Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Portál The Sun priniesol informácie o skutočne bizarnom a neuveriteľnom prípade. Na jeho začiatku bola desivá dopravná nehoda, do ktorej sa dostal 18-ročný Lewis Roberts v meste Leek v anglickom grófstve Staffordshire. Mladík utrpel ťažké zranenia a lekári ho helikoptérou prepravili do nemocnice. Snažili sa ho zachrániť, ale nedávali mu veľké šance.

Lewisov mozog dokonca nevykazoval žiadnu aktivitu celé štyri dni. Mladík ostal napojený na prístrojoch, ktoré zaňho dýchali, ale podľa lekárov mal „nulovú šancu“ na prežitie. Dokonca ho oficiálne vyhlásili za mŕtveho a v tomto duchu informovali aj patológa.

Shutterstock

Mladík sa prebral

Ale potom sa stal zázrak. Lewis začal sám od seba dýchať. Lekári si najprv mysleli, že ide o chybu. Ale prístroje hovorili jasne: chlapec sa prebral. Pohyboval očami a jeho stav sa začal zlepšovať. Odborníci upozornili, že pri nehode utrpel veľmi ťažké úrazy hlavy.

„O štyri dni neskôr lekári rodine oznámili, že sa nedá nič robiť a že Lewis, bohužiaľ, utrpel mozgovú smrť,“ uviedla jeho matka Chloe, ktorá na pomoc Lewisovi založila finančnú zbierku. „Keď sme sa s ním rozlúčili, rodina sa rozhodla, že jeho orgány daruje siedmim ľuďom.

https://www.facebook.com/jade.s.roberts/posts/10165004522720254

Len hodinu predtým, ako ho mali odpojiť od prístrojov, začal Lewis sám od seba dýchať. Jeho rodina to považuje za zázrak, v ktorý už vôbec nedúfala. Mladík postupne začal reagovať na testy a pohybovať končatinami či hlavou. „Ako jeho rodina by sme sa chceli poďakovať všetkým ľuďom za ich modlitby a priania. Veľmi si to ceníme,“ uviedli Lewisovi rodičia, ktorí sa už nevedia dočkať, kedy sa Lewis vráti sa domov.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť