16 situácií, ktoré poznajú len ľudia s okuliarmi

Ťažký je život s okuliarmi, ale bez nich je ešte ťažší


Nepríjemné pohľady u lekárky, keď neprečítaš nejasné písmeno napísané na povestnej tabuľke na opačnom konci miestnosti, prvé skúšania a zvykanie si na život s jasnejším rozlíšením, nepríjemné pocity, ak cez okuliare z nejakého dôvodu nevidíš, či skúšky od kamarátov typu: ,,A teraz koľko prstov vidíš?“,to všetko je spojené s nosením dioptrických okuliarov. Sú dni, kedy by sme im za ich existenciu ďakovali, a naopak, sú aj dni, kedy by sme ich preklínali za precitlivenosť na vonkajší svet.

1. Strata okuliarov

Pokiaľ máš silnejšie dioptrie a ťažkosť ich nájsť máš sklon k podozrievaniu každého predmetu v izbe za to, že ich skrýva. Prehmatáš všetko, čo ti príde pod ruku, a nakoniec zistíš, že ich máš na hlave.

Zdroj: intrgalactcbnnyfluff.deviantart.com

2. Ležanie na boku

Chceš si ľahnúť na bok bez toho, aby sa ti okuliare nezdeformovali…haha, tak určite. Ak si tak ľahneš, všade ťa tlačia , máš nakrivo sklá, čítanie či iná činnosť je prerušená ustavičným želaním mať normálny zrak.

Zdroj: viralslot.com

3. Požičiavanie kamarátom, aby si ich mohli vyskúšať

Stráviš tým polovicu života, pretože ťa vnímajú ako ojedinelý prípad, pritom to nie je nič výnimočné. Uznanlivé ,,wow, ty naozaj nevidíš“, nekonečné počítanie prstov a čistenie, pretože ich musia obchytkať tak, že sa cez ne nedá vidieť nič, len machule nejasných farieb a tvarov. Akonáhle si okuliare dáš dole, začínajú uznávať, že bez nich vyzeráš lepšie- na čo im máš chuť povedať, že aj oni vyzerajú lepšie, keď ich nemáš, keď už si hovoríte pravdu.

Zdroj: www.nbc.com

Zdroj: memehub.sk

Zdroj: imgflip.com

4. Počasie je nepriateľ

Je jedno, či je teplo, zima, prší, či sneží. Vkuse na nich niečo je, a tak na časy, kedy máš čisté sklá, spomínaš v dobrom. Zahmlievajú sa, je na nich nakvapkané, či nasnežené, a ak máš ozaj nešťastie, máš na nich cencúle.

#ineedwipersformyglasses #glassesproblems

A post shared by @annagorlinska on

5. Nadšenie, ak aj kamarát dostane okuliare

Máte viac vecí spoločných a môžete ísť vyberať spolu. Konečne sa na niekoho môžeš spoľahnúť, že bude mať handričku, alebo ti pomôže ich nájsť či očistiť.

Zdroj: www.rebloggy.com

6. Obzeranie sa za dioptrickou minulosťou

Ak si mal okuliare od ranného detstva, určite si pamätáš to zdesenie, keď si sa ako dospievajúci človek pozeral do rodinného albumu a súdil voľby tvojich rodičov či predavačov v optike. Rámy v tvare každej farby a každého tvaru, s rôznymi detskými motívmi, mašličkami, bodkami. Je síce pravda, že dioptrické okuliare nie sú módny doplnok, svojim dizajnom by však aspoň mohli vylepšiť zlý pocit z toho, že sa ti horší zrak.

Zdroj: awkwardfamilyphotos.com

7. Návšteva 3D kina a ochrana pred Slnkom

Určite zatočíš očami, keď ťa kamaráti zavolajú na 3D film, lebo vieš, že ťa z toho bude bolieť nos a hlava. Nepríjemný pocit na nose a točenie hlavy počas akčných scén sú hlavní nepriatelia, ešte pár hodín po filme ti je zle a hovoríš si, že už nikdy viac, ale nakoniec to za ten zážitok stálo.
Len normálne slnečné okuliare nosiť nemôžeš, lebo by si občas nabral nejaký ten stĺp či okoloidúceho, tak si musíš buď zaobstarať dioptrické slnečné okuliare, ktoré v prípade premenlivého počasia vymeníš tak tisíckrát, alebo si na normálne dioptrické dáš slnečné, čo je síce mierne nepohodlné, ale je to o dosť lacnejšie.

Zdroj: imgflip.com

Love her. #myzoe #glassesproblems

A post shared by Jennifer Beitchman (@just_jennb) on

8. Karneval či Halloween

Okuliare sú verným doplnkom aj vtedy, kedy máš byť niekto iný. Nemôžeš byť drsný Ironman a zároveň mať okuliare, to proste nejde.

#GlassesProbs #Ironman #Selfie #4Eyes #IHateLife

A post shared by Kevin Kristiansen (@kevin_ktk) on

9. Opaľovanie

Či je chcené a či nie, po čase si nájdeš povestnú čiarku na boku, ktorá svieti v závislosti od levelu opálenia. Pokiaľ máš však rovné rámy a nie cikcaky či rámy s notami, tak to nie je až také zlé.

Zdroj: indiegogo.com

10. Nekonečný príbeh opráv

Zle ich podržíš počas čistenia, zavadíš o náhodný stĺp či pristaneš na tvár – rám sa zlomí a vieš, že oprava by nebola lacná záležitosť. Siahaš preto po lepiacej páske či sekundovom lepidle a modlíš sa ku všetkým božstvám, aby sa ti oprava podarila s minimálnou vizuálnou zmenou, pretože sa ti nechce vyzerať ako Harry Potter s okuliarmi zlepenými lepiacou páskou.

11. Zachytávanie vlasov

Nejakým záhadným spôsobom sa ti vlasy zachytili do  nosnej časti rámu a dúfaš, že nemusíš siahnuť po nožniciach. Áno, aj to sa bohužiaľ stáva.

So real 😡🙈 #glassesproblems

A post shared by Lau✂️ren (@tay_laur_89) on

12. Odlesk na fotkách

Chceš sa odfotiť, ale nešťastnou náhodou sa ti svetlo odrazí od skla a na fotke máš buď svetlo šlahajúce z očí, alebo zachytenú tvoju aktuálnu činnosť na počítači.

Zdroj: reddit.com

Zdroj: imgrum.com

13. Sprchovanie a starostlivosť o pleť

Ak nemáš okuliare počas sprchy, nevieš, či sa umývaš šampónom či dedovým krémom na hemoroidy. Vôňa a farba produktu ti len matne napovie, čo držíš, musíš však dúfať, že triafaš správne.

Starostlivosť o pleť musíš prispôsobiť okuliarom, pretože ti opticky zväčšujú či zmenšujú oči, a maska na tvár je pomerne ťažká záležitosť.

14. Nástup éry šošoviek a šokované pohľady ľudí

,,Nie, nevrátil sa mi zázračne zrak, proste som začal nosiť šošovky,“ je veta, ktorú musíš ako prvú povedať ľuďom, ktorí ťa bez okuliarov nejaké to storočie nevideli. Nasledujúce odpovede znejú rôzne – od ,,a teraz vidíš, koľko prstov ukazujem?“ po ,,si úplne iný človek!“.

Zdroj: sheldonsfans.com

15. Návšteva očnej

Nepríjemný nemocničný puch, čakáreň plná ľudí, vedomie toho, čo príde. Návšteva očnej nie je príjemná záležitosť, najmä ak zahlási, že ste dlho nerozkvapkávali a raz za čas to musí byť. Celý deň tak stráviš utekaním pred svetlom, pretože to proste bolí.
Čítanie, meranie očného tlaku a podobné procedúry síce poznáš naspamäť, no stále nevieš, aké je písmenko v dolnom riadku a uhneš sa pri meraní tlaku, aby ti nefúklo do oka, stále však dúfaš, že ti nové okuliare nepredpíše.

Zdroj: viralslot.com

16. Pitie horúcich nápojov

Či je to jedlo a či pitie, ak je horúce, si si vedomý toho, že ich buď budeš musieť utrieť, alebo prečkať, kým sa vyčistia samé.

Zdroj: viralslot.com

Zdroj: buzzfeed.com, memehub.sk, viralslot.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Vtipné obrázky žartíkov z kancelárií

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
59
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
55
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

16 situácií, ktoré poznajú len ľudia s okuliarmi

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME