Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

20 prípadov, keď ľudia nevedeli, s čím majú tú česť, no internet im pomohol záhadu rozlúsknuť

Toto je tá zaujímavá časť internetu.


Reddit ponúka používateľom anonymitu ako žiadna iná sociálna sieť. Práve preto sa stal domovom poriadnych internetových zverstiev. Ale nie je to len o tom. Má aj svoje zaujímavé zákutia.

Jedným z nich je subreddit What is this thing?, v ktorom majú ľudia možnosť postnúť fotky predmetov, ktoré im trápia hlavy, a ostatní im pomôžu rozlúsknuť, o čo ide. Niekoľko prípadov, keď bolo ich pátranie úspešné, sme ti zozbierali v tomto článku.

1.

Otázka: Na náhodnom podomovom výpredaji v Nemecku som narazil na tento mysteriózny objekt. Nevie niekto, čo by to mohlo byť?

Mysterious object found at a random yard sale (Germany) from whatisthisthing

Riešenie: Rozprašovač. Môžeš ho nastoknúť na vysávač a tým ho akoby prepnúť na opačný mód. Keď som bol mladší, používal som to pri maľovaní – na striekanie farby.

2.

Otázka: Toto som našla vonku v záhrade. Spolubývajúca mala teóriu, že sa nám tým niekto snažil otvoriť zámok na dverách, no podľa mňa to vyzerá skôr ako nejaká pomôcka na manipuláciu s káblami. Nejaké nápady?

Found outside on my lawn for no reason. Roommate theorizes lock pick. I know it’s not, but it looks like it’s used to grab wire or cables in tight spaces. from whatisthisthing

Riešenie: Pomôcka na pletenie alebo háčkovanie. Malým háčikom na konci prevlečieš vlákno a môžeš vytvárať dekoratívne predmety.

3.

Otázka: Čo sú tieto cverny na zemi pri nohách stoličiek a podobných miestach? Vídam ich celý svoj život a nikdy som nezistil, kde sa berú a čo to vlastne je.

What are these strings that appear around chair legs and such, i’ve been seeing them my whole life amd i’ve never even known if they have a name from whatisthisthing

Riešenie: Pravdepodobne vlákna z mopu, ktoré sa uvoľnili, keď sa zachytili o nohu stoličky. Pracujem ako upratovačka a viem, že sa to deje v jednom kuse.

4.

Otázka: Neznáma mašinka, ktorá sa ocitla u mňa doma. Čo by to tak asi mohlo byť? Na škatuli nie je meno, len čiarový kód, ktorý mi toho veľa nepovedal.

Unknown contraption delivered to my house. What could it be? No name on the box, just a barcode that doesn’t seem to be linked to anything from whatisthisthing

Riešenie: Prístroj na zarovnávanie kachličiek.

5.

Otázka: Čo je toto a na čo to slúži? Slečna sediaca oproti mne ich má na prstoch na oboch rukách.

What are these are what are they for? The girl sitting across from me had them on all fingers on both hands. from whatisthisthing

Riešenie: Malé dlahy na prsty, ktoré pomáhajú pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Môže ísť o artritídu, hypermobilitu, rôzne fraktúry či jednoducho len krivé prsty.

6.

Otázka: Kamarát sa prehrabával škatuľami po dedkovi, ktorý bol domáci kutil. Našiel toto. Myslíme si, že by to mohlo byť niečo na meranie, ale nie sme si istí, ako sa to volá, ani na čo presne to slúži. Čo to je?

Friend is going through a lot of his grandad boxes, a do-it-all mechanic guy. We think is a measuring instrument but don’t know its name or function (don’t have a photo of the underside atm) from whatisthisthing

Riešenie: Delostrelecký kvadrant. Používa sa na overenie výškového uhla pri poľnom delostrelectve.

7.

Otázka: Pomôžte! Toto som našla v bazári, zobrala som to ako popolník, ale neustále premýšľam nad tým, čo to vlastne je. Viečko sa dá posuvným pohybom otvárať a zatvárať. Vyrobené je to z medi a pravej mosadze.

Help! Found at a thrift store and needed it for an ashtray but I am constantly staring at it wondering what it is! The top/lid slides left and right, to open and close. It’s real copper and real brass. from whatisthisthing

Riešenie: Nádoba na Sterno (alkohol v rôsolovitej forme), ktorá udržiava teplo. Možno ju využiť kedykoľvek, keď človek potrebuje prenosný zdroj tepla.

8.

Otázka: Toto sme chytili do siete na raky, 40 metrov pod hladinou. Čo to je?

Cought in crayfish cage at 40m depth from whatisthisthing

Riešenie: Kopa sasaniek. Som morská biologička a podľa povrchu a textúry usudzujem, že to nie je morská špongia, takže to môžu byť jedine sasanky.

9.

Otázka: Prečo má toto vajce žily?

Those veins on the egg? from whatisthisthing

Riešenie: Klasické vajce, len sliepka, ktorá ho zniesla, trpela bronchitídou, prípadne iným podobným ochorením. Stále je však vhodné na konzumáciu (aj keď vyzerá ako na steroidoch).

10.

Otázka: Toto som zbadal na diaľnici. Ja som išiel zhruba 70-kou, tamto išlo pomalšie. Bližšie informácie k tomu nemám.

Saw this while driving down the highway, i was going roughly 70 MPH and it was going slower. I don’t have any further information, though it is required to post, apparently. from whatisthisthing

Riešenie: Časť industriálneho zberača prachu.

11.

Otázka: Netuším, čo znamenajú tieto nášivky. Vie mi to niekto preložiť?

I have no clue what most of these patches mean. Can anyone tell me what the back says? from whatisthisthing

Riešenie: Bunda pre pilota. Záplata na chrbte hovorí človeku, ktorý pilota nájde (pravdepodobne v prípade havárie), nech mu poskytne pomoc.

12.

Otázka: Môj sused, chovateľ koňov, má na záhrade toto. Vyzerá to ako akýsi futuristický mobilný dom. Čo je to?

Found in a horse keeper’s garden, looks like a futuristic mobile home. What is it? from whatisthisthing

Riešenie: Eko kapsula. Malý udržateľný domček, ktorý využíva solárnu a veternú energiu, a má hodnotu približne 80-tisíc eur.

13.

Otázka: Tento predmet mi zdobí kávový stolík už celé mesiace. Nie som si istá, ako ho presne opísať.

Centerpiece for my coffee table I’ve been using for months. Not sure how to describe it for the great overlord, Google. from whatisthisthing

Riešenie: Feng šuej zrkadlo. Údajne funguje ako aspirín.

14.

Otázka: Čo sú tieto predmety, ktoré som našiel v otcovej debne s náradím? Netuším, čo to je. Mimochodom, otec je stolár.

Found in my dads toolbox, no idea what they are (he’s a carpenter) from whatisthisthing

Riešenie: Sú to hračky pre dospelých, konkrétne pumpičky na bradavky. Prisajú sa na bradavky a robia… presne to, čo by od nich človek čakal.

15.

Otázka: Čo je to za sošku, ktorú sme s kamarátom vylovili z vody?

This thing that my friend found in the water from whatisthisthing

Riešenie: Socha bájnej postavy menom Orisha Olokun.

16.

Otázka: Čo je zač táto zvláštna medúza, ktorú som našiel na pláži?

Jelly fish found on the beach from whatisthisthing

Riešenie: Medúza mechúrová. Vyskytuje sa v Atlantickom, Indickom aj Tichom oceáne a je prudko jedovatá. Dokáže zabiť nielen ryby, ale aj človeka. Pre istotu by som sa jej teda nechytal.

17.

Otázka: Čo je táto trúbka plná loptičiek vychádzajúca zo steny domu? Dom bol postavený niekedy v deväťdesiatych rokoch.

What is this tube full of balls in the wall in a home built in the mid 90s. from whatisthisthing

Riešenie: Ukazovateľ prítomnosti termitov v dome.

18.

Otázka: U nás na verande som našiel kameň, obrátil som ho a uvidel toto. Je to skamenelina? Žijem v Pennsylvánii a skameneliny sú tu pomerne bežné, ale nie som si istý, či je aj toto jedna z nich. Vyzerá to trochu ako drôtený plot, ale je to súčasť kameňa.

Found a rock on the porch of my new home, flipped it over and saw this. Is that a fossil? I live in SW Pennsylvania and fossils are very common, but I’m not certain it is one. Looks almost like a chain link fence impression but it’s part of the rock from whatisthisthing

Riešenie: Skamenelina kôry stromu.

19.

Otázka: Toto som našiel u babky v byte. Je to deaktivovaná bomba alebo čo?

Found this in my grandmother’s appartment. Is this a deactivated bomb or something? from whatisthisthing

Riešenie: Bomba, pravdepodobne z mínometu z obdobia druhej svetovej vojny. Na cípe nie je poistka, takže by mala byť nefunkčná, avšak ak sa vnútri nachádza hnedastý, decentne zapáchajúci materiál, ešte stále môže byť aktívna. Pre istotu by som to skontroloval.

20.

Otázka: Čo sú tieto perfektne vyformované kruhy na pláži? Prikladám žabku na porovnanie.

What are these perfect sets of beach holes? Flip flop for scale. from whatisthisthing

Riešenie: Pozostatky nejakého vedeckého výskumu.

Zdroj: whatisthisthing / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť