Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Dni sa pomaly, ale isto skracujú a ani nevieme ako, sme na začiatku septembra. To môže znamenať iba jediné – leto je pomaly na konci. Každé ročné obdobie má svoje čaro. Niekto leto úplne zbožňuje, iní ho nenávidia a podobne to mávajú ľudia aj so zimou. Ale jeseň? Jeseň musí mať rád každý. Je to jedno z najlepších ročných období, a toto je niekoľko dôvodov, prečo si to myslíme: 

1. Nemusíš mať pocit, že treba neustále chodiť von

Festivaly, také a také podujatia, oslavy, svadby. Leto je typické tým, že sa neustále niečo deje, a aj introvert dokáže mať zo seba mierne zlý pocit, ak vysedáva celý čas doma. Navyše, to pekné počasie a fakt, že je vonku príjemne teplo ešte dlho do rána, ťa automaticky ťahá von. Cez leto sme všetci viac rozlietaní ako zvyčajne, čo môže mať za následok, že zanedbávaš sám seba aj svoje koníčky či iné dôležité veci vo svojom živote.

2. Je čas spomaliť

Jeseň je preto ideálne obdobie na to, aby si sa znova vrátil k svojim koníčkom. Každý tak nejak spomalí, nedeje sa toľko podujatí, z ktorých máš pocit, že na nich musíš byť. Navyše, často sú jesenné dni sprevádzané chmúrnym, daždivým počasím, čo je hneď jedna ideálna výhovorka, prečo nejsť von.

3. Cestovné poriadky fungujú zasa v normálnom režime

Prázdninový režim MHD dopravy aj všetkých ostatných prepravcov je fuč, konečne sa môžeš spoľahnúť na časy odchodov, ktoré máš v hlave vyryté už niekoľko rokov.

Uh Oh Help GIF by Dora and the Lost City of Gold - Find & Share on GIPHY

4. Konečne môžeš nosiť mikiny, ktoré si nakúpil v letných výpredajoch

Tak celkovo, konečne môžeš nosiť pohodlné, mäkučké oblečenie. Nepovedz, že nie je príjemné zababušiť sa. Niektorí ľudia sa tešia aj preto, lebo sa v krátkych, letných veciach nemusia cítiť úplne dobre.

5. Jeseň je jednoducho pekná

Na jeseň sa zmení svetlo a všetko v ňom vyzerá o čosi krajšie. Sfarbia sa aj stromy, ktoré hrajú mnohými farbami. Samotný vzduch dostane vždy na jeseň inú príchuť. Nehovoríme, že ani zasnežená krajina nemá svoje čaro, ale peknú jesennú scenériu tu máme častejšie. A aj hmlisté rána dokážu byť veľmi čarovné.

6. Ideálny moment na dovolenkovanie

Viacero ľudí si necháva dovolenky práve na jeseň. Mnohé krajiny sú ešte dosť teplé a dovolenky v tomto období môžu vyjsť lacnejšie. Nehovoriac o tom, že aj turistov môže byť na niektorých miestach podstatne menej.

Shutterstock.com

7. Nie je príliš zima ani príliš teplo

Jeseň je balans. Je tak akurát teplo na mikinu, čo je ideálne obdobie.

8. Tvoja pečeň si konečne oddýchne

Keďže obmedzíš všetky tie oslavy a vysedávanie na terasách, oddýchne si konečne aj tvoja pečeň. Ibaže by nie a si alkoholik.

9. Môžeš sa znova prežierať bez výčitiek svedomia

Nikto nerieši, ako vyzeráš v plavkách, takže môžeš pokojne papkať bez toho, aby si sa musel zamýšľať nad postavou do plaviek. Máš na to jeden ďalší rok, aby si na nej zamakal. Teraz treba robiť tukové zásoby na chladné obdobie.

I Love Food Reaction GIF by Superstore - Find & Share on GIPHY

10. Konečne začínajú tie najlepšie podujatia

Síce je to tento rok ešte vo hviezdach, ale keby nie je rok 2020 a nezúri tu pandémia, tak by sme si užívali jarmoky, oberačkové slávnosti, kačacie a husacie hody a mnoho iných, pre väčšinu ľudí príjemných udalostí.

11. Môžeš si po ceste kamkoľvek kopať gaštany

Gaštany sú super, či už tie jedlé, alebo nejedlé.

12. Obľúbené teplé nápoje sú späť

Niekto si fičí na pumpkin spice latte, niekto na chai latte a aj obyčajnú kávu budeš znova piť vo svojej teplej verzii, keďže cez leto boli príjemnejšie všetky jej chladné obmeny. Niekto sa vráti k svojim obľúbeným čajíkom, iní sa zas budú opíjať vareným vínom, teplým ciderom alebo inými opojnými nápojmi.

Shutterstock.com

13. Taktiež aj jedlá, ktoré si cez leto obmedzil

Sú jedlá, ktoré ti počas 36-stupňovej teploty nejdú dole krkom. U niekoho je to sviečková, u iných tatarák, ďalší si zas nedal celé leto smažák. Konečne si môžeš svoje obľúbené pochúťky znova vychutnať bez toho, aby si sa spotil už len pri pohľade na ne. Okrem toho prichádza rad na sezónne jedlo, takže hurá na hokkaido polievky a husacinu!

14. Komáre sú na ústupe

Konečne nebudeš vyzerať ako miestny narkoman so všetkými tými chrastami po útokoch komárov.

15. Môžeš sa znova venovať koníčkom

Okrem toho, že môžeš spomaliť, jeseň je tá doba, keď sa znova mnohí vraciame k svojim koníčkom. Čítanie kníh, kreslenie, cvičenie, nech je to čokoľvek, robí sa to lepšie počas jesene.

Shutterstock.com

16. A pozerať všetky nové série obľúbených seriálov

Väčšina tvorcov seriálov máva rovnako ako decká počas leta prestávku, prípadne sa mnoho nových sérií seriálov plánovalo práve na jeseň. Môžeš teda stráviť hneď niekoľko víkendov sledovaním nových sérií.

17. Zababušené dni a večery v deke

Určite ti to už trochu chýbalo… zababušiť sa do perinky a cítiť jej príjemné teplo. Dať si na nohy ponožky. Je to proste komfort, ktorý zahreje aj na duši.

18. Sme bližšie k zemiakovému šalátu, teda k Vianociam

Možno ťa situácia s koronou prevalcovala, takže si si neužil žiadnu dovolenku a jediné dlhšie voľno ťa čaká práve na Vianoce. Priznajme si, mnohí sa nevieme dočkať, kedy sa tento rok skončí. Aspoň ho budeme končiť so zemiakovým šalátom v bruchu, teda snáď…

Shutterstock.com

19. Znova môžeš chodiť na koncerty

Hmm, síce, možno ani nie. Za normálnych okolností by koniec leta znamenal nové koncertné šnúry všetkých tvojich obľúbených interpretov. Teraz je však všetko vo hviezdach. Držme si palce, aby sme si v októbri mohli užívať koncerty.

20. Čas na horúcu vaňu

Iba blázon by si dával v lete horúcu vaňu. Jeseň si ju však vyslovene pýta.

21. Je ideálny čas na randenie

Áno, aj randenie je lepšie na jeseň. Prechádzky sú oveľa zaujímavejšie, keď nemusíš odháňať komáre, nelepí sa ti každý jeden úd na tele a nekúpeš sa vo vlastnom pote. Aj pozvania hore na čaj sú menej očividné. Každopádne, jeseň je čarovná a ako by potom nemohlo byť randenie na jeseň čarovné tiež?

Autumn GIF - Find & Share on GIPHY

22. Rodičia sa tešia, lebo deti idú do školy

Možno aj niektoré deti sa tešia. Minimálne ľudia, ktorí sú na intrákoch.

23. Zbohom, žiletky

Konečne nemusíme dbať na každý jeden chlp, ktorý nám nebodaj niekde trčí. Frekvencia používania žiletiek sa výrazne znižuje.

24. Vitaj, melancholická hudba

Nevieme ako vy, ale nám niektoré hudobné žánre či interpreti v lete nejdú do uší. Je to rovnaké ako s jedlom, konečne sa ti vráti chuť na tvoje jesenné pesničky.

YouTube video

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.