18 jednoduchých trikov, ktoré ti dokážu zachrániť deň

Lebo polhodinové hľadanie lepiacej pásky je utrpenie.

V živote by sme si mali veci zľahčovať. Presne týmto sa zrejme riadili všetci, ktorí prišli na skvelé rady, ktoré môžu byť celkom užitočné. Veď zachrániť balík chipsov pred vyhodením, či vymyslieť trik ako nájsť koniec lepiacej pásky, to predsa nie je len tak.

Prinášame vám 18 skvelých a užitočných rád, ktoré sa vám určite zídu v každodenných situáciach.

1. Ako zabrániť padaniu vecí z vešiakov

Aj vy neznášate tú situáciu, keď si upracete veci v skrini, tričká a svetre zavesíte na vešiaky a ráno, keď ju otvoríte je všetko z vešiakov popadané? Dnes sa už dajú kúpiť vešiaky rôznych typov, ktoré práve tomuto zabraňujú. To však neznamená, že tie staré musíte okamžite vyhodiť. Stačí, keď na ne dáte klasické gumičky presne tak ako na obrázku. Gumičky vytvoria bariéru a zabránia oblečeniu, aby žilo svoj vlastný život niekde na spodku skrine.

2. Zatvorenie vrecúška

Tento problém sa nás, milovníkov jedla netýka, pretože my dojeme do poslednej omrvinky všetko, čo otvoríme. Určite však dokáže pomôcť všetkým gazdinkám, ktoré všetky suroviny nespotrebujú, ale aj vtedy, keď je balík chrumiek, či chipsov príliš veľký. Na uzatvorenie akéhokoľvek podobného vrecúška potrebujete len dve slamky. Jednou zrolujete koniec balíka, a druhú najskôr prestrihnete a potom ju jednoducho vložíte do prvej slamky, ktorá uzatvára balík. Predpokladám, že ste nerozumeli, tak vám sem prikladám aj tutoriál.

3. Ako nájsť koniec lepiacej pásky

lovcole/Instagram.com ( https://www.instagram.com/p/VcIzPgiZeR/)

Koľkokrát ste museli pospomínať všetkých svätých počas tých únavných minút hľadania konca lepiacej pásky? Niektorých vie veru pekne potrápiť a pritom úplne stačí, keď si trošku pomôžete. Napríklad obyčajnou kancelárskou spinkou. Vždy, po použití pásky len prilepíte spinku o jej koniec a nabudúce, keď budete niečo potrebovať zalepiť, zaobíde sa to bez nadávania a navretých žíl na čele.

4. Uschovanie plastových tašiek či sáčkov

V niektorých rodinách to funguje tak, že majú doma vyhradený špeciálny šuflík, či poličku, kde nájdu sáčky, či tenké tašky od výmyslu sveta. Dá sa to však vymyslieť oveľa jednoduchšie. Ak používate papierové vreckovky z týchto krabičiek, po ich minutí nemusíte krabice zahadzovať. Môžete im dať druhú šancu na život a vložiť do nich plastové vrecká. Takto ich budete mať nachystané hneď po ruke, dokonca si ich môžete vyzdobiť podľa seba a urobiť z nich doplnok do domácnosti.

5. Ako nestratiť sponky do vlasov

Ani vy nikdy neviete nájsť všetky sponky, ktoré ste si počas roka kúpili a vždy musíte kupovať nové? Tak, zdá sa, že aj tomuto ženskému problému definitívne odzvonilo. Stačí, keď si ich všetky schováte do tejto malej krabičky od Tic Tac cukríkov a vždy ich budete mať po kope na jednom mieste.

6. Ako zohriať dve jedlá v jednej mikrovlnke naraz

DaNReDaN/Reddit.com ( https://www.reddit.com/r/lifehacks/comments/1i20b6/i_could_never_fit_both_bowls_in_the_microwave_at/)

Mikrovlnka uľahčila život mnohým domácnostiam, ktoré chcú mať jedlo čím skôr ohriate, bez zbytočného špinenia hrncov, či panvíc. No aj na tomto skvelom pomocníkovi existuje jedna chybička. Keď sa pred ňu postaví 6 ľudí, posledný člen domácnosti sa načaká celú večnosť. Aj tento problém sa však dá hravo vyriešiť, keď do mikrovlnky vložíte naraz dve jedlá. Stačí mať dve misky a šálku. Jedna miska sa zmestí bez akýchkoľvek problémov a tú druhú položíte na vrch šálky. Dosť dobré, však?

7. Jednoduchšie uskladnenie plechoviek

Ak aj vy milujete vychladené nápoje z plechoviek a kupujete si ich vo veľkom množstve, niekedy vás trošku potrápi to, ako ich do chladničky vložíte. Ak ich dáte na ,,stojaka“ zaberú príliš veľa miesta. Ak ich necháte ležať a poukladáte na seba, skotúľajú sa a v chladničke môžu narobiť šarapatu. Aj tento problém sa dá hravo vyriešiť. Stačí, že použijete jednu kancelársku sponu a poukladáte za ňu plechovky. Môžete ich dať aj do tvaru pyramídy, pretože vďaka tomuto triku sa vám neskotúľajú.

8. Ako upiecť dve pizze naraz

https://imgur.com/CWBbBvF

Vždy sme si s kamoškou strihli o to, ktorej mrazená pizza bude mať tú česť a upečie sa v rúre ako prvá. Áno, vždy som prehrala. Aj tento problém večných hladošov sa dá vyriešiť celkom jednoducho. Keď obe pizze prekrojíte na polovice, môžete ich do rúry vložiť presne tak ako to vidíte na obrázku a mať upečené dve naraz.

9. Ako zabrániť tomu, aby sa vaše predné sklo na aute nerosilo

Aj vy vždy vyhadzujete tie malé papierové vrecúška, ktoré nájdete v krabici od nových topánok? Pravdepodobne to bude preto, lebo neviete ako by sa mohli použiť. Jeden zo spôsobov ich využitia sa týka áut. Stačí ich položiť blízko predného skla a už nikdy nebudete mať problém s jeho rosením. Ako je však možné, že sa to naozaj stane? Vrecúška obsahujú tzv. silica gél a dokážu absorbovať vlhkosť. Je to celkom užitočný pomocník, ktorý sa určite oplatí nevyhadzovať.

10. Zbavenie sa vlhkosti v športovej taške

Veď to poznáte aj vy. Po tréningu nahádžete veci do tašky a už aj utekáte na najbližší autobus. Nikto si k vám však nesadne a ľudia sa tlačia, čo najďalej od vás. Potom si uvedomíte, že to bude asi tým spoteným smradom, ktorý veziete oprať domov. Opäť však môžu pomôcť malé vrecúška od topánok, ktoré vedia absorbovať vlhkosť. Jednoducho si ich vložte do tašky a možno si nabudúce ku vám aj niekto prisadne. Inak, na začiatku som klamala, že to poznám aj ja. Ja necvičím.

11. Ako predísť zauzleným slúchadlám

Možno si hovoríme, že nám to naše slúchadlá vždy robia naschvál. No lenže, prečo by sa aj neuzlili, keď ich len tak šmaríme do vrecka, kabelky, či ruksaku? Existuje jeden z mnohých spôsob ako sa tomu dá predísť. Postačí vám korok od vína. Na oboch koncoch urobíte zárezy, na ktoré omotáte kábliky, ktoré majú slúchadlá. Zvyšný kábel, ktorý vedie až ku ich koncovke zase omotáte po celom obvode korkovej zátky.

12. Odteraz už nebudete hľadať druhý pár naušníc

Opäť tu máme niečo pre nežnejšie pohlavie, aj keď… v dnešnej dobe si človek už nemôže byť ničím istý. Každopádne, ak často strácate svoje obľúbené náušnice, alebo ich máte naozaj mnoho, len tak hodených v nejakej škatuľke, určite vám pomôžeme si to v nej trošku upratať. Postačia vám obyčajné gombíky, na ktoré svoje doplnky do uší jednoducho zavesíte.

13. Umývanie riadu

Osobne nenávidím umývanie riadu, obzvlášť ak sem-tam niečo prihorí. A vždy, ako naschvál nemáme doma drôtenku, s ktorou by som inkriminovaný hrniec mohla vydrhnúť. Drôtenka sa však dá podomácky vyrobiť zo sieťkovaného obalu od zeleniny. Ten sa doma vždy nájde.

14. Strácanie malých vecí

Ak máte doma deti, ktoré sa radi hrajú s legom, možno si nevšimnú, keď si zopár kúskov požičiate. Jeden väčší prilepte na viditeľné miesto, alebo pripevníte magnetom. No a už len stačí, keď menším prichytíte kľúče alebo podobné veci, ktoré sa často strácajú, presne tak ako to vidíte na obrázku. Skvelým pomocníkom sú aj figúrky. Cez ich ruky dokážete prichytiť káble. Hľadanie nabíjačiek od mobilov, či kľúčov od auta by už u vás nemal byť žiadny problém.

15. Už žiadny vosk na stole

Romantická večera pri sviečkach je romantická až do chvíle, pokým nemusíte upratovať a zoškrabkávať vosk zo stola. Ak používate klasické sviečky a nemáte k nim žiadny stojan, postačia vám silikónové košíčky, v ktorých pečiete vaše obľúbené muffiny. Vosk z nich ide dole behom sekundy a vy sa ním už nemusíte trápiť.

16. Ako sa zbaviť lepiaceho sa oblečenia

Koľkokrát sa vám stalo, že ste ani nemuseli dlho sedieť, no vaše šaty sa na vás doslova prilepili? Za všetko môže statická energia, ktorá niekedy spôsobuje nepoddajné vlasy či lepiace sa oblečenie. Aj tomuto problému sa dá predísť. Stačí, keď si na šaty pripevníte zicherku.

17. Príjemná vôňa

Nemusíte kupovať drahé spreje, či rôzne voňavé zvlhčovače, ktoré sa postarajú, aby váš byt a dom nádherne voňali. Dá sa to celkom jednoducho a dokonca to vydrží omnoho dlhšie. Postačia obyčajné sviečky a zrnká kávy.

18. Krájanie vajíčok

Niekedy je umenie vajíčka ošúpať, nie ich ešte nakrájať. A pokiaľ ich chcete mať rovnakej a primeranej veľkosti stačí použiť grilovacieho pomocníka, ktorého môžete vidieť aj na obrázku.

Zdroj: brightside.me

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Manžel ilustruje situácie zo života so ženou, psom a dieťaťom a naozaj to stojí za to!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME