20 zaujímavých, ale naozaj nechutných faktov

Staroveké zubné pasty, stredoveká liečba alebo skutočne nechutné živočíchy

Tento článok venujeme faktom, ktoré sú síce zaujímavé, ale to najmä vďaka nechutnosti ktorou oplývajú. Preto by som vás rád varoval – naozaj by ste ich nemali čítať, ak máte slabší žalúdok a práve ste jedli. Pokračujete ďalej v čítaní? Skvelé, ale je to už vaša vlastná zodpovednosť 😉

1. Zvieracia medicína

V minulosti sa vo veľkom praktizovala liečba žabami a myšami proti reumatizmu a hnijúce myši boli zase účinným liekom proti pomočovaniu detí.

2. Nechutné mobilné telefóny

Londýnski vedci zistili, že jeden zo šiestich smartphonov má na sebe pozostatky exkrementov. V Arizone zase vedci prišli na to, že váš telefón má v priemere 10x viac baktérií než záchodová doska. Spomeň si na to, až budeš najbližšie sedieť v práci na záchode a hrať Angry Birds.

digitalspy.com (http://www.digitalspy.com/tech/smartphones/news/a791352/this-battery-turns-your-piss-into-power/?zoomable)

3. Najnechutnejšie miesto v našom dome

Keby si mal hádať, čo obsahuje v celom dome najviac baktérií a je teda najnechutnejšou vecou v dome, čo by si povedal? Záchod? Chladnička? Šuplík do ktorého hádžeš v izbe všetko staré, zničené alebo napoly hnijúce? Je to kuchynský drez. Ten, v ktorom si denne umývaš riad, ktorý používaš na jedenie.

4. Staroveké mucholapky

Už starovekí Egypťania mali svoje mucholapky. Jednoducho zabili otroka a natreli ho medom.

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Drohnenpuppen_79d.jpg)

5. Najnechutnejšia ryba

Poznáš sliznatky? Tieto ryby by kľudne mohli mať vlastný zoznam nechutností. Sú slepé, bezzubé a živia sa zdochlinami. To je tá príjemnejšia časť. Do mŕtvoly sa snažia dostať akýmkoľvek otvorom, a následne obeť vyžerú smerom zvnútra – von. V prípade obrany sa spoliehajú na svoje hlienové výlučky – môžu ich naraz vyslať až 8 litrov.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:FMIB_51654_California_Hagfish,_Poliostotrema_stouti_Lockington.jpeg)

6. Inšpirácia pre knihu Frankenstein

Po smrti Mary Shelley – autorky Frankensteina – sa u nej v šuplíku našlo srdce jej muža. Ten sa roky dozadu utopil a jeho telo prešlo kremáciou, ale jeho zvápenatené srdce bolo podarované jeho žene.

7. Rímska zubná pasta

Nechutí ti tvoja zubná pasta? A vieš, že Rimania kedysi používali rozomleté myšacie mozgy?

wikimedia.org, flickr.com (https://c1.staticflickr.com/9/8055/8376271918_0ca57957fa_b.jpg) (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c3/Toothbrush_20050716_004.jpg)

8. Rímska ústna voda

Rimania mali trik aj na toto. Používali Portugalský moč. Bol to taký silný dovozový artikel, že cisár Nero naň musel uvaliť daň z dovozu. Komu by to moc vadilo, tak korytnačia krv bola takisto istú dobu hojne využívaná.

9. Kanibalizmus

Počas druhej svetovej vojny, v roku 1944, bolo 9 amerických letcov zostrelených nad japonským ostrovom Chi Chi Jima, kde ich zajali nepriateľské jednotky. Ôsmi z nich boli nasekaní a pripravení ako jedlo pre japonských dôstojníkov. Deviatemu sa podarilo ujsť, jeho meno je George H. W. Bush, 41. prezident USA, otec Georga W. Busha – 43. prezidenta.

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c0/President_George_H.W._Bush_holds_Jessica_McClure_in_the_Roosevelt_Room_at_the_White_House_%281989-07-19%29.jpg)

10. Sršeň mandarínsky

Sršeň mandarínsky je v Ázii najväčším zabijakom včiel. Keď nejaký jedinec objaví úľ, označí ho a priláka tak ďalšie sršne. Tie sa následne vrhnú na včely a kompletne ich vyvraždia. Dokážu zabiť až 30,000 včiel do troch hodín. Okrem iného majú jed, ktorý dokážu cez žihadlo aplikovať aj do človeka, spôsobuje rozpad kože a paralyzovanie nervového systému.

pinterest.com (https://br.pinterest.com/pin/334181234834874853/)

11. Manželská nevera

Petra Veľkého poznáme z učebníc ako osvieteného vládcu Ruska, ktorý vytiahol krajinu z doby temna a jeho reformácie a obnova krajiny priviedli Rusko na cestu k tomu, aby sa stala jednou z veľmocí. Málokto vám ale povie, že bol známy svojou neústupnou pomstychtivosťou. Najznámejším príkladom je to, čo vykonal, potom, čo odhalil, že ho jeho žena podvádza. Neverníka zabil, jeho hlavu naložil do liehu a vystavil ho v spálni svojej ženy, kde ho musela mať neustále na očiach. Nádoba s hlavou je dodnes vystavená v múzeu v Sankt Petersburgu.

12. Ľudské plazy

Človek za život „vyzlečie“ v priemere 18 kilogramov kože. Nie sme moc odlišní od hadov.

13. Stredoveká hygiena

Existuje chybná domnienka, že v stredoveku sa ľudia nekúpali. Samozrejme, že kúpali, teda do doby než cirkev prišla s informáciami, že takéto, v tej dobe celkom verejné umývanie, vedie k nemorálnosti, chorobám alebo smilstvu. Ľudia teda značne skresali svoje hygienické návyky, napríklad kráľovná Izabela Kastílska hrdo prehlasovala, že sa za život kúpala len dvakrát.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/girls-bathroom-shower-Zx7PBb8SDUgq4/download)

14. Šváby

Šváby prežijú bez hlavy kľudne aj týždeň. Takisto táto hlava dokáže prežiť istú dobu bez tela a ešte aj pokojne krúti tykadlami.

15. Nechutný parazit

Pásomnice môžu údajne narásť dlhšie ako 20 metrov. Je verejne známe, že takéto pásomnice sa do nás môžu dostať zo zle uvareného mäsa alebo tiež, že ak sa u nás takýto parazit vyskytne je nutné vybrať ho operačným zákrokom. Avšak nedávno sa v Indii doktorom podarilo vytiahnuť pásomnicu s dĺžkou 1,8 metra priamo cez pacientove ústa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/k88mJcO4blaMM/download)

16. Trichofágia

Ďalšia skupina doktorov po jednom vážnejšom zákroku, vyoperovala žene vyše 6 kilogramov jej vlastných nestrávených vlasov. Táto závislosť sa mimochodom nazýva trichofágia.

17. Bezoár

Pamätáte si jednu z prvých otázok, ktorú položil profesor Snape Harrymu, v prvej časti Harryho Pottera? Pýtal sa ho, či vie na čo slúži bezoár – kameň zo žalúdka kozy. Kráľovná Elizabeth mala jeden taký kameň vsadený do svojej koruny, a mnohí iní veľmožovia a panovníci si ich pokladali do pohárov s vínom, pretože sa verilo, že môžu chrániť pred jedom. A o čo v skutočnosti išlo? Tento „kameň“ bola vlastne usadenina v žalúdku z nestráviteľných častí potravy – vlasov, chlpov, zeleninových vlákien a zvyšky niektorých jedál.

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/92/Oval_goa_stone%2C_Europe%2C_1601-1800_Wellcome_L0058635.jpg)

18. Mačacia láska 

Mačkám stačí čakať jeden deň, odkedy ich pán umrie než ho začnú pomaly jesť. Vedia si tiež vybrať ako začať – najčastejšie tvárou.

19. Kmeň Malagézov

Na Madagaskare sa každých 7 rokov vyhrabú pozostatky mŕtvych, aby s nimi mohli ľudia tancovať. Tento rituál má zabezpečiť, aby duše mŕtvych odišli k svojim predkom po tom, čo sa telo už úplne rozpadlo.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/vevo-vevo-Z4IXspU3iCHlK)

20. Zlé dvojča

Možno si už počul o tom, že sa niektorí z nás rodia s dvojčaťom, ktoré v určitom štádiu vývoja vstrebáme. Pravdou ale je, že väčšinou sa jedná o neškodný nádor Teratom. Tieto nádory boli objavené s vlasmi, zubami alebo kosťami.

Zdroj: factinate.com
Titulný obrázok: wikimedia.org, digitalspy.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
12
Grr
Fuuj Fuuj
289
Fuuj
Fňuk Fňuk
19
Fňuk
Jeej Jeej
76
Jeej
Uups Uups
9
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
52
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Lauren prišla nešťastnou náhodou o ruku, no zo svojho hendikepu vytvorila dokonalý halloweensky kostým


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME