Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil
Zdroj: ©Shutterstock

20 absurdných „benefitov“, ktoré firmy ponúkli svojim zamestnancom

Nie je nič krajšie, ako keď firme záleží na svojich zamestnancoch. Však?

Voľné vstupy na podujatia, školenia či trinásty plat – to sú benefity, ktoré firma môže poskytovať. Nanešťastie, takých, ktoré ich reálne ponúkajú, je čím ďalej, tým menej, a dnes sa zdá, že najpopulárnejším zamestnaneckým benefitom je fakt, že už nebudeš nezamestnaný. A to ti musí stačiť.

Zamestnávateľov, ktorí úplne nepochopili pojem „zamestnanecké výhody“, je dnes ako maku, a tú česť naraziť na nich mali aj títo ľudia z Redditu. V nedávnej diskusii sa podelili o najtrápnejšie výhody, ktorými sa ich šéf snažil namotať na podpísanie zmluvy, a úprimne? Asi mal radšej držať jazyk za zubami.

1. Miestnosť na vyplakanie sa. V podstate miestnosť, kde sa máš ísť dať dokopy, ak to už jednoducho nezvládaš. Namiesto toho, aby sa snažili nájsť príčinu problému a odstrániť ju, to vyriešili takto.

2. Obedy zadarmo. Nebolo to nič špeciálne, ale aspoň to nejde z môjho vrecka, hovorila som si, no problém nastal v momente, keď som sa chcela ísť najesť mimo kancelárie. Šéf mi povedal, že nesmiem. „Objednávame si spoločné obedy, aby ste si ich mohli zjesť za stolom a počas toho pracovať.“

3. Môj „firemný benefit“ mala byť 45-minútová cesta do práce. Vedenie sa ma snažilo presvedčiť, že to je ideálny čas na to, aby som sa dobre naladila a pripravila na to, čo ma čaká v kancelárii. Fakt super.

4. Pracujem v obchode s potravinami. Po tom, čo sme pracovali počas pandémie, krízy s toaletným papierom, nedostali mesačnú výplatu a jeden z našich kolegov nešťastne zomrel na covid, sme ako odškodné dostali 6 krabičkových džúsov. Je nás osem.

Shutterstock

5. Deň zábavných ponožiek. Pracujem v zdravotníctve a po vypuknutí pandémie malo vedenie pocit, že by sa nám zišlo trochu motivácie. Namiesto – čo ja viem – zvýšenia platu teda môžeme raz do týždňa prísť vo farebných ponožkách. No nezober to.

6. Raz som narazila na inzerát, ktorý ako benefit uvádzal platenie odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne. Viete, tú vec, ktorú zo zákona musia robiť. Ešte dodnes sa na tom bavím.

Mohlo by ťa zaujímať:

Poďakovanie alebo výsmech? 20 absurdných „vianočných odmien“, ktoré ľudia dostali od svojich firiem

7. Naším zamestnaneckým benefitom sú firemné akcie počas víkendov. Neviem, či som len ja taká nevďačná, ale kto chce ukrojiť z času so svojou rodinou na úkor času s kolegami, ktorých vidí každý boží deň? Ja teda nie.

8. Nemám nárok na materskú dovolenku a baba z HR oddelenia mi povedala: „To je výhoda toho, že pre nás pracuješ z domu. Môžeš robiť a starať sa o malého zároveň.“

Shutterstock

9. Na chodbe nám stojí biliardový stôl. Údajne ho môžeme používať, ale ak sa niekto čo i len pozrie jeho smerom, šéf ho ide prepáliť pohľadom. Čo by sme si len bez neho počali.

10. Kancelária s oknami. Náš zamestnanecký benefit je to, že nerobíme v pivnici. Podľa tejto logiky som celkom rada, že máme nárok aj na dvere.

11. „Parkovanie zadarmo“. Na verejnom parkovisku pred budovou.

12. V zmluve som mal flexibilnú pracovnú dobu, no raz som prišiel o polhodinu neskôr, ako je štandard, a dostal som hodinový výplach žalúdka. Vtedy som pochopil, že flexibilná je len v tom zmysle, že ak mám končiť o piatej, pokojne môžem ostať aj do siedmej.

Shutterstock

13. V piatky môžeme prísť do práce v neformálnom oblečení. Keď nám to šéf oznamoval, tváril sa, akoby nám dával desaťtisícové prémie, pritom pracujeme v technickom sektore a neprichádzame do styku so žiadnymi zákazníkmi. Prečo nemôžeme každý deň chodiť v neformálnom oblečení?!

14. Naša firma založila eshop s reklamnými produktmi a všetci sme dostali kredit 30 eur. Fajn. Keby všetky predmety v danom obchode nestáli minimálne 60 eur.

Mohlo by ťa zaujímať:

15 konverzácií s príšernými šéfmi, pre ktorých by si pracovať určite nechcel

15. „Môžeš pracovať s deťmi!“ Takže môj jediný pracovný benefit bol vlastne… moja náplň práce?!

16. Nadčasy. Nie preplatené nadčasy. Len nadčasy.

Shutterstock

17. Pracujem vo fabrike, kde bežne dvíhame viac ako 50-kilové kovové formy, a naše vedenie malo toľko chochmesu pripomenúť nám, že máme v budove fitko, ktoré je „zadarmo otvorené pre všetkých zamestnancov“. Nevedia pochopiť, prečo ho nikto nevyužíva.

18. Predplatné aplikácie, ktorá ti má pomôcť zvládať nadmerné množstvo stresu.

19. Môj bývalý zamestnávateľ nám dával zľavnené poukazy na lístky (do zábavných parkov, na koncerty, športové podujatia a podobne), ktoré si bolo treba uplatniť cez konkrétnu stránku. Tá si za vybavenie pýtala poplatok, takže vo výsledku boli lístky ešte drahšie ako bez poukazu.

20. Rozplakala som sa v práci a dostala som nálepku, na ktorej stálo „plakať v práci je normálne“. Nepomohlo to.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje