17 najbizarnejších vecí, ktoré lekári vyťahovali zo svojich pacientov

Od predmetov až po živočíchy…

Ak ti ako malému lekári z nosa vyberali hračky z kinderka alebo šachové figúrky a myslel si si, že je to divné, tak nie je. Sú totiž ľudia, ktorí mali v tele zabudnuté omnoho väčšie bizarnosti…

1. Ron Sveden si spočiatku myslel, že má rakovinu pľúc, no náhla návšteva nemocnice po tom, čo nemohol dýchať, odhalila niečo celkom iné. Lekári totiž objavili v pľúcach tohto muža zhruba centimetrový klíčiaci hrášok. Predpokladajú, že Ron zjedol obyčajný hrach a ten nejako zablúdil na ceste do žalúdka a zobral to obchádzkou cez pľúca.

2. Ak si myslíš, že hrášok je to najzvláštnejšie, čo kedy komu v pľúcach začalo klíčiť, tak prípad pána Sidorkina ťa vyvedie z omylu. Tento muž mal enormné bolesti v hrudníku, vykašliaval krv a lekári boli na sto percent presvedčení, že má rakovinu. Keď ho však na operačke otvorili, zistili, že pes je zakopaný niekde celkom inde. V pľúcach mu totiž vyrastala malá jedlička. Lekári tento zvláštny úkaz nedokázali vysvetliť inak ako tým, že Sidorkin vdýchol semienko a to v pľúcach začalo rásť.

https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-macaulay-culkin-l1AvyRuGUunxNkQ8M

3. Z toho, čo indickí doktori pôvodne nazývali tuberkulóza, sa napokon vykľula absolútne bizarná vec, na ktorú len tak ľahko nezabudnú. Z hrude Anuja Ranjana totiž museli vytiahnuť opasok. Normálny dlhý mužský kožený opasok. Očividne sa tam dostal pri nedávnej autonehode a doktori, ktorí mu vtedy zachraňovali život akosi pozabudli, že módne doplnky by mali ostať len na povrchu tela.

4. Deti sa bežne naháňajú, padajú a plačú, takže keď sa rovnaký scenár odohral na pláži so 4-ročným Paulom Franklinom, nikto z toho drámu nerobil. O dva týždne neskôr sa však koleno zapálilo a ani sa nenazdal, už ležal v nemocnici. Diagnostikovali mu stafylokokovú infekciou, predpísali antibiotiká a poslali chlapca domov. Lieky však nezaberali a tak sa Paulova mama rozhodla zobrať celú vec do vlastných rúk. Pozrela sa na ranu a všimla si, že v nej niečo je. Vytiahla to von, pozrela sa bližšie a aha… Morský slimák.

https://giphy.com/gifs/nicki-minaj-anaconda-iQ6yGuMhPGWhW

5. Hoci naozaj nevedno ako, chlapcovi z Indie sa pri plávaní v rieke podarilo vdýchnuť 9-centimetrovú rybku, ktorá prenikla až do pľúc. Keď neskôr lekár vykonával bronchoskopiu, statočná rybka bola ešte stále nažive.

6. Čínski lekári si mohli zapísať ďalšiu udalosť zo série medicínskych bizarností v deň, keď istí rodičia priniesli na kliniku ich ročné dievčatko. Vraj nepočuje. No ako by aj mohla, keď jej v uchu vyrástla obrovská púpava, ktorá upchávala kompletne celý zvukovod.

7. John Matthew z americkej Iowi pomaly, ale isto, prestával vidieť. Po návšteve očnej ambulancie ostal šokovaný – v jeho oku sa nachádzal červ, ktorý mu požieral sietnicu. Muž tvrdil, že keď sa lekár snažil zabiť červa laserom, videl, ako sa hýbe a snaží sa uniknúť. Mal obrovské šťastie (muž, nie ten červ…), lebo keby prišiel čo i len o pár dní neskôr, mohol nevítaný hmyz zbaštiť celý jeho „zrak“.

https://giphy.com/gifs/mrw-anyone-beams-K0Hy2NwI8IXZK

8. Dovolenka na Bali väčšinou značí množstvo slnka a krásnych instagramových záberov a nie pavúkov postrácaných v ľudskom tele. Dylan Maxwell mal však presne tú druhú skúsenosť. Počas spánku si pavúk prerazil cestu do mužovho tela cez jazvu po operácii slepého čreva. Odtiaľ putoval naprieč celou hruďou, zanechávajúc za sebou hrozivo vyzerajúcu červenú čiaru. Miestnym lekárom trvalo tri dni, kým našli spôsob, ako neželaného hosťa z tela vyprostiť.

9. Lekári boli do poslednej chvíle v domnienke, že Rosemary Alvarez má tumor na mozgu. O to väčšie prekvapenie prišlo na operačnom stole, keď sa namiesto nádoru objavila pásomnica prisatá na mozgovú stenu. Zdá sa, že žena skonzumovala jedlo infikované ľudskými fekáliami a odtiaľ sa parazit dostal cez ústa do lebky.

https://giphy.com/gifs/r0qPYHGsFAM9y

10. Ak sa bavíme o prankoch na kamošoch, ktoré dopadli katastrofálne, tak tento prípad musí jednoznačne obsadiť jednu z popredných priečok. Kamaráti jedného muža sa totižto rozhodli, že bude nesmierne vtipné, keď mu strčia do zadku úhora. Veci však nešli podľa plánu, ryba začala v ľudskom zadku plávať a za stotinu sekundy zmizla z dohľadu. Análny nájomník musel byť vysťahovaný chirurgicky. Lekári tvrdia, že muž nebude mať žiadne trvalé následky, čo sa jeho fyzického stavu týka, no na jeho hrdosť sa to určite nevzťahuje…

11. Prax Sanchez sa jedného dňa objavil v ordinácii svojho lekára s neskutočnou bolesťou v uchu. Vyšetrenie však nič nezistilo a doktor nemal poňatia, čo sa s jeho pacientom deje… Teda až do momentu, kedy Sanchez pri odchode vykašľal klinec. Vraj tam mohol byť roky, dokonca aj desaťročia a až toto vyšetrenie ho postrčilo natoľko, aby ho muž mohol vykašľať.

https://giphy.com/gifs/home-free-tim-tebow-home-free-mike-holmes-26BRDHKnjgXuhjlde

12. Toto je asi jeden z najkurióznejších medicínskych prípadov vôbec. 14-ročný chlapec prišiel do nemocnice aj so svojou mamou a svojou dvojcentimetrovou rybičkou. Zaseknutou v penise. Vraj čistil akvárium, a potom sa s rybkou v ruke rozhodol ísť vycikať. Rybka mu z ruky preskočila na intímne partie a rýchlo vkĺzla dnu. Odborníkom sa podarilo rybu z chúlostivého miesta vytiahnuť, no chlapec musel po tejto nepríjemnej udalosti vyhľadať pomoc psychológa.

13. Dievča konzultovalo s lekárom svoj zvláštny zdravotný problém – nedokázala sa napiť bez toho, aby hneď vzápätí nevracala. Po množstve neúspešných pokusov túto nepríjemnosť odstrániť, napokon neostala iná možnosť, než dievča operovať. Otvorili jej teda brušnú dutinu a tam na nich v žalúdku čakalo prekvapenie. Obrovský chumáč vlasov. Akože obrovský – obrovský. Ako 4 kilogramy ťažký – obrovský.

https://giphy.com/gifs/reaction-in6mnJNYjGKpq

14. Keď sa osemročný chlapček začal sťažovať na bolesti v bruchu, všetci predpokladali, že sa len prejedol sladkostí. O to väčší šok to bol, keď sa onedlho ocitli na pohotovosti, kde röntgenová snímka odhalila pestrú zbierku magnetiek a bateriek v chlapcovom žalúdku. Chlapcove cennosti, ktoré sa pre istotu rozhodol popapať, museli byť odstránené chirurgicky, spolu s 10 centimetrami jeho čreva.

15. Keby vám niekto povedal, že jedna 63-ročná pani čakala v ústach 12 malých kalamárov, asi by ste neuverili. Ale mali by ste, lebo sa to reálne stalo. Po tom, čo si žena v reštaurácii objednala porciu kalamárov sa stala jej ústna dutina nechcenou maternicou pre malé morské príšerky. Našťastie sa ich podarilo všetky odstrániť .

https://giphy.com/gifs/giant-squid-ocean-2LtirSCxAC0ve

16. Muž z Číny prišiel do nemocnice s bolesťou v bruchu. Na doktorove otázky ohľadom toho, či tuší, kde môže byť problém, pohotovo odpovedal, že netuší. Röntgen však odhalil, že minimálne niečo vedieť musel. V zadku mal totiž zapichnutú sklenenú fľašku od koly a háčik z vešiaku. Číňan napokon priznal, že si vopchal fľašu do konečníku a keď zistil, že sa zasekla, pokúšal sa ju vytiahnuť háčikom z vešiaku. Jeho pokusy však očividne neboli úspešné.

17. A na záver jeden naozaj desivý reálny príbeh: Žalúdok muža menom Sanju Bhagat bol odjakživa abnormálne veľký, no jedného dňa to dospelo až do štádia, že vyzeral ako tehotný. Po tom, čo mal v noci ťažkosti s dýchaním sa pre istotu pobral do nemocnice. Lekári predpokladali, že je to nádor, no chirurgický zákrok ukázal niečo celkom iné. Lekári z neho vytiahli živého človeka! ŽIVÉHO ČLOVEKA! Bol to veľmi ojedinelý prípad dvojičiek, kedy sa jeden plod usídli vo vnútri toho druhého a parazituje v ňom až dokiaľ ho neodstránia. To sa našťastie odborníkom podarilo a muž dnes žije šťastný a zdravý život.

https://giphy.com/gifs/shame-whoops-regret-5YjQsmaW6IQVIrmW3J

Zdroj: list25.com
Titulná fotka: amazon.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
14
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Cenzúra internetu v Číne: Nepriateľom už nie je len Macko Pú, ale aj Peppa Pig a rage komiksy!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME