18 lákavých filmových a seriálových marveloviek, na ktoré sa môžeme tešiť v najbližších rokoch

Disney a Marvel pre nás pripravujú naozaj lákavé tituly.

Zdroj: Disney+

Tento rok sme sa síce očakávanej komiksovky Čierna vdova (Black Widow) z dielne štúdia Disney a Marvelu kvôli pandémii nedočkali, ale to neznamená, že je všetkým dňom koniec. Film napokon dorazí budúci rok a okrem toho už štúdio Disney pracuje na ďalších lákavých marvelovkách. Na čo sa teda môžeme tešiť?

1. Captain Marvel 2

V prvom rade tu je pokračovanie Captain Marvel s Brie Larson v hlavnej úlohe. Prvý diel režírovala dvojica Anna Boden a Ryan Fleck a film ako taký si odniesol pozitívne recenzie. Diváci ale boli vo svojich verdiktoch trochu chladnejší. Napriek tomu išlo o finančný úspech, takže je logické, že pokračovanie nás nemôže minúť.

Okrem Larson sa vo filme objaví aj Iman Vellani, ktorá si zahrá Kamalu Khan/Ms. Marvel, a Teyonah Parris, ktorá si strihne postavu Monicy Rambeau. Čo sa týka réžie, Boden a Fleck sa zrejme už nevrátia, keďže Marvel za nich hľadá náhradu. Hovorí sa ale, že by radi dali priestor nejakej ženskej režisérke.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

2. Black Panther II

Tvorcovia už naplno pracujú aj na pokračovaní Čierneho pantera. Tento rok filmový svet zasiahla tragická správa o úmrtí Chadwicka Bosemana, ktorý vo filme stvárnil hlavnú úlohu T’Challu. Herec prehral súboj s rakovinou. V dvojke by tak mala dostať väčšiu úlohu postava Shuri (Letitia Wright), sestry T’Challu. Okrem toho je potvrdený návrat aj Winstona Dukea, Lupity Nyong’o a Angely Bassett.

Walt Disney Studios Motion Pictures/Marvel Studios

3. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Budúci rok by sme sa mali dočkať filmu Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, na ktorom pracuje režisér Destin Daniel Cretton. Hlavným hrdinom bude hrdina Shang-Chi, ktorý sa bude musieť vysporiadať so svojou minulosťou a zároveň čeliť mocnej a záhadnej organizácii Ten Rings. Hlavného hrdinu si zahrá Simu Liu, okrem neho uvidíme aj Tonyho Leunga, Awkwafinu, Michelle Yeoh, Falu Chen či Ronnyho Chienga. Premiéra je stanovená na 8. júla 2021.

Walt Disney Studios Motion Pictures/Marvel Studios

4. Hawkeye

Marvel sa okrem filmov vydá aj do seriálových vôd, a to hneď v niekoľkých projektoch. Okrem iného sa pripravuje seriál Hawkeye s rovnomenným hrdinom v hlavnej úlohe. Toho si opäť zahrá Jeremy Renner. Okrem neho uvidíme aj Hailee Steinfeld ako Kate Bishop, Veru Farmigu, Fraa Feeho, Tonyho Daltona, Zahna McClarnona či Briana d’Arcyho Jamesa. Premiéru si seriál odbije v druhej polovici roka 2021 na streamovacej platforme Disney+.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

5. She-Hulk

Seriál dostane aj sesternica Brucea Bannera alias Hulka (Mark Ruffalo) menom Jennifer Walters, ktorá vďaka jeho krvnej transfúzii získa schopnosť zmeniť sa na nahnevaného zeleného obra a stane sa z nej She-Hulk. Hlavnú úlohu si zahrá Tatiana Maslany, pričom prvá klapka by mala padnúť na jar budúceho roka. Samotnej premiéry sa potom dočkáme v roku 2022.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

6. Moon Knight

Moon Knight je ďalším seriálom, ktorý nám predstaví hrdinu Marca Spectora alias Moon Knighta. Toho si zahrá Oscar Isaac. Nakrúcanie začne – rovnako ako v prípade She-Hulk – na jar budúceho roka, na televízne obrazovky a monitory seriál dorazí o rok neskôr, teda v roku 2022.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

7. Secret Invasion

Seriálovej adaptácie sa dočká aj komiksový príbeh Secret Invasion. O samotnej adaptácii toho zatiaľ veľa nevieme, ale scenár by mal do jedného príbehu zviesť hrdinov ako Iron Man, Doctor Strange, Black Bolt, Namor, Mister Fantastic či profesor Charles Xavier. Objaviť by sa ale mali aj mnohí ďalší. Tí by mali bok po boku bojovať proti mimozemským Skrullom.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

8. Ironheart

Marvel nám predstaví aj úplne novú hrdinku Riri Williams alias Ironheart. Stane sa tak v seriáli Ironheart, kde si ju zahrá Dominique Thorne. Na bližšie informácie o projekte, vrátane premiéry, si ale ešte budeme musieť počkať.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

9. Armor Wars

Armor Wars tiež uvidíme v podobe hraného seriálu. Vieme, že z hercov je momentálne potvrdený Don Cheadle, ktorý si zopakuje rolu Jamesa „Rhodeyho“ Rhodesa známeho pod prezývkou War Machine. Čo sa týka príbehu, mal by sa točiť okolo toho, že technológia Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) padne do nesprávnych rúk, čo – ako inak – spôsobí množstvo problémov. Zatiaľ nepoznáme dátum premiéry.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

10. The Guardians of the Galaxy Holiday Special

Ešte predtým, než do kín dorazí regulárny tretí diel Strážcov galaxie, sa dočkáme projektu The Guardians of the Galaxy Holiday Special. Ten si odbije premiéru na streamovacej platforme Disney+. O scenár a réžiu sa postará James Gunn, autor prvých dvoch dielov. Špeciálu so Star-Lordom (Chris Pratt) a Gamorou (Zoe Saldana) sa dočkáme v roku 2022.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

11. I Am Groot

Obľúbený Groot s hlasom Vina Diesela, známy zo série Strážcovia galaxie, dostane vlastný televízny projekt s názvom I Am Groot. Uvidíme ho na Disney+ a podľa prvých informácií by malo ísť o sériu krátkych filmov, v ktorých sa objaví nielen Groot, ale aj viacero doteraz nevidených postáv a hrdinov.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

12. Thor: Love and Thunder

Na pláne je aj ďalšia sólovka Thora s podtitulom Love and Thunder. V hlavnej úlohe, pravdaže, opäť uvidíme Chrisa Hemswortha, ale počíta sa aj s návratom Natalie Portman (Jane Foster) a Tessy Thompson (Valkyrie).

Okrem iného sa k projektu pridal aj Christian Bale, ktorý si zahrá hlavného záporáka menom Gorr the God Butcher. Aj štvrtý diel zrežíruje autor filmu Thor: Ragnarok Taika Waititi. Premiéra je naplánovaná na 6. mája 2022.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

13. Ant-Man and The Wasp: Quantumania

Svoj návrat hlási aj Ant-Man a jeho kolegyňa Wasp. Tých si opäť strihnú Paul Rudd a Evangeline Lilly. Vo filme Ant-Man and The Wasp: Quantumania ďalej uvidíme aj Kathryn Newton, Michaela Douglasa, Michelle Pfeiffer a Jonathana Majorsa. O réžiu sa postará Peyton Reed, autor prvých dvoch dielov. Na dátum premiéry si ešte budeme musieť počkať.

Posted by Disney on Thursday, December 10, 2020

14. WandaVision

Zraky fanúšikov sa upierajú aj na seriál WandaVision, v ktorom budeme mať možnosť sledovať hrdinov Wandu Maximoff alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Visiona (Paul Bettany). Tí sa v ňom budú snažiť žiť normálnym životom a skrývať svoje schopnosti. Seriál si odbije premiéru už 15. januára 2021 na Disney+.

15. The Falcon and the Winter Soldier

Budúci rok sa fanúšikovia dočkajú aj seriálu The Falcon and the Winter Soldier, ktorý bude tímovkou Sama Wilsona/Falcona (Anthony Mackie) a Buckyho Barnesa/Winter Soldiera (Sebastian Stan). Okrem nich sa vrátia aj Daniel Brühl, Emily VanCamp a Georges St-Pierre. Premiéra je naplánovaná na 19. marca 2021.

16. Loki

V máji budúceho roka dorazí aj seriál Loki, ktorý nám známeho antihrdinu Lokiho predstaví v trochu inom podaní. V seriáli bude cestovať v čase a bude sa snažiť zmeniť históriu ľudstva. V hlavnej úlohe sa opäť objaví Tom Hiddleston. Premiéra nás čaká v máji 2021.

17. Ms. Marvel

Chystá sa aj seriál Ms. Marvel, ktorý nám predstaví superhrdinku Kamalu Khan/Ms. Marvel, ktorú si zahrá Iman Vellani. Seriál dorazí niekedy v druhej polovici roku 2021.

18. What If…?

Zaujímavým projektom sa zdá byť aj animovaný seriál What If…? Ten nám poskytne pohľad na to, ako by sa príbehy marvelovského univerza odvíjali, ak by ich hrdinovia urobili v kľúčových okamihoch iné voľby, než aké sme videli v kinách. Znie to celkom dobre, takže sme rozhodne zvedaví. Premiéra sa uskutoční niekedy v roku 2021.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Predmety, ktoré všetci voláme inak, lebo nevieme, ako sa naozaj volajú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME