15 zaujímavých faktov z celého sveta, ktoré ti vyčarujú úsmev na tvári

Čím viac toho vieš…

Zdroj: © Shutterstock

Svet okolo nás je úžasný a plný neuveriteľných skutočností, o ktorých väčšina ľudskej populácie často ani len netuší. Môže ísť o neuveriteľne znejúce vedecké fakty, historické udalosti či tajomstvá našich zvieracích priateľov. V tomto článku sme si pre teba pripravili 15 úžasných faktov, o ktorých si pravdepodobne doteraz ani netušil. Poďme sa na ne teraz spoločne pozrieť…

1. Ten pocit, keď sa ti zdá, že si už niekedy niečo v minulosti zažil, hoci to tak nie je, určite poznáš pod názvom déjà vu. Ak sa ti však zdá, že si nejakú udalosť už raz videl vo vlastnom sne, tu hovoríme o pocite, ktorý sa nazýva déjà rêvé.

2. Podľa Guinness, známej firmy vyrábajúcej pivo, sa ročne len vo Veľkej Británii vyplytvá až 93 000 litrov piva tak, že sa štamgastom zachytí vo fúzoch a na brade.

3. 100 záhybov na vysokých bielych kuchárskych čiapkach vraj predstavuje 100 spôsobov, ktorými by mal dobrý kuchár vedieť pripraviť vajíčko.

https://pixabay.com/sk/photos/kuch%C3%A1r-fig%C3%BAra-funny-dennej-doby-3155248/

4. Prvou černošskou vodičkou električky v San Franciscu bola americká spisovateľka Maya Angelou.

5. Predtým, než sa Gmail stal emailovou schránkou Googlu, patrilo pomenovanie G-Mail emailovej schránke patriacej webstránke kocúra Garfielda.

6. Aj ty si zvykneš kupovať knihy, na ktoré si ale nakoniec ani nenájdeš čas a nikdy ich neprečítaš? Japonci na to majú špeciálne slovo – tsundoku.

https://unsplash.com/photos/1J8k0qqUfYY

7. Mesto, dnes známe ako Portland, dostalo svoje meno na základe hodu mincou. Ak by minca padla na druhú stranu, toto mesto v Oregone by sme dnes poznali ako Boston.

8. Trumanov syndróm je skutočná psychická porucha. Pacient je presvedčený, že je hlavnou postavou v reality show svojho vlastného života a že všetko, čo sa deje v jeho živote, je len obsah vopred pripraveného scenára.

9. Anglická kráľovná Alžbeta II. za svoj život vlastnila už viac ako 30 psíkov svojho obľúbeného plemena korgi.

https://pixabay.com/sk/photos/corgi-psi-prihl%C3%A1si%C5%A5-priate%C4%BEstvo-4267401/

10. V roku 2016 sa jeden pes menom Ludivine omylom zúčastnil polmaratónu v americkej Alabame. Zabehol celú jeho dĺžku a skončil na 7. mieste.

11. Knižnica amerického kongresu pravidelne dostáva žiadosti na vypožičanie neexistujúcich kníh. Najčastejšie žiadanou neexistujúcou knihou je Prezidentova kniha tajomstiev, ktorú v roku 2007 vymysleli scenáristi filmu Honba za pokladom: Kniha tajomstiev s Nicolasom Cageom.

12. V roku 2014 sa Tinderu podarilo dať dokopy prvý pár na Antarktíde. Asi nikoho neprekvapí, že išlo o dvoch polárnych výskumníkov.

https://unsplash.com/photos/SSxIGsySh8o

13. V kalifornskom meste Palo Alto sa nachádza socha Nikolu Teslu, ktorá slúži ako modem. Vysiela totiž wifi, a to úplne zadarmo.

14. V 60. rokoch sa začala v USA predávať hra Twister. Teda tá hra, pri ktorej sa musí skupinka ľudí dotknúť farebných kruhov a nepadnúť. Zo začiatku však Twister nemal veľký úspech. Mnohým sa nepáčilo, že sa pri hre ženy a muži príliš dotýkajú, a Twister bol považovaný za súlož v krabici.

15. Dvojitá dúha nie je žiadnym nezvyčajným úkazom. Dochádza k nej, keď sa slnečný lúč odrazí v jednej vodnej kvapke dvakrát. Druhá dúha má však vždy poradie jednotlivých farieb naopak.

https://unsplash.com/photos/j4PaE7E2_Ws
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
64
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
O čom je najnovší román od najznámejšej slovenskej autorky románov pre mládež?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME