16-ročný Američan umrel na predávkovanie sa kofeínom

Čo ťa nezabije, to ťa posilní


Často pri pociťovaní únavy siahneme po nápoji s obsahom kofeínu, aby nám dodal energiu, bez pomyslenia na možné následky. 16-ročný Davis Cripe z Južnej Karolíny to s kofeínom prehnal.

Osudná dávka

Davis, bez akejkoľvek srdcovej choroby, si v priebehu dvoch hodín pre smrťou dal Mountain Dew, latte z McDonaldu a energy drink, čo mu spôsobilo srdcový záchvat so smrteľnými následkami.

Zdroj: au.news.yahoo.com

Jeho rodičia, Sean a Heidi, vravia, že Davis nemal žiaden náklon k drogám a alkoholu a že bol zdravý chlapec. Sám vraj upozorňoval na dôsledky kávy či alkoholu, no nerátal s tým, že by na vlastnú nevedomosť takto doplatil. Jeho rodičia zároveň upozorňujú na nebezpečenstvo, ktoré so sebou nesú energy drinky a nezodpovedné, nepremyslené kombinovanie.

Zdroj: foxnews.com

,,Stojím tu pred vami, ako smútiaci otec a dúfam, že z tohoto môže vzísť niečo dobré,“ hovorí otec zosnulého ako výzvu pre rodičov, aby hovorili so svojimi deťmi o nebezpečenstve týchto nápojov, a žiakov a tínedžerov, aby sa im vyhýbali.

V dnešnej dobe, najmä tínedžeri a mladí ľudia si nedávajú pozor na množstvo kofeínu, ktoré prijímajú a vidia len energiu na vykonávanie bežných úkonov. Maximálne množstvo, ktoré je zdravé prijať za deň je 400 miligramov, no to, čo mal Davis, bolo okolo 500 v behu dvoch hodín.

,,Normálne a zdravé množstvo kofeínu v tele dospelého človeka je 400 mg, čo je rovné štyrom šálkam kávy, desiatim plechovkám coly či dvom plechovkám energy drinku,“ hovorí zástupca Mayo Clinic v Minnesote, ktorá sa zaoberá výskumom, ,,nie je však dokázané, koľko je zdravé u tínedžerov či detí.“

Energy drinky, populárne medzi dospievajúcou mládežou, dodávajú energiu pomocou rôznych látkou, medzi najznámejšie patria guarana (guaranové zrná majú veľkosť tých kávových, no obsahujú dvakrát viac kofeínu) či taurín, ktorý má zlepšovať výkon. Ďalšou prísadou je cukor, v každom drinku je asi 14 čajových lyžičiek a množstvo kofeínu, ktoré je v troch šálkach kávy. Tieto drinky v neregulovanej kombinácii s kávou môžu spôsobiť nepravidelné bitie srdca či náhla zmena tlaku.

Zdroj: fityou.cz

Zdroj: dailymail.co.uk, heavy.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

13 vecí, ktoré poznáš, ak máš mladšieho súrodenca

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
27
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

16-ročný Američan umrel na predávkovanie sa kofeínom

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME