11. Keď má niekto v tvojom okolí panický záchvat, začni dýchať nahlas a pravidelne. Jeho dýchanie sa podvedome zosynchronizuje s tým tvojím.
12. Keď ti niekto niečo hovorí, súhlasne pri tom pokyvuj hlavou. Dáš mu tým najavo, že skutočne chceš počuť, čo ti rozpráva, a bude ťa mať vďaka tomu niekoľkonásobne radšej.
13. Keď si potrebuješ na niečo zajtra spomenúť, no bojíš sa, že zabudneš, presuň nejakú stálu vec vo svojej izbe na iné miesto. Na druhý deň uvidíš, že nie je na poriadku, a automaticky si ju spojíš s tým, na čo si si chcel spomenúť.
14. Keď chceš niekoho o niečom presvedčiť, vyhýbaj sa frázam ako „myslím si“ či „verím tomu, že…“.
15. Keď na teba niekto spomína, s najväčšou pravdepodobnosťou sa mu vybaví vaše prvé a posledné stretnutie. Urobiť dobrý prvý dojem je fajn, ale nezabúdaj ani na ten posledný.
16. Keď niekomu niečo pošepkáš, takmer vždy ti odpovie šepotom, hoci na to nemá žiadny pádny dôvod. Samozrejme, len v prípade, že to nie je dieťa.
17. Keď sa snažíš dostať cez bolestivý rozchod, snaž sa vyhýbať vymysleným katastrofickým scenárom. Predstava bývalého partnera po boku niekoho nového ti nepomôže. Práve naopak, kvôli nej budeš len smutnejší a bezradnejší, prípadne nahnevanejší.
18. Nervozita a vzrušenie vyvolávajú rovnakú telesnú reakciu. Keď ťa niečo stresuje, snaž sa samého seba presvedčiť, že sa na to vlastne len veľmi tešíš.