Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

22-ročný muž sa pokúsil na letisku prepašovať drogy ukryté v invalidnom vozíku

Zrejme si myslel, že drogy nikto nenájde. Mýlil sa.


Pašerák skúsil drogy ukryť na miesto, o ktorom predpokladal, že ho nikto kontrolovať nebude. No nevyšlo mu to. Pracovníci letiska v americkej Severnej Karolíne sa nenechali obalamutiť. Ako píše aj portál Unilad, 22-ročný Alexander A. Lopez-Morel dorazil na letisko Charlotte Douglas International Airport z Dominikánskej republiky s elektrickým invalidným vozíkom.

Mladík si zrejme myslel, že vozíček nikto zvlášť kontrolovať nebude a jeho vnútro naplnil balíčkami s kokaínom. Čo povedať? No, povedzme, že išlo o veľmi naivné presvedčenie. Jeho plány tak pozorní kontrolóri zmarili. Zamestnanci letiska si muža a jeho vozíček okamžite všimli a prišiel im podozrivý.

Hneď na mieste si ho teda preklepli a drogy okamžite objavili. Dohromady našli v sedacej časti štyri balenia drog (viac ako 10 kilogramov) v hodnote asi 378-tisíc dolárov (viac ako 351-tisíc eur).

Okamžite ho zadržali a obvinili

„Po tom, čo sa podrobil ďalšej kontrole, ktorá zahŕňala podrobnejšiu kontrolu motorizovaného kresla, našli policajti balíčky, ktoré obsahovali látku pozitívne testovanú na kokaín,“ uviedla polícia vo vyjadrení.

Lopeza-Morela okamžite zadržali a obvinili z pašovania. Vozík s drogami bol postúpený špeciálnym agentom a polícii na ďalšie vyšetrovanie.

„Táto udalosť demonštruje, aké dynamické je prostredie, v ktorom dôstojníci pôsobia,“ vyjadrila sa Charlotte Barry Chastain z Colnej ochrany a ochrany hraníc. „Naši dôstojníci sú odhodlaní prispôsobiť sa týmto hrozbám a reagovať na ne v snahe zastaviť prenos narkotík do našich komunít.“

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť