16 dôvodov, prečo sú Briti divní podľa Američanky žijúcej v Británii

„Drahé súkromné školy sa tu volajú verejné školy.“

Zdroj: Shutterstock

Briti sú divní. Možno je to len subjektívny názor nezainteresovaných, ale ľudia, čo vedia zvrtnúť debatu o čaji na boj na život a smrť a masu z krvi a prasacieho tuku označujú slovom puding, jednoducho nemôžu mať všetkých päť pohromade. Ale to nie je všetko. Vysvitlo, že čiernym pudingom zoznam britských podivností ani zďaleka nekončí. To je ešte len začiatok.

Jessica Rose, na Twitteri ako @jesslynnrose, je pôvodom z Ameriky, poslednú dekádu sa však zdržiava v Spojenom kráľovstve. Aj napriek tomu, že desať rokov je pomerne dlhá doba na to, aby si človek zvykol, niektoré veci jej stále nedajú spávať. Na sociálnych sieťach sa podelila o zoznam niekoľkých absurdít, ktoré sú v tejto krajine úplne bežné. A ona ich ani za ten svet nevie pochopiť.

Jej tweet sa stal za krátku chvíľu virálom s viac ako 60-tisíc lajkmi a dá sa s istotou povedať, že šokoval obe strany spektra. Briti boli mimo z toho, že inde vo svete veci takto nefungujú, a zvyšok populácie nedokázal stráviť, že u nich to funguje presne takto. Tak si teda v stručnosti zhrňme, čo je na tomto národe, ktorý sa začiatkom minulého roka rozhodol dištancovať, také zvláštne. 

Shutterstock

1. Keď sa Briti lúčia, ich hlas progresívne stúpa, takže to vlastne znie ako „bYEEEEE“. Prečo?!

2. Slovo patronise vyslovujú ako pat-row-nize, ale slovo patron sa vyslovuje presne tak, ako by človek čakal. Táto odlišnosť ma značne znepokojuje.

3. Briti napchajú smaženú rybu hádam do hocičoho. Rybie prsty si dávajú aj do sendvičov. 

4. Na svete existuje xy rýchlych a lacných jedál, ktorých príprava ti nezaberie viac ako desať sekúnd. Tak prečo fazule z konzervy? A prečo na plátku chleba?!

Shutterstock

5. Najdrahšie súkromné školy volajú verejné školy, čo je značne mätúce. Neviem, či sa už niekedy stretli s definíciou slova verejné.

6. Keď niekto zakončí mail slovom „sincerely“, vlastne to znamená „poj*b sa“. Keď ti niekto povie v bare „poj*b sa“, v 98 percentách prípadov to znamená, že si váži vaše priateľstvo. V zvyšných dvoch je to výzva na bitku.

7. Majú tu plesy, ale nie ako školské podujatia v Amerike. Sú pre dospelých a hrá tam klasická hudba. V poslednej dobe sa ale rozhodli, že sem-tam predsa spravia aj školský ples. Vzdávam sa.

8. Britské pláže sú vlastne len kopa ostrých šutrov pri vode a ľudia sa na ne naozaj chodia prechádzať s radosťou. Nedá sa tu robiť absolútne nič, čo sa bežne na pláži robí – môžeš si akurát kúpiť cukríkovú lízanku zvanú „rock“ a hádať sa o ňu s čajkami.

Shutterstock

9. Ak im v kaviarni pohnoja objednávku, Briti sa budú sťažovať všetkým naokolo, okrem zamestnancov kaviarne, ktorí by s tým reálne mohli niečo urobiť. Ak sa ich zamestnanec kaviarne opýta, či je všetko v poriadku, súhlasne prikývnu.

10. Poďakovať šoférovi pri vystupovaní z autobusu je dobrovoľné, ale len do chvíle, kým to nespraví človek pred tebou. V takom prípade máš zákonnú povinnosť poďakovať sa aj ty, aj všetci, čo vystupujú po tebe.

11. Keď pred Britom spomenieš labute, povie ti, že ti labuť zlomí ruku, a dôležito pri tom prikývne hlavou. Nič viac ti k tomu nepovie.

12. Umývadlá na toaletách majú dva separátne kohútiky, jeden na teplú a druhý na studenú vodu. Prečo?! Nas*r si, preto.

Shutterstock

13. Tradičné obchody so sladkosťami predávajú cukríky s veľmi vražednými názvami. Pstruhové kvapky. Kyselina. Vojenské tabletky. Okrem toho sú všetky hnusné, chutia ako bonsaje posypané cukrom.

14. Keď spomenieš, že si mal zlý sen alebo nočnú moru, Brit sa ťa opýta, či si pred spaním jedol veľa syra. 

15. Keď stojíš vedľa niekoho v rade a obsluha sa opýta, kto ide prvý, musíš povedať, že na rade je ten druhý. V podstate tam desať minút stojíte a na striedačku hovoríte „nie, vy prvý“, až dokiaľ jeden z vás neumrie.

16. Ľudia sú tu reálne schopní pohádať sa s tebou kvôli spôsobu, akým si pripravuješ raňajky, to jest napríklad kedy si dávaš do čaju mlieko alebo čo si dáš na čajový koláčik ako prvé. Akoby to nebolo jedno. Ale v Británii to očividne jedno nie je.

Shutterstock

Zdroj: jesslynnrose / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
17
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
110
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec vkladá postavy z disneyoviek do krutej reality. Výsledkom je silná kritika spoločnosti


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME