Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Do našich kín sa už po štvrtýkrát vracia obľúbený animák Toy Story. A pokiaľ máme veriť zahraničným recenziám a diváckym ohlasom, zrejme nás čaká najlepší animák tohto roka. Pri tejto príležitosti sme sa bližšie pozreli na predchádzajúce tri časti tejto série a prinášame ti článok o drobných easter eggoch, ktoré si si možno doteraz nevšimol. 

Toy Story 4 si môžeš v sieti kín CINEMAX vychutnať od 8. augusta 2019.

1. Názvy kníh

Názvy kníh v pozadí tejto scény z prvého dielu Toy Story nesú názvy krátkych animákov z dielne Pixaru.

Pixar/Disney

2. Hra v Planéta Pizza

Pripomína vám niečo táto hra z Planéty Pizza? No, bodaj by nie! Pri bližšom pozretí môžete vidieť, že ide o ležiaceho astronauta, ktorému z hrude vyskakujú Xenomorphovia z kultového sci-fi hororu Votrelec.

Pixar/Disney

3. Odkaz na Osvietenie (1.)

Na kultový horor Osvietenie sa odkazuje hneď vo viacerých scénach. Napríklad v tejto si môžete všimnúť rovnaký vzor kobercov.

Pixar/Disney

4. Odkaz na Osvietenie (2.)

Druhý odkaz sa ukrýva na ŠPZ tohto smetiarskeho voza. Stojí tam RM237, čo je skratka pre Room (Izba) 237, ktorá v horore Osvietenie zohráva dôležitú úlohu.

Pixar/Disney

5. Majster Tim

V prvej časti Toy Story si môžete všimnúť, že Buzz stojí vedľa kufríka s náradím od spoločnosti Binford. Prečo je to zaujímavé? Rovnaká spoločnosť sa totiž objavuje v sitcome Majster Tim, v ktorom hrá navyše hlavnú rolu Tim Allen, ktorý v Toy Story prepožičal hlas Buzzovi.

Pixar/Disney

6. Odkaz na Život chrobáka

V tejto scéne môžeme vidieť odkaz na ďalšiu známu pixarovku, a síce Život chrobáka. Práve o ňom je totiž knižka, ktorú si číta pani Krumplihlavová.

Pixar/Disney

7. Odkaz na Autá

Woody a Buzz skysnú na čerpacej stanici, ktorú sponzoruje spoločnosť Dinoco. Rovnaká spoločnosť sa objaví aj v pixarovke Autá.

Pixxar/Disney

8. Sid v Toy Story 3

Záporák Sid z prvého dielu Toy Story sa podľa viacerých fanúšikov objavuje aj v trojke. Ako môžeme vidieť, vyrástol z neho smetiar a identifikovať ho okrem iného môžeme podľa trička s lebkou.

Pixar/Disney

9. Baterky

V Toy Story 3 sa dozvieme, že baterky, ktoré poháňajú Buzza, vyrobila spoločnosť Buy-N-Large. Ide o rovnakú spoločnosť, ktorá v animáku WALL-E posiela robotov na čistenie planéty.

Pixar/Disney

10. Odkaz na Jurský park

Tento záber z Toy Story 2 by ti mohol byť dobre známy. Tvorcovia si v tomto prípade neodpustili menšiu narážku na kultový Jurský park.

Pixar/Disney/Universal Pictures

11. Andyho rukopis

Maličký detail, ktorý dokazuje, že animátori myslia naozaj na všetko. Aj na rukopis Andyho, ktorý ako vidíme, sa s postupujúcim časom menil.

Pixar/Disney

12. Lotso

Na prvý pohľad dobrácky medveď Lotso sa prvýkrát objavil v Toy Story 3. Odkazy na jeho prítomnosť však môžeme nájsť aj v predchádzajúcich častiach.

Pixar/Disney

13. Časopis so známou tvárou

V tejto scéne, v ktorej si Molly číta časopis Tween Zine, môžeš vidieť postavu Darly. Tá sa objavila v pixarovke Hľadá sa Nemo.

Pixar/Disney

14. „Ill Eagle Fireworks“

Sid si objednáva pyrotechniku od firmy s názvom Ill Eagle Fireworks. Prvé dve slová sú slovnou hračkou. Ak ich vyslovíte v angličtine rýchlo za sebou, výsledné slovo znie ako „ilegal“, čím sa nám naznačuje, že Sid sa tu zahráva s nelegálnymi výrobkami.

Pixar/Disney

15. Woodyho ruka

Ďalší ohromujúci detail. V Toy Story 3 si môžeme povšimnúť, že na Woodyho pravej ruke sú badateľné stopy po zašívaní. To podstúpil v druhej časti.

16. Gerri

Pokiaľ ti bol muž, ktorý v Toy Story 2 prišije Woodymu ruku, nejaký známy, tak to nie je náhoda. Objavil sa totiž v kultovom pixarovskom kraťase Gerriho hra.

Pixar/Disney

17. Život chrobáka (2.)

Ďalší odkaz na úspešný Život chrobáka. V Toy Story 2 sa hračky v podobe postáv z tohto animáku objavujú v hračkárstve.

Pixar/Disney

18. List od Carla a Ellie

Na Andyho nástenke je pripnutá pohľadnica od Carla a Ellie. Práve oni dojali milióny divákov v úvode pixarovky Hore. Carl bol zároveň aj jedným z hlavných hrdinov príbehu.

Pixar/Disney

19. Clue

V scéne v Toy Story 2, keď sa prasa Hamm snaží nájsť vodidlá, ako nájsť Woodyho, si môžeš povšimnúť úsmevný detail. Hamm totiž stojí na obale spoločenskej hry Clue, čo znamená doslova „vodidlo“.

Pixar/Disney

20. Úvodný a záverečný záber

Záverečný záber Toy Story 3 je rovnaký ako úvodný záber prvého Toy Story.

Pixar/Disney

Zdroj: imdb.com, imdb.com, imdb.com, diply.com

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť