Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip
Zdroj: ©Profimedia

16 pikantných pikošiek z histórie, ktoré sa do školských učebníc nikdy nedostanú

Wolfgang Amadeus Mozart skomponoval skladbu s názvom Vylíž mi zadok.

Dnes tu máme ďalší zo série článkov „toto ťa v škole neučili“ a už pri prvom bode pochopíš prečo. Tieto historické fakty totiž nie sú práve family-friendly a vykladať ich s vážnou tvárou bande pubertálnych výrastkov by bolo prakticky nemožné. Prdy, fekálie či intímne akty – je tam naozaj všetko. Tak sa teda poďme na to pozrieť.

1. Írsky básnik James Joyce mal úchylku na prdy a vo svojich milostných listoch ich často kvetnato opisoval. „Je nádherné súložiť s prdiacou ženou, keď z nej s každým zásunom vychádzajú ďalšie a ďalšie,“ stálo v jednom z nich.

2. V Osmanskej ríši posielali ženám uhorky či dlhé reďkovky z kuchyne vždy už pokrájané. Báli sa totiž, že by s nimi mohli robiť rôzne nekalosti. Z rovnakého dôvodu sa na noc nezhasínali svetlá.

3. Rakúsky lekár Julius Wagner-Jauregg získal v roku 1927 Nobelovu cenu prakticky za to, že nakazil pacientov maláriou. Horúčka spôsobená maláriou bola taká vysoká, že efektívne zneškodnila infekciu vtedy neliečiteľného syfilisu. Vymeniť pohlavnú chorobu za maláriu bolo pre nich vykúpením.

4. Latrínová katastrofa v Erfurte – to je názov skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala v júli roku 1184. Keď kráľ Henrich VI. zvolal súd v Petersbergskej citadele v Erfurte, druhé poschodie neunieslo váhu všetkých zhromaždených šľachticov a zrútilo sa. Muži popadali do latrínovej žumpy a asi 60 z nich sa utopilo v tekutých exkrementoch.

Profimedia

5. Bohatý americký aristokrat Eben Byers bol nadaný športovec, preslávila ho však až tragická (a značne bizarná) smrť. Byers skonal na radiáciou spôsobenú rakovinu po tom, čo skonzumoval obrovské množstvo Radithoru – lieku, ktorý pozostával z vo vode rozpustného rádia. V jeho tele sa našlo 32 miligramov rádia. Smrteľná dávka je 10.

6. William C. Minor, ktorý sa podieľal na písaní slovníka Oxford English Dictionary, si v roku 1902 odrezal vlastné prirodzenie. Nožom, ktorý používal pri práci práve na spomínanom slovníku. Každú noc halucinoval, mal pocit, že ho niekto unáša na miesta občas také vzdialené ako Istanbul a núti ho pohlavne zneužívať malé deti. Takto sa to pokúšal zastaviť. O niekoľko rokov neskôr mu diagnostikovali schizofréniu.

Odporúčame prečítať:

5 dôvodov, prečo sú ľudia neverní, hoci vedia, ako veľmi to druhého bolí

7. Stredoveké hrady boli prakticky zamorené blchami. Aby sa nedostali do oblečenia, skladovalo sa v malej miestnosti neďaleko toalety, kde panstvo vykonávalo veľkú potrebu. Práve amoniakom nabité výpary z ľudských fekálií mali chrániť drahé oblečenie pred škodcami.

8. Zhruba 1800 rokov pred naším letopočtom používali ženy v Egypte ako antikoncepciu krokodílie výkaly. Do tela si ich aplikovali zmiešané s fermentovaným cestom.

Profimedia

9. Antonie van Leeuwenhoek, holandský vedec známy aj ako otec mikrobiológie, za použitia vlastnoručne vyrobeného mikroskopu skúmal vlastný ejakulát. Keďže spermie boli v tom čase pre ľudstvo záhadou, myslel si, že sú to malí ľudia.

10. Pohlavné choroby boli v období prvej svetovej vojny veľmi bežné. Aby sa vyhli zákopom, mnohí vojaci sa snažili nakaziť od infikovaných vojakov, ktorým sa svoj zdravotný stav doposiaľ darilo skrývať. Používali na to zápalky, ktoré namočili do hnisu.

11. Wolfgang Amadeus Mozart skomponoval skladbu s názvom Vylíž mi zadok. V nemeckom origináli Leck mich im Arsch.

12. Vo Vietname ho mali za svätca, parížske prostitútky by ho zase najradšej nosili na rukách. Autor Bedárov Victor Hugo mal veľmi excentrický životný štýl, čo sa po jeho smrti vlastne len potvrdilo. Keď sa po Francúzsku rozniesli fámy o jeho úmrtí, všetky parížske nevestince na znak smútku na jeden deň zatvorili svoje brány.

Profimedia

13. Sochy mužov zo starovekého Grécka majú zákonite malé prirodzenie. Dôvodom je presvedčenie vtedajších ľudí, že také sú lepšie. Čím väčšie prirodzenie, tým bol podľa nich muž hlúpejší, škaredší a posadnutejší vlastnými pudmi.

14. Anglická spisovateľka Mary Shelley a autorka gotického románu Frankenstein prišla o panenstvo na hrobe svojej matky.

Odporúčame prečítať:

20 ľudí, ktorí si svoju dovolenku predstavovali trochu inak

15. Americký šarlatán a samozvaný doktor John Romulus Brinkley sa v 20. rokoch minulého storočia snažil presvedčiť svet, že objavil liek na impotenciu – kozie semenníky. Počas zákroku ich prišil mužovi do rozkroku. Táto metóda bola taká neúčinná, ako len byť mohla, aj napriek tomu z neho spravila milionára.

16. Posledný nemecký cisár Viliam II. sa zaľúbil do svojej vlastnej matky. Často jej písal listy, v ktorých dopodrobna rozoberal svoje intímne fantázie. Experti predpokladajú, že to bola práve táto „incestná obsesia“, ktorá stála za jeho nekonečnou nenávisťou voči Británii.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť