Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Tiež si ešte občas nostalgicky naladíte stanicu Disney Channel a len tak so slzami v očiach pozorujete, aké katastrofy sa tam dnes vysielajú?! Ešte dodnes si pamätáš na tie časy, kedy si letel zo školy ako víchor, len aby si nepremeškal ďalšiu epizódu H2O, stačí pridať vodu (a bolo úplne jedno, či si bol chlapec alebo dievča, príbehy morských panien a magického ostrova Mako dostali úplne každého), no pri pohľade na tie šišaté animované postavičky, čo tam vidíš teraz, je ti jasné, že sú nenávratne preč. Avšak aj napriek tomu, že si mal dvojičky žijúce v hoteli aj dievča s tajným životom superstar napozerané horom aj dolom, toto sú zaujímavé zákulisné fakty o Disney seriáloch, ktoré zaiste počuješ po prvýkrát.

1. Hannah Montana sa mala pôvodne volať Alexis Texas, no rovnaké meno nesie aj jedna pornoherečka a nikto nechcel riskovať, že sa ju deti budú snažiť vygoogliť a dostanú sa na miesta, kde by skutočne byť nemali.

2. Herečky zo seriálu H20, stačí pridať vodu, si dávali do očí smotanu, aby ich vydržali mať dlho otvorené pod vodou.

3. O úlohu Justina Russa z Kúzelníkov z Waverly Place sa uchádzal aj Joe Jonas, no napokon mu rolu vyfúkol David Henrie.

4. Hotel Tipton zo seriálu Sladký život Zacka a Codyho nie je skutočný – bol vygenerovaný počítačom.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hot-beauty-women-GELQksHPSy84U)

5. Aby produkcia seriálu Hannah Montana ušetrila, všetky kostýmy boli kupované vo Forever 21. Až neskôr boli šité na mieru.

6. Selena, David a Jake – herci stvárňujúci troch čarodejníckych súrodencov v seriáli Kúzelníci z Wavery Place – si všetci po skončení natáčania nechali svoje kúzelné paličky. Ba čo viac, dokonca si ich dali zarámovať.

7. Claire Holt (Emma z H2O, stačí pridať vodu) opustila seriál po skončení druhej série kvôli natáčaniu filmu Messenger 2: Scarecrow. Všetci sme si v tom čase hovorili, kam sa asi podela.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/phoebe-tonkin-mermaid-9rF55hLJfuN6E)

8. Produkcia Sladkého života Zacka a Codyho pôvodne chcela, aby sa aj dvojičky na plátne volali rovnako, ako herci, ktorí ich stvárňujú a teda Dylan a Cole. Nikto netuší, kde presne to zlyhalo…

9. Miley Cyrus dostala počas natáčania jedného z dielov Hannah Montany svoju prvú menštruáciu. Bohužiaľ, ani napriek tomu nemohla opustiť natáčanie.

10. V jednej z epizód Zacka a Codyho mal účinkovať aj spevák Chris Brown, avšak po jeho násilnom škandále s Rihannou nikdy nebola odvysielaná.

11. Počas čistenia a prehľadávania džungle pre natáčanie H2O, stačí pridať vodu, našli uprostred pustatiny prevrátený nákladiak, ktorý museli odstraňovať žeriavom.

12. Kúzelníci z Waverly Place je najdlhšie bežiacim hraným seriálom na Disney Channel. Predtým držal prvenstvo seriál That’s so Raven, no po prekročení 100 epizódy sa do čela dostala táto kúzelnícka tínedžerská dráma.

13. Kvôli natáčaniu pilotného dielu Hannah Montany musela Miley odspievať celý koncert v Glendale Centre Theatre, ktorý bol zaznamenávaný. Najvtipnejšie na tom však bolo, že ľudia vôbec netušili, na koho sa to prišli pozrieť, keďže žiadna Hannah Montana sa v tom čase ešte nevysielala.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/girl-miley-cyrus-CMIncQGBIpnMI)

14. David Henrie (Justin z Kúzelníkov) sa nepodieľal na vzniku tohto seriálu len ako herec, ale aj ako príležitostný scénarista. Dve epizódy z tejto čarodejníckej série napísal dokonca úplne sám – Alex’s Logo and Meet the Werewolves.

15. Po skončení natáčania Sladkého života Zacka a Codyho sa obaja bratia na nejaký čas herectva vzdali, aby sa mohli naplno venovať štúdiu na Newyorskej univerzite.

16. Prvá séria H2O, stačí pridať vodu, sa vysielala vo viac ako 100 krajinách z celého sveta.

17. Mitchel Musso (Oliver zo seriálu Hannah Montana) a Miley sa stali kamarátmi takmer okamžite, no cesta za priateľstvom medzi hlavnou hviezdou šou a jej seriálovou najlepšou priateľkou Emily Osment (Lilly) bola veľmi tŕnistá. Dievčatá na seba neprestajne žiarlili a neustále sa hádali – raz dokonca museli zavolať všetkých rodičov dievčat, keďže s tým nechceli prestať. 

18. Wiz Tech – čarodejnícka škola, ktorú Alex s Justinom zachránili, je akýsi shoutout na Harryho Pottera. Všetci študenti tejto školy nosia klasické „potterovské“ okuliare a keď v nich Alex zbadá Justina, dokonca z nej vypadne veta: „V tých okuliaroch mi niekoho strašne pripomínaš. Ako sa len volal? Garry… Larry… Barry…“ Myslím, že všetci vieme, aké meno mala v skutočnosti na mysli.

giphy.com(https://giphy.com/gifs/wizards-of-waverly-place-OwQ9xdkpzpcBi)

Zdroje: m-magazine.com, aminoapps.com, mentalitch.com, buzzfeed.com
Titulná fotka: flickr.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť