Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

20 zaujímavých a šokujúcich faktov o známych značkách

Vieš, ktoré značky používajú v logách ten istý font?

Ktoré známe značky používajú v logu ten istý font a ktorá automobilová spoločnosť dala prednosť bezpečnosti ľudí po celom svete pred vlastným ziskom? Presne to sa dnes dozvieš. Pripravili sme si pre teba totiž 20 zaujímavých faktov zo sveta nadnárodných značiek, ktoré určite dobre poznáš, a pri niektorých z nich ti nepochybne spadne sánka. Poďme sa na ne teda pozrieť.

1. Značky Adidas, Calvin Klein, New Balance, Nutella a Durex používajú v logu ten istý font.

2. Dizajn ikonického „chrobáka“ od Volkswagen, teda VW Beetle, má na svedomí zakladateľ automobilky Porsche Ferdinand Porsche.

3. V roku 2015 si muž menom Joel Burger bral za manželku ženu menom Ashley King. Keď sa o tom dozvedeli ľudia v Burger Kingu, rozhodli sa celú udalosť zasponzorovať.

4. Sídlo automobilky Toyota sa nachádza v japonskom meste Toyota. Automobilka nedostala názov po meste, práve naopak – mesto sa v roku 1959 rozhodlo prebrať meno po nej. Dovtedy ho ľudia poznali ako Koromo.

5. A keď už sme pri tej Toyote, model Corolla je najpredávanejším autom na svete vôbec. Tento titul si vyslúžil už v roku 1997 a doposiaľ sa ho nikomu nepodarilo predbehnúť.

20 zaujímavých a šokujúcich faktov o známych značkách
Shutterstock

6. Robotické vysávače Roomba od spoločnosti iRobot využívajú technológiu, ktorá bola pôvodne navrhnutá pre armádu. Mala pomáhať pri „čistení“ mínových polí.

7. Tajná ingrediencia v receptúre Coca-Coly nesie názov Merchandise 7X. Jej podrobný popis je zamknutý v trezore, no špekuluje sa, že ide o zmes rôznych esenciálnych olejov, ako napríklad limetkového, pomarančového či levanduľového.

20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

Odporúčame prečítať:

20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

8. Super Mario dostal meno po skutočnom podnikateľovi. Mario Segale prenajímal priestory spoločnosti Nintendo, no následkom finančných ťažkostí mala firma často problémy s platením nájmu. Namiesto toho, aby ich vyhodil, im dal Segale druhú šancu, a práve vďaka nej je Nintendo dnes tým, čím je.

9. Taliansky výrobca cukroviniek Ferrero spotrebúva 25 percent všetkých lieskových orieškov, ktoré sú na svete k dispozícii. Bavíme sa teda zhruba o 100-tisíc tonách ročne a väčšina z nich ide na prípravu Nutelly.

10. Takmer v každej scéne kultového filmu Klub bitkárov (1999) možno nájsť pohár s logom Starbucks. Režisér David Fincher sa nimi snažil podčiarknuť celkovú myšlienku boja s konzumnou spoločnosťou.

20 zaujímavých a šokujúcich faktov o známych značkách
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť