Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola
Zdroj: ©Shutterstock

21 otravných vecí, na ktoré má alergiu každý čašník

Robíš aj ty niečo z tohto v reštaurácii? Ak áno, tak s tým radšej prestaň.

Ako sa v tejto brandži hovorí, „náš zákazník – náš pán“ a čašníci, barmani, či v podstate ktokoľvek pracujúci v službách, by sa mal snažiť o jeho spokojnosť.

No, povedzme si otvorene, niekedy je ten „pán“ pekné hovädo a aj čašník je len obyčajný smrteľník, ktorý má len jedny nervy. A ak robíš niektorú z týchto vecí, tak mu na ne stopercentne parádne hráš.

1. Keď sa niekto sťažuje na to, že tatárka, kečup či iné omáčky k jedlu nie sú zadarmo. Ony totiž tiež nerastú na stromoch, a ak máš o ne záujem, jednoducho si musíš priplatiť.

2. Keď niekto trhá utierky na maličké kúsky alebo odbaľuje všetky špáradlá. A ak už si skutočne nemôžeš pomôcť, tak to po sebe aspoň uprac. Čašník je síce zamestnanec podniku, ale určite nie tvoj osobný sluha.

3. Keď niekto špliecha čašníkovi rovno do očí, aký vysoký tringelt mu dá. A napokon prd z toho, lebo to, čo on považuje za horibilnú sumu, je vo výsledku len akýsi hrdzavý meďák.

4. Keď niekto sedí na rovnakej strane stola ako druhý človek, ktorý je s ním, a nie oproti. 

5. Keď sa niekto dožaduje veľkého množstva obmien. Nie je problém vymeniť kukuricu na pizzi za olivy, ale miesto kuracieho radšej rajčinu, miesto ryže karfiol a za omáčku mi radšej prihoďte porciu kukurice? Čo si sa s koňom zrazil?

Profimedia

6. Keď kvôli niekomu obmenia skoro celý recept a on to napokon aj tak vráti. Z reštaurácie nemusíš odchádzať len dverami, môžu ťa vyhodiť aj oknom, vieš?

7. Keď niekto prízvukuje, že jeho jedlo musí byť absolútne bez lepku, inak tu na mieste skoná, a potom si objedná pivo. 

8. Keď dá niekto malý tringelt kvôli nespokojnosti s jedlom. Ak jedlu skutočne niečo je, môžeš poprosiť čašníka o výmenu, no nemalo by sa to odraziť na výške tvojho prepitného. To je totiž odmena za služby čašníka, nie kuchára, ktorý očividne nemal svoj deň.

Odporúčame prečítať:

Slováci sa podelili o mrazivé príhody, ktoré si dodnes nevedia racionálne vysvetliť

9. Keď niekto povie „vtip“ o tom, aké to je príšerné, keď spred neho čašník berie prázdny tanier. Ha, ha, ha, pred desiatimi rokmi v jeho prvý deň by sa tomu možno zasmial.

10. Keď niekto vysedáva pri stole ešte polhodinu po tom, ako zaplatil. Najmä, ak je päť minút pred záverečkou alebo vonku čakajú ostatní ľudia, ktorí by sa tiež radi najedli v rovnakej reštaurácii.

11. Keď niekto príde päť minút pred tým, ako má podnik zavrieť. Je to technicky povolené? Áno. Robí to však z teba totálneho kreténa? ÁNO!

Profimedia

12. Keď niekto povie, „dám si len vodu“ a potom si k tomu doobjedná kvantum citrónov a cukor. Keď chceš citronádu, prosto si ju objednaj. Ver, že ani takouto okľukou ti tie citróny zadarmo nedajú.

13. Keď sa niekto sťažuje na jedlo, ktoré celé zjedol. Teraz ti už ozaj nikto neuverí, že to nebolo dobré.

14. Keď niekto nedá tringelt, pokiaľ ide o donášku. Aj toto jedlo sa k tebe nejako dostať muselo.

Odporúčame prečítať:

20 detí, ktorým sa podarilo neúmyselne vydesiť svojich rodičov

15. Keď niekto objednáva za všetkých pri stole. Im snáď nenarástli ústa?  

16. Keď sa niekto snaží s čašníkom rozprávať aj napriek tomu, že má očividne plné ruky práce. O dvanástej na obed, keď sa celý národ nahrnie na menučko, naozaj nie je najlepší čas na začiatok konverzácie.  

Profimedia

17. Keď niekto povie, že už má vybraté, aj keď očividne nemá. A čašník tam stojí desať minút a hľadí na to, ako stále pozeráš do lístka.

18. Keď si niekto sám odprace stôl a sadne k nemu. Možno sa tam chystali usadiť niekoho iného, takže ak nemáš šľachtické korene a nevyžaduješ špeciálne zaobchádzanie, tak si počkaj s ostatnými, kým ťa usadia.

19. Keď niekto povie, aby bol drink super silný. Nikto ti nemôže priliať jeden extra šot len tak. Ak chceš dvojitý, vypýtaj si ho.

20. Keď sa niekto usadí sám, aj napriek tomu, že nemá. Videl si tú ceduľu pri vchode, ktorá hlása, že zákazníkov usádza personál? Lebo to nebola dekorácia.

21. A na záver – keď niekto píska v snahe získať čašníkovu pozornosť. Je to človek, nie pes. Vážne.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť