Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
Zdroj: ©Shutterstock

20 dôležitých bezpečnostných tipov, ktoré ti raz možno zachránia krk

Čo by si nemal robiť za žiadnych okolností a čo, naopak, vždy?

Keby sme sa rodili do bezpečného sveta obalení v bublinkovej fólii, tento článok by si ani nepotreboval. No keďže sa to nedeje, sme radi, že si tu. Dnes sme totiž pre teba zozbierali niekoľko užitočných bezpečnostných trikov, ktoré ľuďom na Reddite nejedenkrát zachránili krk. A hoci dúfame, že nie, jedného dňa možno padnú vhod aj tebe.

1. Nikdy nezapájaj ohrievač do predlžovačky – vždy len priamo do zásuvky. Toto je jedna z najčastejších príčin vzniku domácich požiarov.

2. Keď kráčaš po ulici s kabelkou na pleci, nos ju vždy na tej strane bližšie k budovám, nie k ceste. Vďaka tomu nebude také jednoduché schmatnúť ju a utekať. Celkovo sú však cross-body kabelky najbezpečnejšie.

3. Pokiaľ nechceš dostať kopytom po hlave, za žiadnych okolností sa nezakrádaj ku koňovi odzadu. Nikdy.

4. Padajúci nôž nemá žiadnu rúčku. Je lepšie ho umývať, ako bežať na pohotovosť.

Profimedia

5. Pracoval som v továrni a toto boli naše tri základné pravidlá. Po prvé, vždy sa najprv pozri, kde má stroj tlačidlo na núdzové zastavenie. Po druhé, ak by si niekam nestrčil svoj pohlavný úd, nestrkaj tam ani prsty. A po tretie, ak niečo padá, nechaj to spadnúť. Bodka.

6. Nevykladaj si počas jazdy autom nohy na palubnú dosku. Pracujem v nemocnici a musím skonštatovať, že ak ich tam máš, pri nehode ti žiadny airbag nepomôže. Veľakrát som videla, ako zlomená kosť z nohy človeku prepichla pľúca alebo srdce… tak prečo sa tomu nevyhnúť, ak sa dá?

knižný tip na marec, mesiac knihy, čo čítať, Lindsay C. Gibson, Keď už detstvo nebolí

Odporúčame prečítať:

6 tipov na zaujímavé knižné tituly, ktorými osláviš mesiac knihy

7. Zatváraj na noc všetky dvere medzi jednotlivými izbami. V prípade požiaru to zabráni rýchlejšiemu šíreniu a nedostane sa k tebe toľko dymu.

8. Keď sa ťa náhodný okoloidúci opýta, koľko je hodín, nevyťahuj mobil. Pozri sa na hodinky, a pokiaľ nemáš hodinky, jednoducho povedz, že sa ponáhľaš.

Shutterstock

9. Nikdy nemiešaj rôzne čistiace prostriedky a nikdy ich neprelievaj do nádob, v ktorých bolo kedysi jedlo alebo nápoje. „Mami, prečo tá limonáda chutí tak divne?“ je to posledné, čo chce človek počuť.

10. Jasné znaky, že niekto o chvíľu dostane mŕtvicu. Po prvé, začne mu klesať jedna časť tváre a zrazu ňou nevie poriadne hýbať. To isté aj s rukami. Popros ho, aby zdvihol obidve ruky nad hlavu, a sleduj, či jedna nezaostáva. Po tretie, problémy s rozprávaním. Ak všetko sedí, treba ho čo najrýchlejšie dostať do nemocnice.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje