21 vecí, ktorými nahneváš každého čašníka

Robíš aj ty niečo z tohto v reštaurácii? Ak áno, tak s tým radšej prestaň.

Ako sa v tejto brandži hovorí „náš zákazník – náš pán“ a čašníci, barmani, či v podstate ktokoľvek pracujúci v službách by sa mal snažiť o jeho spokojnosť. No povedzme si otvorenie, niekedy je ten „pán“ pekné hovado a aj čašník je len obyčajný smrteľník, ktorý má len jedny nervy. A ak robíš niektorú z týchto vecí, tak mu na ne stopercentne parádne hráš.

1. Keď sa niekto sťažuje na to, že tatárka, kečup, či iné omáčky k jedlu nie sú zadarmo. Oni totiž tiež nerastú na stromoch a ak máš o ne záujem, jednoducho si musíš priplatiť.

2. Keď niekto trhá utierky na maličké kúsky alebo odbaľuje všetky špáradlá. A ak už si skutočne nemôžeš pomôcť, tak to po sebe aspoň uprac. Čašník je síce zamestnanec podniku, ale určite nie tvoj osobný sluha.

3. Keď niekto špliecha čašníkovi rovno do očí, aký vysoký tringelt mu dá. A napokon prd z toho, lebo to, čo on považuje za horibilnú sumu je vo výsledku len akýsi hrdzavý meďák.

4. Keď niekto sedí na rovnakej strane stolu ako druhý človek, ktorý je s ním, a nie oproti. 

5. Keď sa niekto dožaduje veľkého množstva obmien. Nie je problém vymeniť kukuricu na pizzi za olivy, ale miesto kuracieho radšej rajčinu, miesto ryže karfiol a za omáčku mi radšej prihoďte porciu kukurice? Čo si sa s koňom zrazil?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/the-get-down-DfTZWmFpLx3os)

6. Keď kvôli niekomu obmenia skoro celý recept a on to napokon aj tak vráti. Z reštaurácie nemusíš odchádzať len dverami, môžu ťa vyhodiť aj oknom, vieš?

7. Keď niekto prizvukuje, že jeho jedlo musí byť absolútne bez lepku, inak tu na mieste skoná, a potom si objedná pivo. 

8. Keď dá niekto malý tringelt kvôli nespokojnosti s jedlom. Ak jedlu skutočne niečo je, môžeš poprosiť čašníka o výmenu, no nemalo by sa to odraziť na výške tvojho sprepitného. To je totiž odmena za služby čašníka, nie kuchára, ktorý očividne nemal svoj deň.

9. Keď niekto povie „vtip“ o tom, aké to bolo príšerné, keď spred neho čašník berie prázdny tanier. Ha, ha, ha, pred desiatimi rokmi v jeho prvý deň by sa tomu možno zasmial.

10. Keď niekto vysedáva pri stole ešte pol hodinu po tom, ako zaplatil. Najmä ak je päť minút pred záverečkou alebo vonku čakajú ostatní ľudia, ktorí by sa tiež radi najedli v rovnakej reštaurácii.

11. Keď niekto príde päť minút pred tým, ako má podnik zavrieť. Je to technicky povolené? Áno. Robí to však z teba totálneho kreténa? ÁNO!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/this-is-hot-97-angie-martinez-tpQp5VcWfRDoc)

12. Keď niekto povie „dám si len vodu“ a potom si k tomu doobjedná kvantum citrónov a cukor. Keď chceš citronádu, prosto si ju objednaj. Ver, že ani takouto okľukou ti tie citróny zadarmo nedajú.

13. Keď sa niekto sťažuje na jedlo, ktoré celé zjedol. Teraz ti už ozaj nikto neuverí, že to nebolo dobré.

14. Keď niekto nedá tringelt pokiaľ ide o donášku. Aj toto jedlo sa k tebe nejako dostať muselo.

15. Keď niekto objednáva za všetkých pri stole. Im snáď nenarástli ústa?  

16. Keď sa niekto snaží s čašníkom rozprávať aj napriek tomu, že má očividne plné ruky práce. O dvanástej na obed, keď sa celý národ nahrnie na menučko, naozaj nie je najlepší čas na začiatok konverzácie.  

giphy.com (https://giphy.com/gifs/im-busy-very-and-important-wkcafiFEjpSHm)

17. Keď niekto povie, že už má vybraté, aj keď očividne nemá. A čašník tam stojí desať minút a hľadí na to, ako stále čumíš do lístka.

18. Keď si niekto sám odprace stôl a sadne k nemu. Možno sa tam chystali usadiť niekoho iného, takže ak nemáš šľachtické korene a nevyžaduješ špeciálne zaobchádzanie, tak si počkaj s ostatnými, kým ťa usadia.

19. Keď niekto povie, aby bol drink super silný. Nikto ti nemôže priliať jeden extra šot len tak. Ak chceš dvojitý, vypýtaj si ho.

20. Keď sa niekto usadí sám, aj napriek tomu, že nemá. Videl si tú ceduľu pri vchode, ktorá hlása, že zákazníkov usádza personál? Lebo to nebola dekorácia.

21. A na záver – keď niekto píska v snahe získať čašníkovu pozornosť. Je to človek, nie pes. Vážne.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/annoyed-eyeroll-irritated-Dw3CPTQpImKfS)

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

  1. Absolútne netolerantné voči ľudom. Náš zákazník, náš pán a ak ťa to nebaví byť čašníkom alebo nie si vďačná za ten ,,meďák,, tak prečo to vôbec robíš? Ako sa hovorí ,,človek sebe nezasluži veľky peňež, kec sebe nezna važic maly,,

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
DJ Diplo zabáva internet svojskou verziou Yeezy kampane

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME