Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Detstvo sa skončilo, už si o kus múdrejší a preto nedokážeš pochopiť, ako si tomuto mohol veriť…

1. Ja naozaj dúfam, že som nebola jediná nemilo prekvapená, ba priam až zhrozená (teda tak zhrozená, ako trinásťročné dieťa len môže byť), keď som zistila, že miestnosti v seriáloch nie sú skutočné miestnosti, ale len akýsi zhluk rekvizít v štúdiu. Vždy som si myslela, že si pri natáčaní Paneláku prenajali celý panelák a rôzne scénky natáčali v jednotlivých bytoch. V tejto myšlienke ma utvrdil aj fakt, že do prestrihov medzi jednotlivé scény nikdy nezabudli vložiť záber reálneho paneláku, ktorý sa mimochodom nachádzal v mojej mestskej časti, takže ma to zasiahlo ešte o to viac. Vôbec ma teda nepotešilo, keď som si uvedomila, že realita natáčania je niekde celkom inde.

2. A rozhodne som nemohla byť ani jediné decko na svete, ktoré žilo v presvedčení, že intímne scénky vo filmoch sú reálne a že pri ich natáčaní majú herci naozaj sex. Nehľadiac teda na to, že v tom čase som stále existovala v domnienke, že celá pointa sexu vlastne spočíva v dvoch dospelých ľuďoch, ktorí sa o seba náruživo trú a príšerne sa pritom potia. Čiastočne som vlastne mala pravdu, no do skladačky mi chýbal ten najpodstatnejší dielik (ktorý keby som vtedy bola vedela, asi by som sa až tak nebála prehĺtať semienka z jablka).

3. Keď vo filme pustia hudbu, v skutočnosti ju niekde do zákulisia prišiel zaspievať reálny spevák. To dá predsa rozum, no nie? Teda minimálne mojej naivnej škôlkarskej hlavičke to dávalo ohromný zmysel.

4. Scény vo vode sa nie vždy natáčajú vo vode. A to bol pre moje detské ja s prehľadom v kinematografii level „Barbie a čarovný žabiak z hrajiny Puf“ veľký šok. Teda, nebudeme si klamať… Ešte do dnešného dňa mi trošku zapraská pri srdiečku, keď sa na facebooku mihne fotografia z natáčania ikonickej scény z Titanicu, kedy Jack zmrzol a utopil sa, v detskom bazéniku.

plus.google.com (https://plus.google.com/115321602844600895379)

5. Rodičia a deti vo filme nie sú rodičia a deti v skutočnom živote. Rodičia majú svoje vlastné deti a deti majú prekvapivo svojich vlastných rodičov. Komplikované a nepochopiteľné. Veď prečo by to niekto robil? Na svete je toľko kompletných rodín, načo ich takto choro miešať a motať hlavy maloletým divákom?! Aspoň že Hannah Montana nám v tomto prípade neklamala, lebo to by sa už moje malé ja asi pokúsilo obesiť sa na bužírke.

6. Dvojičky vo filme nie sú reálne dvojičky. Je to jeden a ten istý herec, len tak nejako dvakrát. Takže Lindsay Lohan pri natáčaní filmu Pasca na rodičov nerobila kasting na svoju dvojníčku, nenašla svoju dávno stratenú sestru, v ktorú už ani nedúfala, nezabalila ju hneď po skončení filmu do bublinkovej fólie a neposlala naspäť do zabudnutia. Bola to stále len Lindsay Lohan. Obe tie dievčatká boli Lindsay Lohan. Šialené, však? Ale neboj, Olsenky boli naozaj dve.

7. Všetci sme netrpezlivo čakali na to, kedy aj na našu ulicu zavíta to zmrzlinové autíčko s otravnou zvučkou, ktoré nesmelo chýbať v žiadnom hollywoodskom filme. Trvalo nám pekných pár rokov, kým sme zistili, že ak by si mal šofér tohto čarovného autíčka hradiť benzín z Ameriky až na Slovensko, asi by sa predajom zmrzliny neuživil.

8. Pri scénkach v daždi v skutočnosti neprší. A toto zistenie definitívne ukončilo moje detstvo. Dokonca to niekedy nie je ani len voda, ale mlieko. MLIEKO!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/singing-in-the-rain-11zzMVIiezHNzG)

9. Opäť jedna z tých vecí, ktorá nedáva absolútne žiaden zmysel, keď sa na ňu teraz spätne pozeráš, no nech hodí kameňom ten, kto je nevinný. Aj ty si si myslel, že ak je vo filme nejaký „flashback“ na svoje detstvo, tak herec, čo hrá dieťa je ten istý herec, čo hrá aj dospelú osobu. Len tú scénku predpripravili pred tridsiatimi rokmi a potom čakali, kým krpec vyrastie, že?

10. Taktiež som si myslela, že alkohol, ktorý pijú vo filmoch, bol skutočný alkohol. Ak by tomu však bolo tak, muselo by byť veľmi zábavné pretáčať túto scénu na desiatykrát.

11. Technológie vo filmoch sú predsa len trošku prikrášlené verzie tých skutočných. Napríklad nie je také jednoduché identifikovať páchateľa zo záznamu z bezpečnostnej kamery, vzhľadom na to, že niektoré zachytávajú obraz v kvalite trinástich pixelov a výsledok sa podobá omnoho viac na jednu z abstraktných malieb Pabla Picassa ako na reálneho človeka. A prekvapivo ani hackovanie cudzieho počítača netrvá desať sekúnd, ani keď si expert čo žije v garáži medzi vežou z prázdnych kelímkov od koly a sedemnástimi širokouhlými obrazovkami. Lenže toto všetko si zistil až neskôr…

12. Dokonca ani vysoko vedecká terminológia, ktorú používajú vo filmoch z medicínskeho prostredia, nie je vždy pravdivá. Niektoré veci by vôbec nedávali zmysel, keby sledujúci naozaj vedel, o čom je reč a keby reálnym pacientom predpisovali rovnaké veci ako filmoví doktori predpisujú tým svojim, pravdepodobne by sme už všetci otrčili kopytá.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/abcnetwork-xUNd9TLZdUyc9FO5cA)

13. Zac Efron nespieval v prvom filme High School Musical. Tak a teraz to vstrebaj.

14. Všetci sme obdivovali jazykové schopnosti hercov a premýšľali, ako sa stihli naučiť všetky svetové jazyky. Pretože ako inak by bolo možné, že sa v každej krajine vysiela film v ich rodnom jazyku?!

15. Hoci nevedno prečo, mnohí z nás boli dokonca presvedčení, že film sa natáča na jeden šup a strihači to potom už len nejako pomixujú. Preto nám nebolo celkom jasné, čo im dopekla tak dlho trvá, že pokračovanie prvého filmu vyjde až za rok alebo viac.

16. A na záver to najlepšie. Naozaj si si myslel (a ver tomu, že ja v to dúfam doteraz), že v živote príde moment, kedy budeš schopný strhnúť zo seba svoje aktuálne oblečenie jedným šmahom ruky a všetkým ukázať svoj super puper kostým pod ním, ktorý celý čas čakal na svoju chvíľu a veľké odhalenie. Oh, ako šeredne sme sa mýlili…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mark-wahlberg-november-103rkKr6AkWdEI)

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť