16 vecí, ktoré by mali byť spoločensky prijateľné, ale z nejakého dôvodu nie sú

Žijeme v 21. storočí a toto je ešte stále tabu.

Zdroj: Shutterstock

Ako spoločnosť sme už ušli pomerne dlhú cestu, ale stále máme na čom pracovať. Napríklad na tom, čo je a čo nie je spoločensky prijateľné. Prečo je normálne napchať sa do preplneného výťahu, ale otočiť sa v ňom ľuďom chrbtom neslušné? Prečo je normálne byť hore do druhej rána, ale vstávať po jedenástej úplne pasé?

Ťažko povedať, no títo ľudia z Redditu majú plne jasno v tom, čo by spoločnosť mala akceptovať. A v neposlednom rade aj to, prečo. Ktorý z týchto bodov by najviac potešil teba?

1. Vstávať o jedenástej alebo nebodaj ešte neskôr. Nie som lenivá. Všetky moje povinnosti sú na konci dňa vždy hotové, len jednoducho lepšie fungujem v noci ako cez deň.

2. Zavolať do práce, že si chorý. Možno to je inde bežné, ale u nás vo firme ti to všetci dali pocítiť, lebo si ich „nechal v štichu“. Môžem to kašľať – som chorý ako pes a s najväčšou pravdepodobnosťou teraz pokazím, čoho sa chytím. Nie je lepšie ostať doma, ako sa dotrepať do práce a nakaziť všetkých naokolo?

3. Pospať si počas obednej prestávky. Nepotrebujem jedlo a ak aj áno, najesť sa môžem aj pri práci. Čo by som ale naozaj ocenil, je polhodinový šlofík.

4. Neotvoriť vchodové dvere. Pozná to asi každý – niekto ti zazvoní na dvere, možno sused, možno podomový predajca, možno len náhodný chlapík a ty sa zrazu tváriš, že tam nie si. Nechceš mu ísť otvoriť, ale zároveň nechceš, aby vedel, že mu nechceš otvoriť, tak predstieraš, že nie si doma. Načo? Prečo? Je to tvoj dom, tvoje poondiate dvere, a pokiaľ niekoho nechceš pustiť dnu, mala by byť tvoja slobodná vôľa to bez výčitiek urobiť.

Shutterstock

5. Ležať na ulici. Nie som bezdomovec, ale mal som fakt dlhý deň v práci a bolí ma každá bunka v tele. Autobus mi ide za dvadsať minút. Naozaj je také príšerné, že by som sa rád na ten čas natiahol?

6. Byť úprimný, keď sa ťa niekto opýta, ako sa máš. On sa pýtal. Nie je tvojou povinnosťou mu klamať.

7. Odchádzať bez udania dôvodu. Niektorí ľudia môžu byť v kolektíve 24/7, iní majú svoje limity a po určitom čase proste musia vypadnúť. Ja patrím k nim a vôbec mi nepríde okej, že fakt, že tam už nechcem byť, nie je dostatočne dobrý dôvod na to odísť. To mi naozaj musí horieť barák, aby som mohol z firemného večierka zdúchnuť o deviatej bez skeptických pohľadov?!

8. Stáť vo výťahu chrbtom k ostatným. Ja sa nechcem socializovať, ty sa nechceš socializovať, obaja len chceme čo najrýchlejšie vystúpiť na svojom poschodí… tak prečo si nemôžeme stáť chrbtom?!

Shutterstock

9. Ísť na večeru do reštaurácie sám. Ako malej mi mama hovorievala, že dámy nechodia do podnikov samy. Nasr*ť. Som hladná, chcem si spraviť pekný večer a musím kysnúť doma len preto, že frajer ani kamarátky nemali čas? Nie je život príliš krátky na riešenie takýchto banalít?

10. Rozprávať sa o peniazoch. Každý z niečoho žije, tak prečo je také tabu baviť sa o tom? Podľa mňa je to značne užitočné. Raz za čas si človek pokecá s kolegami o výplatách a zrazu zistí, že maká ako somár a všetci okolo neho dostávajú viac.

11. Nechcieť držať deti cudzích ľudí. Nie každý má rád deti, nie každému pripadajú rozkošné.

12. Nenosiť podprsenku. Tlačí, pichá a vôbec, môžem ju okašľať. Za posledné roky sme v tejto sfére urobili značné pokroky, ale stále je „prijateľné“ chodiť bez podprsenky tak maximálne vo voľnom. Práca je úplne tabu. Ako sme sa dostali do bodu, že sú ženské bradavky niečo neprofesionálne?

Shutterstock

13. Dať si to isté oblečenie dva dni po sebe. Keď sa nespotíš, nesmrdíš a nie si špinavý, čo je na tom zlé?

14. Otvorene nemať rád členov svojej rodiny. Nie každý je dobrý človek len preto, že je to tvoj príbuzný. Ak máš dobrú rodinu, super, ale ak zdieľaš krv s kopou kreténov, mal by si mať plné právo verejne sa od nich dištancovať bez toho, aby ťa ostatní súdili.

15. Nepiť alkohol, aj keď ostatní pijú.

16. Venčiť svoju mačku. Dodnes mám v živej pamäti, ako na mňa začal akýsi deduško jačať cez celú ulicu, že na mňa zavolá policajtov aj slobodu zvierat, lebo mačka nie je pes, a teda ju nesmiem venčiť. Pán bol očividne odborník.

Shutterstock

Zdroj: sadboi017 / Reddit 

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
42
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
29
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
13 absurdných konverzácií z online zoznamiek, ktoré nemali nikdy vzniknúť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME