Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Svetoznámi herci, speváci či režiséri často nevystupujú pod svojimi rodnými menami. O nich väčšinou netušia ani ich najvernejší fanúšikovia. Jeden článok o skutočných menách celebrít sme ti na EMEFKA už priniesli. V tomto pokračovaní nájdeš ďalších 20 známych osobností, ktoré sa volajú úplne inak, než by si možno čakal.

1. Miley Cyrus

Speváčka Miley Cyrus sa narodila ako Destiny Hope Cyrus. Jej nové meno vzniklo z prezývky, ktorú jej dal otec – Smiley (Úsmev). Tá odrážala jej veselú povahu. Neskôr si ho speváčka skrátila na Miley a v roku 2008 si meno zmenila aj oficiálne.

Shutterstock

2. Ben Kingsley

Oscarový herec Ben Kingsley dostal po narodení meno Krishna Pandit Bhanji. Jeho otec mal indické korene, matka bola Angličanka. Keď Ben začínal s herectvom, mal strach, že jeho exoticky znejúce meno mu v Hollywoode zatvorí dvere, takže si ho zmenil na Ben Kingsley.

Shutterstock

3. Jamie Foxx

Možno o tom nevieš, ale Jamie Foxx sa v skutočnosti kedysi volal úplne inak. Jeho občianske meno je Eric Marlon Bishop. Meno Jamie Foxx si vybral preto, lebo môže označovať muža, ale aj ženu. Vo svojich začiatkoch často používal podobne nejednoznačné pseudonymy.

Ako neskôr tvrdil, bolo to preto, lebo v minulosti mal problémy dostať sa na pódiá v kluboch a vystupovať tam so svojím stand-upom. Organizátori totiž uprednostňovali ženské komičky. S menom Jamie Foxx sa mu ale podarilo preraziť.

Shutterstock

4. Joaquin Phoenix

Výborný herec Joaquin Phoenix sa narodil ako Joaquin Rafael Bottom, ale jeho rodičia neskôr celej rodine zmenili priezvisko na Phoenix. Išlo o odkaz na bájneho vtáka fénixa, ktorý predstavuje nový začiatok či znovuzrodenie. Zmenu urobili po tom, čo opustili prostredie náboženskej sekty Children of God.

Herec ale istú dobu používal krstné meno Leaf. Vo svojich 15 rokoch si ho ale opäť zmenil na súčasné Joaquin.

Shutterstock

5. Vin Diesel

Herec Vin Diesel dostal od rodičov meno Mark Sinclair Vincent, avšak zmenil si ho, keď pracoval ako vyhadzovač v nočných kluboch. Vin je skratkou jeho priezviska a Diesel bola zase populárna hercova prezývka medzi jeho kamarátmi.

Shutterstock

6. Billie Eilish

Úspešná speváčka Billie Eilish sa narodila ako Billie Eilish Pirate Baird O’Connell. Napokon sa ale rozhodla používať len prvé dve mená. Meno Eilish jej rodičia dali, keď si pozreli dokumentárny film o siamských dvojčatách Katie a Eilish Holton. Krstné meno zase dostala po svojom starom otcovi Billovi a Pirate bola pôvodne prezývka, ktorú jej vymyslel brat Finneas.

Shutterstock

7. Ben Affleck

Aj Ben Affleck sa pôvodne volal inak. Jeho rodné meno je Benjamin Géza Affleck-Boldt. Zaujme hlavne jeho stredné meno Géza, ktoré by mohlo naznačovať, že Ben má maďarských predkov. V skutočnosti ho jeho rodičia pomenovali po priateľke jeho matky, ktorá pochádzala z Maďarska a prežila holokaust. Zomrela presne vtedy, keď sa Ben narodil.

Shutterstock

8. Demi Moore

Poznáš ju ako Demi Moore, v skutočnosti jej ale rodičia dali meno Demetria Gene Guynes. Demi je skratkou jej pôvodného krstného mena a priezvisko Moore sa herečka rozhodla nechať po svojom prvom manželovi Freddym Mooreovi.

Shutterstock

9. Michael Keaton

Charizmatický herec Michael Keaton sa narodil ako Michael John Douglas. Priezvisko sa rozhodol zmeniť z praktického dôvodu: nechcel, aby si ho ľudia zamieňali s Michaelom Douglasom.

Shutterstock

10. Nicolas Cage

Nicolas Cage má v občianskom preukaze meno Nicolas Kim Coppola. Jeho strýkom je totiž legendárny režisér Francis Ford Coppola. Nicolas však nechcel byť vnímaný len ako ďalší z rodiny Coppolovcov, a tak sa rozhodol zmeniť si priezvisko. Priezvisko Cage bolo inšpirované kultovým experimentálnym hudobným skladateľom Johnom Cageom, ale aj marvelovským hrdinom Lukeom Cageom.

Shutterstock

11. Julianne Moore

Herečka Julianne Moore sa narodila ako Julie Smith, a hoci pôvodne si meno zmeniť nechcela, napokon sa pre to predsa len rozhodla. Dôvodom bolo, že jej rodné meno bolo príliš všedné a nosilo ho mnoho herečiek. Napokon si teda ako svoje nové priezvisko zvolila stredné meno svojho otca: Moore. Krstné meno Julianne vzniklo kombináciou jej pôvodného meno a stredného mena jej matky Anne.

Shutterstock

12. Michael Caine

Vynikajúci herec Michael Caine sa narodil ako Maurice Joseph Micklewhite Jr. Napokon si ale zmenil meno na Michael Caine, pričom inšpiráciou mu bola snímka Vzbura na lodi Caine s Humphreym Bogartom v hlavnej úlohe. Caine je totiž odjakživa jeho veľkým fanúšikom.

Shutterstock

13. Portia de Rossi

Herečka Portia de Rossi dostala od rodičov meno Amanda Lee Rogers, ale ako sama prezradila, vo svojich 15 rokoch si ho zmenila. Išlo o súčasť jej premeny a nového života, keďže práve vtedy rodičom prezradila, že je lesba. Meno Portia prevzala od postavy z hry Kupec benátsky od Williama Shakespearea a priezvisko de Rossi jej pripadalo sympaticky exotické.

Shutterstock

14. Spike Jonze

Uznávaný režisér Spike Jonze sa narodil ako Adam Spiegel, avšak napokon začal vystupovať pod prezývkou, ktorou bol známy, ešte keď pracoval v obchode s bicyklami.

Shutterstock

15. Olivia Wilde

Herečka a režisérka Olivia Wilde sa pôvodne volala Olivia Jane Cockburn. Jej rodičia ako novinári často používali rôzne pseudonymy a Olivia sa rozhodla, že to skúsi tiež. Svoje nové priezvisko prevzala od slávneho írskeho básnika, spisovateľa a dramatika Oscara Wildea.

Shutterstock

16. Nina Dobrev

Herečka Nina Dobrev sa narodila v Bulharsku ako Nikolina Kamenova Dobreva. Aby získala väčšie šance na presadenie v Hollywoode, zmenila si meno na Nina Dobrev.

Shutterstock

17. Cardi B

Raperka a herečka Cardi B sa narodila ako Belcalis Marlenis Almánzar. Kamaráti ju prezývali Bacardi a táto prezývka bola neskôr upravená na Cardi B.

Shutterstock

18. Marilyn Monroe

Legendárna herečka Marilyn Monroe sa narodila ako Norma Jeanne Mortenson, neskôr používala aj priezvisko svojej matky – Baker. Keď dostala možnosť zažiariť ako herečka, zmenila si meno na Marilyn Monroe.

Shutterstock

19. Reese Witherspoon

Úspešná herečka Reese Witherspoon dostala po narodení meno Laura Jeanne Reese Witherspoon. Napokon sa rozhodla vystupovať len pod poslednými dvoma menami.

Shutterstock

20. Katy Perry

Speváčka Katy Perry dostala po narodení meno Katheryn Elizabeth Hudson. Meno si zmenila, aby si ju ľudia neplietli s úspešnou herečkou Kate Hudson.

Shutterstock

Čítaj aj 1. časť tohto článku: 20 skutočných mien známych osobností, ktoré ťa prekvapia


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.