho natáčania mal teda v topánkach ukryté britské libry, aby mu pomáhali udržať balans.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť