Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

20 nepríjemných zistení, ktoré ťa prevalcujú hneď, ako sa odsťahuješ od rodičov

Osamostatniť sa je náročné, pokiaľ nie si samostatný...


Áno, ako decko/pubertiak si zrejme túžil odísť od rodičov a presťahovať sa do vlastného. Dosiahnuť čarovnú osemnástku, zakričať vašim na plné hrdlo arivederči a začať žiť život snov na vysokej, a hlavne úplne voľnej nohe.

Mnohí života neznalí ľudia si myslia, že keď vyrastú, hneď sa dočkajú takéhoto šťastného konca. No my starší už vieme, že život nie je prechádzka ružovým sadom, a keď sa rozhodneš bývať sám, zistíš, že ani tvoj byt tak, veruže, nevyzerá.

Samozrejme, nie každý je lenivé hovädo a niektorí sa doma odmalička snažili pomáhať a robiť nákupy, no pre tých menej aktívnych je osamostatnenie sa drastická zmena. Pretože, pokiaľ žili s rodičmi, mali sa ako v bavlnke, a ani netušili, čo všetko riadenie domácnosti zahŕňa. Toto sú zistenia, na ktoré prídeš, ak si sa odsťahoval od rodičov a predtým si priveľmi samostatný nebol.

1. Chladnička sa nenaplní sama. A tebe sa nechce chodiť do supermarketu. Pizza to istí. A pupok rastie…

2. Ani nákup domov sa neodnesie sám. A to nepočítame to dvojhodinové blúdenie v obchode, pokým nájdeš konečne to, čo hľadáš.

3. Toaleťák sa míňa oveľa rýchlejšie, akoby si si kedy bol pomyslel. A tvoji spolubývajúci sa do dopĺňania zásob nehrnú. Buď ho kúpiš ty, alebo počkáš na zázrak, ktorý nepríde. Každopádne, s okakanou ritkou behať nemôžeš.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Do práčky nemôžeš nahádzať všetko oblečenie a čakať, že ostane v poriadku. Červené boxerky s bielou košeľou? Raz a naposledy, chlapče.

5. Ceny potravín ťa taktiež šokovali. Po príchode domov zistíš, že si síce minul 30 eur, no k tomu, aby si jedol, potrebuješ ešte dve hodiny, kým niečo z tých potravín vykúzliš.

6. Pokrčené košele sú tvojím nepriateľom. Si už síce dospelý pán inžinier, no na tej výške ťa žehliť nenaučili. A na intráku si to nerobil, lebo si za tých čias, jednoducho, takýto kúsok odevu nenosil.

ArtCaveManiac /EMEFKA

7. Špinavá podlaha je hnus. Nechápal si, prečo, dokelu, mama stále behá s tou metlou. Tak už snáď rozumieš…

8. Myslel si si, že keď budeš bývať sám, bude to oveľa jednoduchšie, aj čo sa týka vzťahov a rande. Lenže do toho tvojho smetiska ju zavolať nemôžeš.

Odporúčame prečítať:

Andrej Bičan dostal vyhadzov. Čo bude s reláciou 5 proti 5 a ktorý moderátor ho nahradí?

9. Raňajky nie sú nevyhnutnosťou, pokiaľ si ich máš urobiť sám. Totiž, nikto už pred teba voňavú vianočku s masielkom a kakavkom nepoloží.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10. Máš rád poriadok, no nerád upratuješ. Hnusí sa ti tá špina okolo teba, no vieš, že upratať je jediným schodným riešením a že to tvoj spolubývajúci, ešte väčší humusák, určite nespraví.

11. Mama tú posteľnú bielizeň pravidelne menila. A práve preto to v jej spálni voňalo, nie ako momentálne v tvojej izbe.

12. Špinavé riady sa tiež neumyjú samy, pokiaľ nemáš umývačku. A aj tú musí niekto naložiť a vyložiť.

13. Drogéria stojí taktiež strašné peniaze. Potrebuješ šampón alebo sprcháč? To aby si si dal o pivko menej.

ArtCaveManiac / EMEFKA

14. Už nemáš poruke mamu, ktorej myseľ slúžila ako tvoj diár. Preto si, pre istotu, už všetko zapisuješ.

15. Pokiaľ sa až teraz priúčaš kulinárskemu umeniu, zistíš, že navariť dobrý obed nie je pre neskúseného jedinca jednoduchá vec. Pol víkendu stráviš pri hrncoch a pritom tvojim výtvorom chýba všetko, čo od jedlého pokrmu očakávaš. Okrem toho si zistil aj to, že keď niečo varíš, oplatí sa pri tom stáť, a že prevarené a zlepené cestoviny sú hnus.

Odporúčame prečítať:

Andrej Bičan dostal vyhadzov. Čo bude s reláciou 5 proti 5 a ktorý moderátor ho nahradí?

16. Keď ťa niečo zabolelo, či už zúbok, hrdlo alebo brucho, hneď bola poruke mamina aj s jej pohotovostnou lekárničkou. A hlavne, mal ťa kto poľutovať. Teraz ti spolubývajúci povie: „Šupni si ibalgin“ a hotovo. A trochu lásky sa tu pre vážne chorého pacienta nenájde?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

17. Nestíhaš si prať slipy a ponožky. Špinia sa závratnou rýchlosťou a na všetkom máš už dierky. Asi by si si už mal zadovážiť nejaké nové.

18. Pol jednoizbáku máš už zaprataného prázdnymi škatuľami od pizze a donášok. Komu by sa to chcelo vynášať, všakže?

19. Prvýkrát v živote ti začalo vadiť, že toľko žerieš. Respektíve, výrazne to začalo prekážať tvojmu bankovému účtu.

20. Ako presne sa nahadzujú vypadnuté poistky? Haló?! Pomoc…


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť