20 prekvapujúcich faktov o známych filmoch, o ktorých si doteraz nevedel

Niektoré naozaj stoja za to…

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Keď sa pozeráme na hotový film, veľmi nepremýšľame nad tým, ako sa tvoril, čo všetko museli herci obetovať, a hlavne, koľkokrát museli trochu riskovať. Možno si mnoho z vás povie, že v dnešnej dobe je technika tak vyspelá, že herci už ani nemusia byť hercami.

Nie každý však používa kaskadérov. Dokonca sa nájdu aj takí, ktorí sa kvôli filmu musia naučiť nový cudzí jazyk alebo si ostrihať vlasy. Portál Bored Panda zhrnul niekoľko zaujímavostí o filmoch, z čoho vám prinášame 20 faktov, ktoré ste o týchto filmoch určite nevedeli.

1. Forrest Gump

1994 Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Tom Hanks nebol za tento film platený. To, čo však získal, boli percentá zo zisku, ktoré mu aj tak priniesli neuveriteľných 40 miliónov dolárov.

2. Terminátor

Metro-Goldwyn-Mayer / moviestillsdb.com

Jedno popoludnie sa počas natáčania vybral Arnold Schwarzenegger do blízkej reštaurácie, aby sa naobedoval. Až neskôr si uvedomil, že je ešte stále zamaskovaný s chýbajúcim okom a spálenou kožou. Čašníci mali určite zážitok.

3. Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa

2002 New Line Cinema / moviestillsdb.com

Obsadenie muselo často lietať na rôzne miesta, kde sa nakrúcalo, vrtuľníkom. Sean Bean (Boromir) sa bál lietania a do vrtuľníka vstúpil, len keď to bolo absolútne nevyhnutné. Keď natáčali scény, kde hrdinovia prechádzali zasneženými horami, tento herec si ráno radšej privstal o dve hodiny skôr a na hory vyšiel po vlastných. Posádka, ktorá sa nebála, ho vždy videla z vrtuľníka.

4. Temný rytier

Warner Bros Pictures / moviestillsdb.com

Pri príprave na svoju úlohu Jokera sa herec Heath Ledger schovával v motelovej miestnosti približne šesť týždňov. Počas tohto dlhého pobytu izolácie sa hlboko ponoril do svojej postavy. Venoval sa rozvíjaniu každého pohybu tváre, ale aj hlasu a zvučného smiechu.

5. John Wick 2

Lionsgate / moviestillsdb.com

Keanu Reeves predviedol vo filme 95 % bojových scén úplne sám. Aby sa dokonale pripravil na túto úlohu, trénoval tri mesiace. Jeho výcvik pozostával z džuda, jiu-jitsu, streľby a šoférovania.

6. Star Trek

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Zvuk automatického otvárania dverí na lietadlovej lodi bolo v skutočnosti splachovanie toalety ruského vlaku.

7. Jurský park

Universal Pictures / moviestillsdb.com

Zvuky, ktoré robili velociraptory pri bežnej komunikácii, sú rovnaké zvuky, aké robia korytnačky pri sexe.

8. Titanic

1997 Paramount Pictures and Twentieth Century Fox / moviestillsdb.com

Kým Titanic klesol ku dnu, trvalo to presne 2 hodiny a 40 minút, ako aj celý film. Samotná kolízia s ľadovcom trvala 37 sekúnd, čo je aj dĺžka kolíznej scény vo filme.

9. Ja, legenda

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com

Počas natáčania filmu sa Will Smith tak zblížil so psom (Abbey), že si ho chcel nechať. Psí tréner však s touto myšlienkou nesúhlasil.

10. Klub bitkárov

1999 20th Century Fox / moviestillsdb.com

Brad Pitt a Edward Norton sa naozaj naučili vyrábať mydlo.

11. Vo štvorici po opici

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com

Ed Helms v skutočnosti nemal zub. Počas natáčania si svoj umelý zub jednoducho vybral a tak tvorcovia nemuseli nič maskovať.

12. Múmia

1999 Universal Pictures / moviestillsdb.com

Pamätáte si na tieto filmy, kde múmie vždy sofistikovane vedeli ožiť? Počas natáčania sa stala aj jedna vážna vec. Jedna z hlavných postáv takmer zomrela. Keď Brendan Fraser visel dole hlavou, zastavilo sa mu dýchanie a musel byť resuscitovaný.

13. Spiderman

Columbia Pictures / moviestillsdb.com

Keď si Andrew Garfield po prvýkrát obliekol svoj kostým, rozplakalo ho to.

14. Pianista

2003 Focus Features / moviestillsdb.com

Aby hlavný herec Andrien Brody získal pocit straty a stotožnil sa so svojou postavou, predal svoj vlastný byt, auto a nepozeral televíziu.

15. Na vine sú hviezdy

20th Century Fox / moviestillsdb.com

Shailene Woodley si kvôli svojej role ostrihala svoje dlhé vlasy. Darovala ich miestnej nemocnici, v ktorej sa vyrábajú parochne pre deti.

16. Anna Karenina

Focus Features / moviestillsdb.com

Jeden z najlepších zážitkov Alice Vikander, ktorá vo filme hrala Kitty, bolo natáčanie, ktoré sa konalo na vidieku, mimo Petrohradu, v Rusku. Teploty sa pohybovali okolo -40 stupňov a tak zostala zavretá v kabíne 5 dní bez teplej vody či pohodlnej postele. Počas tých dní ju museli chrániť ruskí ,,ochrancovia“ pred divými vlkmi a medveďmi, ktoré dominovali v tejto opustenej oblasti.

17. Teória všetkého

Focus Features / moviestillsdb.com

Keď Stephen Hawking napísal email režisérovi filmu Jamesovi Marshovi, stálo v ňom, že Stephen mal pocit, že sa pozerá sám na seba. Pre režiséra to musela byť veľká pocta a pre herca Eddieho Redmayna tiež.

18. Armagedon

1998 Touchstone Pictures / moviestillsdb.com

NASA pravidelne ukazuje tento film počas svojho tréningového manažmentu. Noví manažéri dostávajú úlohu nájsť vo filme čo najviac chýb. Bolo ich nájdených už minimálne 68.

19. Wonder Woman

Warner Bros. / moviestillsdb.com

Keď Gal Gadot natáčala film, bola v piatom mesiaci tehotenstva. To, že jej dieťatko rastie, bolo naozaj vidieť, a tak sa tvorcovia rozhodli, že vytvoria kostým, ktorý bude mať okolo brucha zelené plátno. Počas postprodukcie sa práve vďaka nemu podarilo upraviť jej brucho na nepoznanie.

20. Revenant: Zmŕtvychvstanie

Twentieth Century Fox Film Corporation / moviestillsdb.com

Leonardi DiCaprio sa musel naučiť strieľať z pušky, založiť oheň, hovoriť dvoma indiánskymi jazykmi (Pawnee a Arikara) a študovať u lekára, ktorý sa špecializuje na starodávne liečebné techniky. DiCaprio povedal, že to bol najťažší výkon jeho kariéry.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
166
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy profilových fotiek, s akými sa stretávame na sociálnych sieťach

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME