20 veselých webstránok venovaných iba mačkám

Cicy, cicky, cicušky na internetoch

Kráľmi internetu sú nepochybne mačky. A do kultúry sa mačky dostali poriadne dávno pred vynálezom počítačov. Mačky, ktorých sú v dnešných časoch plné internety s vtipnými videami a fotkami, si vybral už na začiatku 20. storočia fotograf Harry Whittier Frees na svoje podomácky vyrobené pohľadnice. Dokonca, pojem „lolcat“, ktorý dnes používame na označenie obrázkov mačiek so srandovnými textami, vznikol už na konci 19. storočia vďaka britskému fotografovi Harrymu Pointerovi, ktorý fotil mačky v netradičných pózach a pridával k nim nápisy.

Prečo mačky priťahujú toľko našu pozornosť? Keď pes skočí do kartónovej krabice robí to preto, aby si získal naše uznanie. Keď to urobí mačka, je to preto, že verí, že v tej chvíli je to to najlepšie, čo môže urobiť. Možno v konaní mačiek vidíme aj odraz ľudského konania a práve preto netrpezlivo čakáme, čo tie chlpaté nezbednice zase vyparatia.

https://unsplash.com/photos/dm-ApvBj0nI

1.) Procatinator

Zábavné gifká na mačaciu tému, ktoré dopĺňa hudba. Ako to naznačuje aj samotný názov webu, Procatinator je založený na prokrastinácii s mačkami za hudobného sprievodu. Varovanie: silne návykové, neodporúčame v prípade, že sa potrebujete pripraviť do školy na skúšku!

2.) Cat bounce

Cat bounce je jedna z tých stránok, ktorú buď milujete a neviete sa jej nabažiť, alebo ju po 2 sekundách nenávidíte. Chyťte a zhadzujte mačky podľa ľubovôle. A nezabudnite vyskúšať aj tlačidlo „Make it rain“ v pravom hornom rohu.

3.) Kitler

Web Kitler.com je venovaný mačacím miláčikom, ktoré sa podobajú na Adolfa Hitlera tým, že majú čierny fliačik pod nosom či čiernu škvrnu na hlave, ktorá vyzerá ako ofina. Ehm, veľmi zaujímavé…

4.) Cat gif page

Stránka, obsahovo veľmi podobná Procatinatoru, Cat gif page sa venuje tým najlepším mačacím gifkám, ktoré sú pravidelne dopĺňané novými.

https://giphy.com/

5.) Can I has cheezburger?

Web Can I has cheezburger? denne navštívi jeden a pol milióna milovníkov mačiek. Tento blog patrí medzi tie, ktoré výrazne prispeli k svetovej sláve lolcats na internete.

6.) The catalyst

The catalyst je fotografická zbierka záberov slávnych ľudí s mačkami.

7.) Simon’s cat

Oficiálna webstránka Sajmonovej mačky, čiže mačky britského umelca Simona Tofielda. Na Youtube si veselé príbehy jeho mačky získali viac ako 20 miliónov divákov. 

8.) United cats

Web United cats je určený všetkým mačkám, ktoré si chcú vytvoriť niečo ako vlastný Myspace.

https://giphy.com

9.) Dress a cat

Každý, kto má doma mačku alebo psa ho pravdepodobne aspoň raz obliekol do detského trička a kto to nikdy nespravil, teraz to určite urobí. A pre tých, ktorí domáce zvieratká nemajú a chceli by sa zahrať na módneho poradcu existuje Dress a cat, kde si oblečiete mačku ako napríklad James Bond alebo rocker.

10.) Grumpy cat

Asi najslávnejšia mačka súčasnosti Grumpy cat. Nahnevaná mačka, ktorej skutočné meno je Tardar sauce (a ani sa jej nečudujeme, že je stále nasr*tá s takým menom). Jej majitelia spustili pred 5 rokmi lavínu memečiek s mačkou a jej negatívnym pohľadom na svet, ktorý odráža ľudské myslenie. Na webe nájdete jej blog, fotografie, videá, merč a mnoho ďalšieho.

11.) Kitten covers

Ako by to asi vyzeralo, keby svet ovládli mačky a na všetkých slávnych CD obaloch ľudí nahradili roztomilé mačiatka? The kitten covers nám prináša odpoveď na otázku, nad ktorou si aj tie najväčšie mozgy našej doby nevedeli rady.

12.) Des hommes et des chatons

Blog určený jednoznačne pre ženské publikum. Des hommes et des chatons, po francúzsky „O mužoch a o kocúroch“, štylizuje kocúrikov do rovnakých polôh ako sú polonahí mužskí modeli. Skutočne originálna zbierka fotografií, ktorá poteší nejedno ženské oko.

https://giphy.com

13.) The cat scan

Niečo pre milovníkov mačacích labiek. The cat scan je web venovaný naskenovaným pohľadom mačiek „zdola“, ktoré sedeli na skenovacej ploche.

14.) Lil bub

Lil bub je mačka s netradičnou genetickou poruchou, kvôli ktorej ostane navždy malá. Okrem bezduchej popularity má táto stránka aj hlbší význam. Vďaka jej milučkej, trochu čudnučkej tváričke sa jej podarilo vyzbierať už 60 000 dolárov na charitatívne účely, „napísala“ knihu a stala sa medzinárodnou hviezdou.

15.) OMG cats in space

Už ste niekedy mali problém nájsť gifko mačky, ktorá rotuje vesmírom? OMG cats in space je galériou najrôznejších mačiek s psychadelickým vesmírnym pozadím a odteraz máte odkiaľ sťahovať veselé mačacie gifká.

16.) Garfield minus Garfield

Web venovaný slávnym krátkym komiksom s Garfieldom, na ktorých je všetko, okrem Garfielda. Garfield minus Garfield dokazuje, že aj bez Garfieldových prehovorov sú príbehy Jona Arbuckla plné filozofických myšlienok.

https://giphy.com

17.) LOL cat Bible

LOL cat Bible je bibliou vo forme, ako by ju napísali mačky. Plná gramatických chýb, vtipných hlášok a spomínajú sa v nej všetky virálne slávne mačky, medzi ktorými je mačka pozerajúca sa na nás z diery v streche, ktorá predstavuje mačacieho boha.

18.) Kitten war

Na Kitten war sa odohráva ťažký súboj medzi dvomi zlatučkými mačičkami a úlohou návštevníkov stránky je hlasovať, ktorá z dvojice mačiatok je krajšia.

19.) Purrsonals

Purrsonals je zoznamka je osamelých majiteľov mačiek, ktorí si hľadajú aj občasnú ľudskú spoločnosť. Konečne sa našla nádej pre všetky tie osamelé bláznivé ženské s tridsiatkou mačiek v tmavom smradľavom dome, ktoré si nájdu spriaznenú dušu s ďalšou tridsiatkou mačiek.

20.) Funny cat site

Funny cat site je stránka plná smiešnych mačiek, na ktorej si každý nájde svoju dennú dávku mačacích videí, fotiek a gifiek.

https://giphy.com

Zdroj: ilmessaggero.it, mashable.com
Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Žena paroduje fotky celebrít na instagrame, ľudia ju milujú!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME