Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines
Zdroj: ©Shutterstock

15 známych celebrít, ktoré sa snažia žiť skromným životom alebo sú len lakomci

Medzi šetrným človekom a lakomcom je tenká čiara.

Bežný človek si väčšinou dvakrát premyslí, čo si kúpi. Pozrie sa na cenovku a rozmýšľa, či sa to za takú cenu oplatí a či danú vec naozaj potrebuje. Tí, ktorých hrejú tučné kontá v bankách, však takého problémy riešiť nemusia. Ak majú na niečo chuť, tak si to jednoducho kúpia. Na cenu nepozerajú.

Možno sa budeš čudovať, ale aj medzi svetovými celebritami sa nájdu ľudia, ktorí sú úplným opakom. Hoci majú veľa peňazí, obracajú ich medzi rukami. U niektorých je to skromnosť, u iných iba sebecká lakomosť.

1. Michael Jordan

Charles Barkley o svojom bývalom priateľovi a spoluhráčovi povedal, že namiesto toho, aby ľuďom bez domova dával peniaze, hovorí im, že by sa mali zamestnať v reštaurácii s rýchlym občerstvením. Hokejový velikán Wayne Gretzky raz videl, ako dal Jordan na pokrovom turnaji čašníčke prepitné v podobe žetónu v hodnote päť dolárov. Okamžite k nej pristúpil Gretzky, vymenil jej ho za stodolárový a povedal: „Takto dávame prepitné v Las Vegas, Michael.“

Michael Jordan, basketbalista, šport
Shutterstock

2. Keira Knightley

Herečka sa v minulosti vyjadrila pre Glamour, že v tom čase žila ročne zo sumy 50-tisíc dolárov, aj keď na svojich filmových úlohách zarábala milióny. „Myslím si, že ak žijete luxusný život, nemôžete sa stretávať s ľuďmi, ktorí nežijú podobným životným štýlom,“ povedala Knightley. Dokonca aj na vlastnej svadbe v roku 2013 mala oblečené šaty z recyklovaného materiálu.

Keira Knightley, herečka, film
Shutterstock

3. Leonardo DiCaprio

Ešte predtým, než sa z neho stala herecká ikona, Leo nezvykol dávať prepitné barmanom v kluboch, ktoré pravidelne navštevoval. Po veľkom úspechu filmu Titanic v roku 1997 si 24-ročný DiCaprio založil neziskovú organizáciu, ktorá sa venovala podpore povedomia o životnom prostredí. Dodnes je aktívnym zástancom mnohých ekologických organizácií.

Leonardo DiCaprio, herec, Titanic
Shutterstock

4. Kristen Bell

Dabingová hviezda rozprávky Frozen či Veronica Marsová z rovnomenného seriálu. Najmä vďaka týmto dvom rolám poznajú slovenskí diváci Kristen Bell. Za svadbu s manželom zaplatili len 142 amerických dolárov. Taktiež miluje používanie kupónov pri nakupovaní, navyše používa voňavku, ktorá až tak veľa nestojí. Ani za šaty na filmové premiéry a večierky nemíňa veľké peniaze, práve naopak.

Kristen Bell, herečka, film
Shutterstock
Cintorín vozidiel z Černobyľu či nekonečná kopa nenoseného oblečenia. To sú najextrémnejšie skládky na svete

Odporúčame prečítať:

Cintorín vozidiel z Černobyľu či nekonečná kopa nenoseného oblečenia. To sú najextrémnejšie skládky na svete

5. Lady Gaga

Ak by si chcel zobrať na rande túto svetoznámu speváčku, uprednostňuje „lacná rande“, napríklad bowling a pivo. Aj keď sa nehanbí za svoj luxusný život, v obchodoch stále používa kupóny a neobíde ani regály so zľavnenými produktmi.

Lady Gaga, speváčka
Shutterstock

6. Tiger Woods

Príbehy o lakomosti golfovej legendy kolujú už od čias, keď sa z neho stal šampión. Jeho kolega Darren Clarke povedal, že napriek nemalému bohatstvu sa Woods vyhýbal plateniu za spoločnú večeru. Bývalý tréner Hank Haney si v knihe The Big Miss z roku 2012 všimol jeho „skromné ​​spôsoby“. Woodsa síce označil za najväčšieho golfistu všetkých čias, ale zároveň aj za chladného, ​​bezohľadného, ​​malicherného a lakomého.

Tiger Woods, golf, šport
Shutterstock

7. Mark Zuckerberg

Zakladateľa Facebooku označili ako lakomca talianski zamestnanci reštaurácie v Ríme. Údajne nenechal žiadne prepitné v podniku, v ktorom jedol so svojou manželkou počas svadobnej cesty. Jeden z najbohatších ľudí sveta sa navyše oblieka pomerne skromne a stravuje sa v rýchlych občerstveniach. Lakomosť či skromnosť?

Mark Zuckerberg, Facebook, milionár
Shutterstock

8. Mila Kunis

Počas vystúpenia v šou Conana O’Briena herečka priznala, že pre seba a manžela Ashtona Kutchera kúpila svadobné obrúčky len za 190 dolárov. Manželia sa zaviazali, že budú svoje deti vychovávať s úctou k peniazom, nebudú im dávať vianočné darčeky a naučia ich vyberať si jednoduché, zábavné a lacné aktivity, akou je napríklad návšteva zoo.

Mila Kunis, herečka, film
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.