16 bláznivých vecí, ktoré sú v iných krajinách úplne bežné

Lebo vziať si za manžela strom nie je až tak úplne v poriadku.

Každá krajina má svoje pravidlá, zvyky, či tradície. Presvedčí vás o tom aj týchto 16 zaujímavých a bláznivých vecí, ktoré sa na svete naozaj dejú. Veď kto by si už len bral namiesto partnera strom? Alebo ako je možné, že deti v Južnej Kórei majú hneď po narodení jeden rok?

1. Niektoré indické ženy sa zosobášia so stromom

Ak by ste sa narodili ako indické dievča a dokonca v období zlej pozície Marsu voči iným planétam, pravdepodobne by vás volali Manglik. Takémuto človeku je súdené nešťastné manželstvo. Nemusíte hľadať druhého partnera, stačí ak si žena najskôr vezme strom, aby sa toto ,,nešťastie“ v manželstve navždy vytratilo.

2. Namiesto tanierov používajú listy z banánovníka

View this post on Instagram

Regrann from @makan.doeloe – Thank you for coming @thefoodxplorer – makan bersama bareng bareng seru nih sambil botram, makan dialas daun. . Cobain sensai makan keroyokan ke Riung Botram yuk @riungbotram . Diatasnya Makan Doeloe Foodcourt. @makan.doeloe . Harga Paketnya mulai IDR 35k . Ayam Goreng/Bakar, Nasi Putih, Tahu Tempe, Perkedel, Ikan Asin, Tumisan Sayur, Lalapan, Kerupuk, Sambal 3 macam, Teh Tawar, Es Campur . Lantai 3 juga tersedia ruangan tertutup untuk Meeting, Arisan, Ulangtahun, Acara Keagamaan . Riung Botram Jl. Pajajaran no 136 (dekat bandara husein) . —— #thefoodxplorer #riungbotram #botram #handsinframe #food #kulinerbandung #makandoeloefoodcourt #makandoeloe #foodie #icare #levelup #ayambakar #ayamgoreng #bandung

A post shared by BANDUNG EVENTS OFFICIAL (@bandungevents) on

Rovnakú tradíciu môžeme vidieť aj v iných krajinách, kde je horúco, no v Indonézii tieto banánové taniere slúžia pre viacerých ľudí naraz. Tento spôsob sa používa preto, lebo má ľudí spájať. Je jedno, či si taxikár, učiteľ, doktor alebo nezamestnaná osoba. Jedlo ľudí spája, a je jedno, aký má človek pôvod. Dokonca sa pri jedení nepoužíva ani príbor a je sa rukami.

3. V Nepále existuje kult žijúcej bohyne Kumari

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Ľudia v Nepále veria, že hinduistická bohyňa Taleju dokáže prostredníctvom pozemskej reinkarnácie vstúpiť do tiel mladých dievčat a chvíľu ho vlastniť. Proces hľadania takejto žijúcej bohyne Kumari je podobný ako proces hľadania reinkarnácií Dalajlámu. Pozostáva z niekoľkých prísnych rituálov. V krajine je niekoľko Kumari, no najznámejšia je Kráľovská Kumari, ktorá žije v Káthmándú.

4. Ľudia v Izraeli stavajú dočasné obydlia, v ktorých prebývajú počas slávnosti Sukkot.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sukkah#/media/File:PikiWiki_Israel_23348_House_with_sukut_(tabernacles)_in_Bnei_Brak.JPG, https://en.wikipedia.org/wiki/File:JerusalemSukka.JPG

V takýchto dočasných úkrytoch by mal človek počas slávnosti Sukkot tráviť čo najviac času. Väčšinou si ich ľudia urobia na balkóne alebo na dvoroch. Mali by tam jesť, odpočívať a veľa sa modliť. Ak tam nemôžu zostať celý čas, mali by si nájsť aspoň chvíľku na jedlo. Počas tejto slávnosti je povinné jesť v obydliach iba dvakrát za deň.

5. Novorodenec má v Južnej Kórei jeden rok

https://cz.depositphotos.com/88670266/stock-photo-kid-celebrating-birthday-and-blowing.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand, https://cz.depositphotos.com/38450719/stock-photo-asian-baby-sleeping.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand

Počítanie veku je v Južnej Kórei trošku komplikovanejšie a hlavne iné ako u nás. Narodeniny sa tu neoslavujú v deň narodenia, ale v prvý deň nového roka. Každé dieťa má po narodení hneď jeden rok. Ak sa však narodí v posledný deň v roku, nasledujúci deň má rovno dva roky aj napriek tomu, že je na svete len pár dní.

6. Metro v Číne prechádza cez budovu

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win, https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Keď chceš metro tam, kde na to nie je priestor, musíš trošku zariskovať. Na druhej strane, v Číne je možné takmer všetko. Toto metro prechádza obytnou budovou a vlaky tu prechádzajú vo výške 6. poschodia. Nachádza sa v mesto Chongqing.

7. Reštaurácie s rýchlym občerstvením na Filipínach predávajú obrovské porcie.

Ak sa niekedy vyberiete na Filipíny a uvidíte obrovskú porciu hranoliek, neľakajte sa. Dôvod je jednoduchý. Ľudia radšej obedujú v spoločnosti priateľov a to doslova, pretože o jedlo sa vedia podeliť aj s ostatnými.

8. Na jednu motorku sa v Pakistane zmestí celá rodina

Podobné fotografie ste už určite videli. Takéto cestovanie nie je ani bezpečné, ani pohodlné, no ľudia v takýchto krajinách nemajú veľmi na výber.

9. Egypťania majú úplné iné pravidlá cestnej premávky

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

V Egypte vlastne môžete jazdiť tak ako chcete. Aj napriek tomu, že majú isté pravidlá, nikto ich nerešpektuje. A policajti? Tí majú asi iné starosti, pretože porušeným pravidlám, ktoré vytvárajú zápchy, či chaos vôbec nevenujú pozornosť.

10. V Taliansku sa usporadúvajú bitky, počas ktorých po sebe ľudia hádžu pomaranče

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Každý rok sa vo februári alebo začiatkom marca koná tradičná bitka s pomarančmi. Ľudia po sebe hádžu pomaranče ako také snehové gule. A viete prečo práve pomaranče? Kedysi dávno sa táto bitka stala symbolom ľudového povstania proti despotickým pánom. Táto tradícia sa však všetkým nepáči. Bodaj by aj nie, veď na takýto zápas sa minie až 350 ton pomarančov. Účastníkom to však vôbec neprekáža, pretože ich počet sa každoročne zvyšuje.

11. Obyvatelia Veľkej Británie si musia kúpiť televíznu licenciu

https://en.wikipedia.org/wiki/Television_licensing_in_the_United_Kingdom#/media/File:BLW_TV_Detector_Van.jpg

BBC je verejná televízia, ktorá je financovaná licenčnými poplatkami od občanov, ktorí majú televízory, ale aj iné zariadenia, cez ktoré môžu sledovať programy, ako napríklad počítače, tablety a smartfóny. Licenciu si občania musia kúpiť alebo ju odmietnuť žiadosťou, v ktorej musia dostatočne vysvetliť dôvod, prečo nechcú pozerať televíziu. Na obrázku vidíte vozidlo služby, ktoré môže prísť ku vám domov bez varovania a skontrolovať či náhodou nepozeráte televíziu nelegálne.

12. V Nemecku existuje cirkevná daň

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win, https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Veľkosť dane je stanovená na úrovni 8-9 % zo sumy dane z príjmov. No a tí, ktorí odmietajú zaplatiť takúto cirkevnú daň, môžu byť dokonca exkomunikovaní.

13. Austrálčania sú potrestaní za to, že sa nezúčastňujú volieb

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Zatiaľ čo my nemusíme chodiť voliť povinne, v Austrálii je to úplne inak. Ak sa Austrálčan rozhodne, že sa volieb nezúčastní, hrozí mu finančná pokuta. Pokuta síce nie je príliš vysoká, no je to dostatočný trest za neúčasť.

14. V Kanade sa mlieko predáva v plastových vreckách.

My sme si už akosi zvykli, že mlieko kúpime v krabici alebo v plastovej fľaši. V Kanade by sme ale takýto spôsob skladovania mlieka nenašli. Tam je úplne bežné, že mlieko kúpite v plastovom vrecku. Ak ho vložíte do nejakej nádoby, je to vlastne celkom praktické.

15. Existujú aj ženské zápasníčky, ktoré nosia v Bolívii farebné oblečenie. Nazývajú sa ,,Cholitas“.

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Dôvodom vzniku takýchto ženských zápasníčok bol fakt, že predaj lístkov na mužské zápasy rapídne klesol. Ženské zápasy sa stali populárne aj vďaka národnému obleku, v ktorom musia ženy zápasiť. Sú to farebné sukne, svetlé blúzky, topánky, ale aj čiapky.

16. Existuje výchovný prostriedok, ktorý sa používa v Mexiku a iných španielsky hovoriacich krajinách

GimmeApenny/ Twitter.com (https://twitter.com/GimmeApenny/status/1025497452558856192)

Aj na vás niekedy mama vytiahla varechu, keď ste neposlúchali? Niektoré španielske a latinoamerické matky, či staré mamy používajú ako výchovný prostriedok obyčajnú papuču.

Zdroj: brightside.me

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najvyrysovanejšia mačka na svete budí závisť aj u ľudí! V čom spočíva tajomstvo jej formy?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME