16 vecí, ktoré ženy neskutočne závidia mužom

A nech skúsia čo i len pípnuť, že ženy to majú na svete ľahšie!

Áno, ženy sú komplikované. Stále okolo seba potrebujú veľa vecí, kozmetiky a všakovakého náradia, ktoré z ich kabelky robí čiernu všepohlcujúcu dieru. Ak chcú byť považované za krásne a atraktívne, musia sa o seba starať. A to nie je len tak. Zahŕňa to starostlivosť o vlasy, nechty, obočie, oblečenie a všetky tie ďalšie nespočetné detaily. Chlapovi si stačí ráno umyť zuby. Ešte aj to čúranie majú jednoduchšie a netečie im z neho každý mesiac krv. Ženy sú síce rady, že sú ženami, no často sa nájde slabá chvíľa, kedy mužom závidia mnoho vecí, ktoré majú v živote inak a podľa nich jednoduchšie. 

#To jednoduché čúranie..

Zájdu ku kríku, otočia sa chrbtom, rozopnú zips a za pár sekúnd vybavené, sú spokojní. A ženy? Ak nie je po ruke nejaký verejný záchod, nad ktorým by mohli levitovať na lyžiara, prestupujú z nohy na nohu a snažia sa psychicky pripraviť na to, že budú musieť ísť niekam do prírody vytasiť celý zadok. A to teda nie je nič príjemné, hlavne keď mrzne.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/monsters-inc-movie-disney-dB5Pbj3rhUQJq)

#Väčší objem močového mechúra

Nielenže sa im čúra jednoduchšie, ale ani nemusia utekať na wecko hneď po polovici piva. A potom každých ďalších 15 minút. A tiež sa im nechce hneď po 20-tich kilometroch v aute, keď vyrazíte niekam na dlhšiu cestu. Aj keď, to je ešte pohoda, môžete zastaviť na benzínke. Ale taký vlak alebo autobus…

#Môžu chodiť bez trička

Je im teplo? Zahodia tričko… Väčšina mužov je síce pravdepodobne názoru že „veď aj ženy by mohli“, ale povedzme si, nie sme v africkom domorodom kmeni.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/way-anyone-xL3g3Im0x5DZS)

#Nepotrebujú make-up

Nájde sa síce aj veľa žien, ktoré ho vyslovene nepotrebujú, no aj tak ho (aj keď len príležitostne) nosia. Muži sa s takýmito vecami zapodievať nemusia. Síce v dnešnej dobe už nie je ťažké natrafiť na osobu mužského pohlavia s vytrhaným obočím a nánosom mejkapu, no toho budeme len ťažko považovať za „chlapa“.

#Sexuálni partneri

Čím viac žien chlap vyskúša, tým viac mu jeho kamaráti gratulujú. Čím viac mužov vyskúša žena, tým viac ňou jej kamarátky a široké okolie opovrhujú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/weeds-elizabeth-perkins-oGRAj50xH3GTe)

#Práca

Tento problém sa síce v súčasnosti už dostáva do povedomia a rieši sa, no stále je tu ten fakt, že muži zarábajú viacej, hoci aj za rovnakú prácu. A aj tá ťažšia sa im robí ľahšie. A aby toho nebolo málo, rešpekt, autoritu a uznanie si tiež vybudujú oveľa jednoduchšie, ako ženy.

#Večné deti

Hrajkajú sa hry na pc či xboxe, čítajú komiksy, majú záľubu v superhrdinoch, stvárajú hovadiny a nikomu to nepríde ani trochu neprirodzené. „Je to chlap, ty musíš byť tá zodpovedná!“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/blackandsexytv-3oz8xOnWOId4iW1sQw)

#Nadávky

Z ústa chlapa je to klasika, no ženy, dámy a dievčatá by takto rozprávať nemali. S týmto „problémom“ sa však stotožňujeme. Aspoň na verejnosti by mali byť dievčatá dievčatami a ponadávanie si, keď ťa nepočuje polka mesta je v pohode. Ale vidieť 14-ročné slečny, ktoré majú slovník horší ako ten traktorista z osady, ktorý kydá hnoj, je fakt doslova nechutné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/black-and-white-wQW1amgmTt4Oc)

#Jednoduché zmýšľanie

Jedna z vecí, ktorú ženy mužom závidia najviac. Muži všetko tak neanalyzujú a nedomýšľajú si, ako ženy. Majú v hlave oveľa menší bordel a nevytvárajú si zbytočné príbehy. Ich zmýšľanie štýlom, že žena mu niečo povie, on odpovie „dobre“ a viac nad tým neuvažuje im ženy strašne závidia a zároveň ich často vytáča do nepríčetnosti. Ženy vysielajú signály, šifry, zakódované myšlienky, ktoré chcú, aby ich chlapi rozlúštili a preukázali im tak, že ich chápu a zaujímajú sa o ne. No takto to bohužiaľ nefunguje…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/starts-sombra-roverwatch-CdSkIbrQuTl3a)

#Zraniteľnosť

Muž sa až tak nebojí ísť domov večer sám cez tmavú uličku. Alebo má aspoň reálnejšiu šancu sa čomukoľvek ubrániť. Napríklad takému násilníkovi.

#Kariéra

Či konkrétne strach o prácu, resp. strach o to, že ti ju nedajú, lebo chceš mať niekedy v budúcnosti deti…

#Hormóny

S tými sa muži ani nemusia zaoberať. Každý mesiac je hladina ich hormónov viac menej stabilná. No ženy s nimi každý mesiac bojujú a snažia sa zvládať ich bláznenie dávkami čokolády, plaču či zúrivosti.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/26FfgfUsbfdhiXeRa)

#Kozmetika a oblečenie

Mužovi z každého stačí len zopár kusov. Jeden šampón a sprcháč, a namiesto nových šiat na každú jednu akciu, jeden oblek.

#Tá kabelka..

Muži nepotrebujú so sebou všade trepať kopu vecí. Mobil, kľúče, peňaženka do vačku a ide sa. Žiadna 7-kilová kabelka zavadzajúca pri každej možnej príležitosti, v ktorej vám ženy samozrejme s radosťou odnesú všetko, čo potrebujete.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/yeRtUNuBDt8Ji)

#Spánok

Muž si ľahne a behom 12 a pol sekundy spí. Ako?! Žena sa potom snaží zaspať tiež, no jej snahy kazí nutnosť otáčať muža tak, aby nechrápal.

#Sranda

Tú si vedia muži spraviť zo všetkého. A to im tiež ženy závidia, pretože s vtipom vezmú aj tento článok, narozdiel od niektorých žien. No táák, žienky, s kľudom, muži nemajú prsíčka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/time-bring-haaaaaaaaaaaate-MYwekYh3UIHGE)

Titulná fotka: Florencia Cárcamo / flickr.com

Reagujte!
Grr Grr
12
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
11
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
161
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

  1. Článok o hovne. S niektorými suhlasím to áno ale podporovať a zdieľať myšlienky že žena zarába menej, že sa stará len o vzhľad a kozmetiku je fakt odporné. A nikdy som nepočula nikoho hovorit o tom že muž je frajer ak spal s veľa ženami. Je to len mužská štetka. Takže prestante rozširovať tieto sračky a hádzať všetky do jedneho vreca.

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 strašidelných vecí, ktoré sa začnú diať tvojmu kamarátovi, keď si nájde frajerku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME