20 zaujímavých faktov z rôznych oblastí, ktoré stoja za prečítanie

Napríklad, taká Angelina Jolie si zaplatila nájomného vraha…

Zdroj: Shutterstock

Úprimne, nech zdvihne ruku ten, kto nemá rád fakty. Presne tie nepotrebné informácie, ktoré ti život neuľahčia, ale sú to všetko zaujímavosti, ktoré sa dobre čítajú.

Samozrejme, najlepšie sú „fun facts“ a určite máš aj ty minimálne jedného kamaráta, ktorý má nejaký ten fun fact vždy po ruke. My sme si pre vás pripravili zopár podobných faktov, ktoré sú v podstate do života úplne zbytočné, ale človek nikdy nevie a možno sa ti to raz zíde v nejakej vedomostnej súťaži…

1. V roku 1984 dostala čašníčka prepitné 3 milióny dolárov (cca 2,5 milióna eur), pretože pomohla zákazníkovi s výberom čísiel do športky. Zákazník vyhral a čašníčke dal polovicu výhry ako vďaku za pomoc.

2. V Číne je zákaz reinkarnácie bez vládneho povolenia.

3. Oreo s dvojitou náplňou v skutočnosti iba o 1,86x náplne viac ako klasické Oreo.

4. Jazero Loch Ness v Škótsku je také hlboké, že obsahuje viac vody ako všetky anglické jazerá dokopy.

5. Angelina Jolie si najala vraha, aby ju zavraždil. Mala totiž pocit, že to bude pre rodinu prijateľnejšie ako samovražda. Potenciálny vrah jej ale dal mesiac na to, aby si celú vec premyslela. Tak sa aj stalo a Angelina je stále živá a zdravá.

Shutterstock

6. Kolumbijská herečka Sofia Vergara je prirodzená blondína, ale kvôli filmovým úlohám je často nafarbená na hnedo. To preto, aby vyzerala viac ako z Latinskej Ameriky.

7. Ľudia s vyšším IQ dokážu oveľa viac oceniť čierny humor.

8. Jennifer Aniston hrala do roku 1994 v 4 neúspešných seriáloch. Zúfalá herečka to už chcela zabaliť, ale o rok neskôr získala miesto v Priateľoch a jej kariéra išla raketovo hore.

9. V roku 1719 bola ponúknutá väzňom z Paríža sloboda, ak sa oženia s prostitútkami a odídu do Mississippi.

10. Rozprávka Moana bola v Taliansku premenovaná na Oceaniu, pretože v Taliansku je pod menom Moana známa jedna pornoherečka.

Walt Disney Pictures / moviestillsdb.com

11. Kampaň „Share a Coke“ od Coca Coly (kampaň, pri ktorej umiestnili mená na fľašky) zdvihla celosvetové predaje o 2 %.

12. Slon Falconeri je vyhynutý druh trpaslíčieho slona, ktorý narástol iba do výšky psa.

13. V Indii sa oslavuje Deň detí 14. novembra. Presne 9 mesiacov po Valentíne.

14. Etiópsky kalendár je 7 rokov pozadu za naším kalendárom. V roku 2007 oslávili nové tisícročie, keď prechádzali z roku 1999 na rok 2000.

15. Vo Wisconsine môžu piť deti alkohol od akéhokoľvek veku. Jedinou podmienkou je, aby mali súhlas od rodičov.

Shutterstock

16. V čase Jamesa Bonda si mohol Daniel Craig vybrať na doživotné používanie akékoľvek auto Aston Martin rovno z továrne.

17. V roku 2012 dvojica z Manchestru pozvala zo srandy kráľovnú Alžbetu na ich svadbu. Kráľovná pozvánku prijala a svadby sa zúčastnila.

18. Predtým, ako sa natáčal Harry Potter a Väzeň z Azkabanu, režisér Alfonso Cuarón poveril Emmu Watson, Daniela Radcliffa a Ruperta Grinta, aby napísali esej o svojej postave. Emma odovzdala 16 stranovú esej, Daniel napísal jednu stranu a Rupert nenapísal nič.

19. Monster a podobné značky s energetickými nápojmi vytvárajú plechovky naplnené vodou. Pri platených spoluprácach s celebritami či na rôznych akciách to vyzerá tak, že všetci pijú energeťák, ale popritom je v plechovke iba obyčajná voda.

20. Počas jedného týždňa zahynie na Havaji minimálne jeden turista. Spôsobujú to typické dovolenkové aktivity ako plávanie, potápanie či turistika.

Shutterstock


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
115
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Uhádneš, o ktorú roztopenú rozprávkovú postavičku ide?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME