15 zaujímavých faktov o kráľovnej Alžbete, ktorá okrem iného pije viac alkoholu denne ako ty

Tieto veci si o nej určite nevedel.

Každý pozná kráľovnú Alžbetu. Možno nie všetci vieme všetky podrobnosti, ale základnú znalosť máme. V roku 2017 sa na Wikipédii stala treťou najčítanejšou stránkou. V roku 2015 získala „titul“ najdlhšie vládnuceho monarchu Spojeného Kráľovstva (panuje na tróne od roku 1952). Oficiálne sa oslovuje ako „Jej Veličenstvo“ a na internete nájdeš kopec ďalšieho. Je tu ale 15 faktov, ktoré ti pani učiteľka v škole na dejepise určite nepovedala. A pritom sú to samé zaujímavosti.

#15 Vlastní všetky delfíny vo Veľkej Británii

Pravidlo, ktoré platí už roky rokúce, podľa ktorého vlastní kráľovná všetky veľryby, delfíny a jesetery vo vodách Veľkej Británie. Všetky tieto morské živočíchy sa označujú ako „kráľovské ryby“. Samozrejme tu to nekončí a kráľovná oficiálne vlastní všetky labute na rieke Temža.

#14 Nepotrebuje pas na cestovanie

#13 Ani vodičský preukaz

Kráľovná si môže jazdiť krížom krážom všade na svete (aj bez značky). Možno sa pýtate či vie vôbec šoférovať?? No samozrejme! Dokonca raz zviezla aj princa Saudskej Arábie.

#12 Bola skoro zavraždená

V roku 1981, pri svojej návšteve Nového Zélandu na ňu zaútočil 17-ročný študent, ktorý mal zastreliť britského monarchu. Údajne bol zaplatený a najatý Angličanom, ktorý sa volal „Snowman“. Z väzenia sa vyhrážal, že po prepustení svoju „prácu“ dokončí, ale nikdy sa tak nestalo.

#11 Pije štyri koktejly denne

Pri tomto bode sa núka otázka, či náhodou nie je Alžbeta dušou Slovenka? Takéto štyri lahodné koktejlíky by si dal každý veľmi rád. Prvý drink dňa je gin a Dubonnet s troškou limetky a ľadu, ktorý si užíva chvíľku pre obedom. Počas obeda má pohárik vínka a následne, na záver jedla suché gin martini. A to je iba jedna hodina vážení. Posledný, finálny, štvrtý drink má tesne pred spaním – šampanské. Nesúdime. Závidíme…ale doprajeme.

People say I have a drinking problem but I have no problem drinking at all

A post shared by Her Majesty (@queenelizabeth) on

#10 Svoj prvý email poslala v roku 1976

Email bol určený do vojenskej základni. Nie je úplne isté, ako veľa emailov posiela dnes, ale kráľovná má vlastný mobil, ktorý používa na komunikáciu s vnúčatami.

Waiting to hit 11 likes so i can secretly like my own photo

A post shared by Her Majesty (@queenelizabeth) on

#9 Jej najobľúbenejšie raňajky sú „made in America“

Má prístup ku všetkým možným aj nemožným dobrotám sveta, ale ona má najradšej misku amerických cereálií Kellogg’s. Podľa slov jej šéfkuchára niekedy ani nepočká na misku a ide na to rovno zo škatule. Presne ako my všetci.

#8 Má prezývku…dokonca dve

Prvá je Lilibet. Predpokladáme, že je to roztomilé skomolenie jej vlastného mena. Druhá je „Cabbage“ (v preklade kapusta). Možno kvôli účesu? Ťažko povedať, ale je jasné, ktoré z týchto dvoch asi kráľovná preferuje.

#7 Hovorí plynule po francúzsky

Bilingválne dieťa táto Alžbeta. Jazyk sa začala učiť ako veľmi mladé dievča, keď sa ešte vzdelávala doma. Potom ako sa dozvedela, že je prvá na rade, v „hrách o tróny“, sa začala zaujímať o francúzsku históriu a celkovo o celé Francúzsko. Dnes jej to ide perfektne plynule, dokonca na meetingoch s Francúzmi rozpráva iba ich jazykom.

Happy new year

A post shared by Her Majesty (@queenelizabeth) on

#6 Má dvakrát za rok narodeniny

Pôvodne je to 21. apríla. Oficiálne oslavuje v júni. Táto júnová tradícia vznikla v roku 1748 vďaka Georgovi II., ktorý bol až stereotypne ovplyvnení anglickým počasím. Narodil sa v novembri, ale bál sa, že na oslavu bude príliš veľká zima tak to spojil s každoročným jarným sprievodom známym ako Trooping The Color. Tradícia pokračuje dodnes a britský panovník si môže sám vybrať či chce oslavovať narodeniny v deň svojho narodenia, alebo radšej v júni.

#5 Vysiela signály so svojou kabelkou

Sú určené pre jej zamestnancov. Napríklad, keď si preloží kabelku z jednej ruky do druhej, je to znamenie, že ukončuje rozhovor a je pripravená odísť. Celkom dobrý znak, ktorý by sa dal použiť aj v bare s kamoškou a novým týpkom.

#4 Čo sa vôbec nachádza v jej kabelke?

To nikto úplne presne nevie. Ale jedno je isté. Má tam určite rúž na pery značky Clarins a zrkadielko.

#3 Upravuje sa aj na verejnosti

Alžbeta a jej veľká láska k rúžom. Musí vždy vyzerať tip top takže žiadne ruské kontúrky či rúž na zuboch. Aby nedošlo k žiadnemu „fo-pá“ kráľovná čekuje stav aj na verejnosti. Keď po obede vytiahla zrkadielko na kontrolu rúžu kedysi prvá dáma Laura Bush okomentovala to slovami: „Kráľovná Alžbeta mi povedala, že je to v poriadku.“

It's Friday 😏

A post shared by Her Majesty (@queenelizabeth) on

#2 Za svoje svadobné šaty zaplatila poukážkami

Alžbeta a Filip sa brali v roku 1947. Británia sa stále finančne zotavovala po druhej svetovej vojne, takže peňazí nebolo na rozdávanie. Ak chcela byť Alžbeta ako z filmu, použila selský rozum a poctivo zbierala zľavové poukážky, za ktoré si potom kúpila šaty svojich snov.

#1 Existuje dôvod pre jej neónové oblečenie

Kráľovnú musí byť vidieť a počuť. Aj z diaľky. Aj v dave. Všade kde vkročí musí byť centrom pozornosti.

Zdroj: Thethings.com
Titulná fotka: Instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
54
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najhoršie zážitky z prvého rande, ktoré sa bohužiaľ naozaj stali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME