Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©Shutterstock

25 nepísaných pravidiel, ktoré by mal poznať každý, kto nežije na opustenom ostrove

Nemusíš stáť TAKTO BLÍZKO, keď niekomu niečo hovoríš.

Život je dosť ťažký aj bez toho, aby sme si ho navzájom ešte väčšmi komplikovali. Preto by bolo fajn, keby sme sa všetci kolektívne zhodli na rešpektovaní niekoľkých pravidiel, ktoré by si v zákonoch síce hľadal márne, ale… ale aj tak by bolo fajn ich dodržiavať. Nemyslíš?

1. Povedz niekomu, ak ho máš na hlasnom odposluchu. Najmä ak nie si v miestnosti sám. Je pekné, že hovoríš svojej polovičke všetko, ale to neznamená, že do nej rovnakú dôveru vkladá aj celý zvyšok populácie.

2. Nemusíš stáť TAKTO BLÍZKO, keď niekomu niečo hovoríš. Osobný priestor je super vec.

3. Ak blokuješ východ autobusu a vidíš, že sa cez teba razia davy ľudí, vystúp. Je to jednoduché. A v porovnaní so sedením v office je to aj kardio.

4. Kroť sa s tou motorkou. Ak robí rámus ako bombardovanie vojenským letectvom počas druhej svetovej, možno – ale fakt len možno – ňou nekrúž o pol jedenástej v noci tristokrát okolo tej istej bytovky. Raz stačí.

5. Nestoj ľuďom v ceste. Existujú aj lepšie miesta na odpisovanie ako uprostred frekventovaného chodníka.

Shutterstock

6. Nestoj vo dverách. 21. storočie, ľudstvo lieta do vesmíru a niektorí ešte stále nezistili, že za toto môžu dostať stoličkou po hlave.

7. V práci používaj slúchadlá. Nikto nechce počuť, aké super vtipné video pozeráš počas toho, čo do seba tlačíš obed. Naozaj nikto.

8. Nevnucuj ľuďom alkohol. Keď nechce piť, tak nechce. Svet sa nezrúti, keď bude jedna živá duša v piatok večer triezva.

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Vieš pomenovať všetky tieto filmy s Leonardom DiCapriom?

9. Po vystúpení z lietadla nestoj desať centimetrov od pása s batožinou. Prekvapivo, nie si jediný, kto by rád videl, kde sa nachádza jeho kufor.

10. Nefajči na návšteve, pokiaľ si neoveríš, že je to v poriadku. „Cíť sa tu ako doma“ sa nemá brať úplne doslovne.

Shutterstock

11. Keď stojíš v rade, nelep sa na človeka pred tebou. Dva roky v globálnej pandémii a niektorí by sa ti stále najradšej strčili až do kapucne.

12. Keď ti niekto pomáha zadarmo, zabezpeč aspoň občerstvenie. To, že nechce honorár, neznamená, že by si nedal kávu. Pripraviť jednu navyše ťa fakt nezabije.

13. Rešpektuj, keď ti niekto povie nie. „Dnes sa mi nechce ísť von“ neznamená „presviedčaj ma ešte polhodinu, až sa nad tebou konečne zľutujem a pôjdem“. Ak máš problém rozpoznať rozdiel, navštív ušného.

14. Keď sa chystáš k niekomu na návštevu, možno len tak medzi rečou spomeň, že máš doma choré dieťa. Posledné mesiace boli ilustračnou ukážkou toho, že nemusíš mať symptómy, aby si bol prenášač. Tak na to mysli.

15. Ak si v obchode vyberáš, čo kúpiš, vyberaj očami. Fakt nemusíš stáť centimeter od regála a blokovať všetkých naokolo.

Shutterstock

16. Nepýtaj si od ľudí veci zadarmo, ani keď sú to priatelia či rodina. Aj tvoj bratranec musí z niečoho žiť a čas venovaný tebe mohol byť čas venovaný plateným aktivitám. Ak nechceš platiť vlastnej rodine, nájdi si niekoho iného. Je to také jednoduché.

17. Stíš telku, keď s niekým telefonuješ. Naozaj nie je nič horšie ako pýtať sa stokrát „čo?“ len preto, že idiot na druhej strane linky má hlasitosť na maxime.

18. Žuj so zatvorenými ústami. Ešte raz. ŽUJ. SO. ZATVORENÝMI. ÚSTAMI.

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Vieš pomenovať všetky tieto filmy s Leonardom DiCapriom?

19. Ak máte s kamošmi spoločnú pizzu, neber si viac ako dva trojuholníky, keď vidíš, že ostatní ešte nemali ani jeden. Jasné, pokojne si hovor, že kto prv príde, ten prv melie, ale potom sa nečuduj, že ťa má okolie za kreténa. Prepáč.

20. Nepýtaj sa ľudí, kedy budú mať deti. A kedy sa budú brať. A kedy budú to, hento, tamto a všetky tie ostatné idiotské otázky, ktoré všetci nenávidia a aj tak sa vždy nájde niekto, kto ich vytiahne. Niektoré témy sa nerozoberajú, až dokiaľ ich nenadhodí dotyčná osoba. Bodka.

Shutterstock

21. Nebav sa s ľuďmi, ktorí majú slúchadlá. Keby ťa chceli počúvať, tak by ich nemali.

22. Keď ti niekto platí večeru, skús si neobjednať to najdrahšie na jedálnom lístku. Má to byť kamarátska láskavosť, nie tvoja šanca ukoristiť žrádlo zadarmo na celý zvyšok týždňa. Človek by čakal, že to je očividné.

23. Keď máš psa na vôdzke, buď na tej istej strane chodníka ako on. Nie ste tam sami. Aj ostatní by radi prešli.

24. Netrhaj záchodovými dverami, akoby si ich chcel vyrvať z pántov v snahe dobyť sa dnu, keď je očividne obsadené. Zaklop. Neubudne z teba.

25. Neblokuj svojím autom výjazd ostatným autám. Len si to predstav – ráno sa ponáhľaš do práce a hodinu nevieš vyparkovať, lebo to nejaký blbec včera večer odstavil rovno pred tebou. Nechcel by si, však? No vidíš. Ani nikto iný nechce.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť