19 skúsenosťami overených lifehackov a múdrostí, ktoré v živote potrebuješ

V živote je každá pomoc dobrá.

Rady do života sa vždy zídu. Najmä tie, ktoré sú rokmi a skúsenosťami overené. Napríklad tieto, ktoré zahŕňajú hádam každú oblasť, od medziľudských vzťahov cez techniku až po robotu.

1. Skvelou pomôckou pri učení nových jazykov sú detské rozprávky. Hoci to na prvý pohľad znie trošku hlúpo, naozaj to funguje. V rozprávkach pre deti sa často rozoberajú tvary, farby, príroda či jednoduché počty. Základy daného jazyka sa teda na teba nalepia rýchlejšie, keď ich budeš precvičovať takouto formou.

2. Nikdy nikomu nedávaj do daru domáce zvieratko. A už vôbec nie ako prekvapenie. Domáci miláčik nie je vec, ktorú možno odložiť do police a nechať ju zapadnúť prachom, keď ťa prestane baviť. Treba sa oňho starať a táto starostlivosť si vyžaduje nielen čas a ochotu, ale aj financie. Je to veľká zodpovednosť a to, či ju chce niekto prijať, by malo byť jeho slobodné rozhodnutie.

https://foreverhomewanted.com/2017/06/22/doggy-depression-cheer-sad-dog/

3. Od kamaráta či príbuzného, ktorý ponúka nejaké služby (právnické poradenstvo, oprava áut či portréty na objednávku), nežiadaj veci zadarmo. Ak chceš jeho služby využiť, zaplať si za ne. Je to jeho práca, ktorou si zarába na živobytie a je od teba maximálne sebecké očakávať, že sa ti bude venovať za pekný úsmev.

4. Ak niekomu ponúkneš kúsok koláča a on povie, že nechce, nepresviedčaj ho, aby si dal. „Je to len jeden kúsok, to ťa predsa nezabije.“ To je hádam to najhoršie, čo môžeš povedať. Ten kúsok ho síce naozaj nezabije, ale pokiaľ sa daný človek snaží žiť zdravo, dennodenne bojuje s takýmito kúskami minimálne miliónkrát.

https://www.diabetesselfmanagement.com/blog/diabetes-hunger-and-food-cravings/

5. Neostávaj v zamestnaní len z lojality. Máloktorá firma si váži verných zamestnancov a takmer žiadna im nedáva nejaké badateľné benefity. Ak chceš odísť, tak choď. Ak chceš ostať, tak ostaň. Ale nie len preto, že si naivne myslíš, že šesť rokov v jednej firme ti u šéfa nejako prilepší.

6. Chceš podrobiť slúchadlá či reproduktory nejakej poriadnej skúške predtým, ako ich kúpiš? Pusti si Bohemian Rhapsody. V tejto skladbe sa nachádza kompletné spektrum tónov, od najnižších až po najvyššie.

7. Ak si našiel pesničku od interpreta, ktorá je naozaj parádna, no zvyšok jeho tvorby ťa nijako neočaril, skús si vyhľadať producenta. Ten má veľký vplyv na to, ako bude výsledná skladba vyzerať. Medzi ostatnými songmi, ktoré produkoval, možno nájdeš čosi, čo ti ulahodí.

8. Keď ti niekto povie, že nepije, nerýp do toho. Nepýtaj sa prečo a nesnaž sa ho presvedčiť, že jeden pohárik na prípitok mu nemôže uškodiť. Ak nepije, nepochybne na to má svoj dôvod. Takéto narážky však počúva na každej akcii, a to posledné, čo potrebuje, je počuť to znova.

https://www.discoverynj.org/alcohol-rehab-in-nj-refuse-drinks/

9. Všimni si, ako vonia (prípadne páchne) tvoj byt po príchode z dovolenky. Toto cítia všetci tvoji hostia, keď prídu na návštevu.

10. Drž sa dvojminútového pravidla: Ak niečo, čo treba spraviť, trvá len dve minúty, tak to sprav. Okamžite. Kvôli dvom minútam z teba neubudne, dokonca to ani nerozbije celý tvoj deň. No keď sa takéto dvojminútové záležitosti nakopia, tak tým naozaj zabiješ pol dňa.

11. Ak pri prehliadaní stránky omylom stlačíš medzerník a hodí ťa to kamsi dopreč, stlač medzerník spolu so shiftom. Táto klávesová skratka ťa vráti naspäť na miesto, kde si bol predtým.

12. Nájdi si tri záľuby. Jednu, ktorá ti bude zarábať, druhú, ktorá udrží tvoje telo v skvelej forme a tretiu, vďaka ktorej môžeš popustiť uzdu fantázie a byť kreatívny.

https://sportsbeem.com/water-and-exercise-how-much-do-you-need-for-a-great-workout/

13. Ak je tvoj chlpatý psí spoločník z tých hanblivejších, nehladkaj ho po hlave. Radšej ho poškrabkaj pod krkom. Nebude mať pocit, že si ten nadradený a trošku mu to boostne sebavedomie.

14. Nabudúce, keď budeš mať nejakú jednoduchú otázku o jedle, oblečení či hocičom inom, napríklad práškoch na pranie, napíš svojej mame. Opýtaj sa to jej, aj keď je to drobnosť, ktorú by si vygooglil za dvadsať sekúnd. Poteší sa, keď bude vedieť, že stále potrebuješ a dáš na jej rady.

15. O svojich peniazoch premýšľaj ako o čase strávenom v práci. Jednoduchšie a rozumnejšie sa budeš potom rozhodovať, na čo ich utratíš. Vidíš na vešiaku tričko, ktoré stoji štyridsať eur. Hodinová mzda priemerného Slováka sú štyri eurá na hodinu. Naozaj je toto tričko hodné desiatich odmakaných hodín?

16. Nedohadzuj kamarátom prácu, pokiaľ si ich nikdy nevidel reálne ju vykonávať. Riskuješ tak oba dobré vzťahy – ten s kamarátom aj ten s tvojim šéfom. Dobrý kamarát nemusí byť zákonite aj dobrý zamestnanec a keď sa niečo v takejto situácii pokazí, nakoniec z toho vyjdeš ty ako ten najhorší.

https://fee.org/articles/are-millennials-actually-lazy/

17. Ak na internete hľadáš nejaký program (fotoeditor a podobne) a chceš ho zadarmo, nezadaj ako kľúčové slovo „free“. Namiesto toho použi „open source“. Takto sa vyhneš miliónom výsledkov, ktoré ponúkajú free skúšobnú verziu na pár dní, a potom si od teba vypýtajú obličku.

18. Keď zistíš, že tvoja chladnička zíva prázdnotou, nájdi si pol hodinu a vyčisti ju. Až potom choď na nakúp a doplň zásoby. Sú miesta v byte, ktoré pucujeme na dennej báze a sú miesta, na ktoré zabúdame. Jedným z nich je aj chladnička, čo je dosť paradoxné. Najmä keď vezmeme do úvahy fakt, že to je miesto, kde skladujeme väčšinu jedla.

19. Požičať niekomu pero je riskantný biznis. Vo väčšine prípadov si si takmer istý, že ho už nikdy v živote neuvidíš. Stále ho však môžeš požičať bez vrchnáčika. Ani tam síce nie je stopercentná garancia, že ti ho dotyčný vráti, ale je podstatne vyššia ako predtým.

https://www.realtor.com/advice/buy/how-choose-home-loan/

Titulná fotka: iStock

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najzvláštnejšie príchute pizze, aké vo svete nájdeš. Pizza s ananásom je slabý odvar


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME